آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۳
بازار دیجیتال
۱۷

از آن سو

احتمال استفاده از قابلیتی پیشرفته در اپل پنسل جدید

آی تی ایران : قلم هوشمند اپل پنسل که برای کار با تبلت های آی پد عرضه شده، توانسته به یکی از محبوب ترین و در عین حال پیشرفته ترین استایلوس های بازار تبدیل شود. اگرچه اپل در این مدت، قابلیت های متعددی را به این قلم اضافه کرده اما اخیرا اطلاعات جدیدی به دست آمده که نشان می دهد اپل در حال کار روی نسل جدید این قلم با قابلیت های پیشرفته مرتبط با ژست های حرکتی است. اسناد فاش شده از پتنت متعلق به این شرکت حاکی از آن است که قسمتی از این قلم، در برابر لمس دست کاربر حساس خواهد بود به طوری که می تواند حرکات انگشت یا همان ژست های حرکتی را از هم تشخیص و تمییز دهد. به این معنی که با هر حرکت، دستوری خاص به قلم صادر می شود و می تواند فرمان مد نظر خود را روی نمایشگر اجرا کند. البته چند پتنت دیگر نیز متعلق به این اپل و البته اپل پنسل رویت شده که نشان می دهد این قلم احتمالا در آینده نزدیک به دوربین در قسمت نوک خود و همچنین موتور لمسی مجهز خواهد بود. با این دوربین می توان سطوح مختلف را ضبط و سپس آنها را روی نمایشگر آی پد پیاده کرد.

احتمال جلوگیری از پرواز برخی پهپادها در آمریکا از ترس چین

مهر : تصمیم موقت مقامات آمریکایی برای متوقف کردن پرواز برخی انواع پهپادهای غیرنظامی در این کشور ممکن است دائمی شود. علت این امر نگرانی از جاسوسی چین اعلام شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، قرار است دولت آمریکا استفاده از نزدیک به هزار نوع پهپاد را در خاک این کشور ممنوع کند. پهپادهای یادشده توسط شرکت های چینی ساخته شده اند و کاخ سفید مدعی است دولت چین به احتمال زیاد می تواند از پهپادهای یادشده برای جاسوسی استفاده کند. اگر چه این تصمیم هنوز قطعی نشده، اما منابع مطلع می گویند این موضوع در آینده نزدیک اعلام می شود. چنین تصمیمی می تواند انجام فعالیت های روزانه برخی سازمان های امداد و نجات را در آمریکا دچار اختلال کند. از جمله این سازمان ها می توان به آتش نشانی ها اشاره کرد که برای اطفای حریق از پهپاد استفاده می کنند. در حال حاضر استفاده غیرنظامی از پهپاد در آمریکا بیشتر با هدف نقشه برداری و شناسایی منابع مختلف صورت می گیرد. بخش عمده پهپادهایی که قرار است پرواز آنها ممنوع شود توسط شرکت دی جی آی ساخته شده اند. در فهرست پهپادهای ممنوعه دولت آمریکا 121 پهپاد متعلق به این شرکت وجود دارد. پیش از این ارتش آمریکا در سال 2017 استفاده از پهپادهای دی جی آی چین را به خاطر نگرانی های امنیتی متوقف کرده بود.

ایرپاد؛ برگ برنده اپل

ایسنا : میزان درآمد اپل از ایرپاد در سال 2019 میلادی نسبت به سال 2018، با 54 درصد رشد و افزایش مواجه شده است. به گزارش «ایسنا» ایرپاد اپل نام هدفون های بی سیم اپل است که از نوع داخل گوشی بوده که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به استفاده از دست و کاملا بی سیم، با دوستان و همکاران خود به راحتی تماس گرفته و با آنها به مکالمه تلفنی بپردازند. این هدفون های بی سیم که در داخل گوش کاربران قرار می گیرند، برای آن دسته از افرادی که مشغله های کاری فراوان دارند و نمی توانند به صورت طولانی با گوشی همراهی که در دستانشان قرار دارد، صحبت کنند، بسیار سودمند و کاربردی خواهد بود. در واقع این هدفون بی سیم دارای دو گوشی جدا از هم است که هر کدام در یکی از گوش ها قرار می گیرد. طراحی ارگونومیک این محصول باعث شده که هنگام استفاده بلندمدت از آن هیچ گونه احساس خستگی یا درد در قسمت گوش خود نکنید. این هدفون می تواند تا پنج ساعت شما را در پخش موسیقی تنها با یک بار شارژ همراهی کند. این هدفون های بی سیم همچنین به بلوتوث مجهز هستند تا به سایر دستگاه های الکترونیکی کاربر متصل شوند.

حالا بر اساس تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده در وب سایت jsmarena ایرپادهای اپل در کنار ساعت های هوشمند اپل واچ توانسته اند درآمد قابل توجهی را برای این فول تکنولوژی آمریکایی به ارمغان بیاورند، به گونه ای که درآمدهای حاصل از فروش این محصولات در سه ماه چهارم سال 2019 میلادی از مرز 56/ 5 میلیارد دلار نیز گذر کرده و رشدی 54 درصدی را تجربه کرده است.کوین روک، یکی از تحلیلگران محصولات دیجیتال در این خصوص می گوید اپل از فروش ایرپاد درآمد بیشتری نسبت به اسپاتیفای، توییتر و اسنپ چت کسب کرده است. وی در ادامه گزارش خود می نویسد: اپل در سال 2019 میلادی، 60 میلیون دستگاه ایرپاد فروخته و روانه بازارهای جهانی کرده است که نسبت به میزان فروش سال 2018 میلادی، 71 درصد رشد و افزایش یافته است. در واقع هدفون های بی سیم ایرپاد اپل دارای دو گوشی جدا از هم است که هر کدام در یکی از گوش ها قرار می گیرد. طراحی ارگونومیک این محصول باعث شده که هنگام استفاده بلندمدت از آن هیچ گونه احساس خستگی یا درد در قسمت گوش خود نکنید. این هدفون می تواند تا پنج ساعت شما را در پخش موسیقی تنها با یک بار شارژ همراهی کند. این هدفون های بی سیم همچنین به بلوتوث مجهز هستند تا به سایر دستگاه های الکترونیکی کاربر متصل شوند.