آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۵
اقتصادی
۸
سوخت

وزیر نفت: نیاز کشتی های اقیانوس پیما به سوخت کم سولفور تامین می شود

گزینه های تامین سوخت کم سولفور

گروه اقتصادی: وزیر نفت می گوید که «مشکل مربوط به سوخت با سولفور کم سبب ایجاد اختلال در کشتیرانی نمی شود و فعلا می توانیم نیاز کشتی های اقیانوس پیما را با سوخت با سولفور زیر نیم درصد تامین کنیم.» بیژن زنگنه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی این موضوع را بیان کرد و به نمایندگان گفت: «نگرانی نداشته باشید.»از دهه 1980، نگرانی مجامع بین المللی نسبت به افزایش آلودگی هوا منجر به عزم جامعه جهانی برای تدوین و تصویب مقررات سخت گیرانه زیست محیطی شد. یکی از این مقرارات ضمیمه کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی کشتی ها (کنوانسیون مارپل) است که بر اساس آن کلیه مناطق جهان موظف شده اند، از اول ژانویه سال 2020 میلادی میزان گوگرد سوخت مصرفی خود را در ناوگان حمل و نقل دریایی به نیم درصد برسانند. با ورود به سال 2020 این نگرانی شکل گرفت که کشور در تولید سوخت مورد نیاز کشتی های با استانداردهای جدید موفق نباشد. اما اکنون وزیر نفت می گوید: «مهم ترین بخش کشتیرانی نفتکش است که قاطع می گویم هیچ اختلالی در آن ایجاد نمی شود.»

با نفت کوره با سولفور بالا چه کنیم؟

زنگنه با اشاره به اینکه در سال 2017 میلادی تولید نفت کوره در دنیا روزانه یک میلیون تن بوده که 2 درصد حاوی گوگرد کمتر از نیم درصد و مطابق استاندارد سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) بوده است، تصریح کرد: «در مجموع دوسوم نفت کوره تولیدی جهان که به عنوان سوخت کشتی ها مصرف می شود گوگرد بالای 2.5 درصد دارد.»وزیر نفت با بیان اینکه قیمت مازوت اکنون کاهش و قیمت نفت کوره کم سولفور افزایش یافته و به اندازه قیمت گازوئیل رسیده است، اظهار کرد: «اگر فعالیت پالایشگاه های کشور عادی باشد، مقدار نفت کوره تولیدی، روزانه حدود 40 هزار تن است که 13 هزار تن آن در پالایشگاه آبادان تولید و دوباره تصفیه می شود، حدود 20 هزار تن نفت کوره با سولفور بالا داریم.» او با بیان اینکه راه حل اصلی تهیه نفت کوره با سولفور کم، بهینه سازی پالایشگاه هاست تا هم گوگرد نفت کوره و هم تولید نفت کوره کاهش یابد، تصریح کرد: برای حل این مشکل نیازمند 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم که در شرایط کنونی تامین آن بسیار دشوار است.زنگنه با اشاره به اینکه بارها گفته ام قیمت نفت کوره کم سولفور بشدت بالا می رود و این واقعیت بازار است، افزود: هم اکنون هزینه کشتیرانی هم در دنیا به همین دلیل بالارفته است.»

اعلام کنیم که ما توان تامین نداریم

وزیر نفت می گوید که راه حل هایی در این زمینه داریم و به تشریح یکی از آنها که راهکاری موقتی است، می پردازد: «راهکارها را برای وزیر راه و شهرسازی نوشتم. ما یک راهکار موقت هم دارد که می گوید اگر کشتی بگوید و گزارش کند امکان تامین سوخت کم سولفور را ندارد می تواند از سوخت با سولفور بالا استفاده کند. از نظر من، اگر کسانی اظهار می کنند که ما از بنادر دیگر نمی توانیم سوخت تامین کنیم می توانند به این بند استناد کنند. ایران هم می تواند به دلیل شرایط اضطراری به این قانون استناد کند، از نظر من حق قانونی و حقوقی ماست.»

کشتی ها را مجهز کنیم

راه حل دیگری که وزیر نفت مطرح می کند، تجهیز کشتی ها به دستگاه پاک کننده (Scruber) است. نصب این تجهیز با توجه به ظرفیت کشتی، 2 تا 7 میلیون دلار هزینه دارد. هزینه این طرح حتی از بهینه سازی پالایشگاه ها نیز به لحاظ اقتصادی بهتر است، اما هیچ کشتی ایرانی این کار را نکرده است. کشتی ها از سال 2002 تا 2020 فرصت داشتند اسکرابر نصب کنند. اما در ایران این کار را نکردند. زنگنه می گوید: «هیچ کدام از نفتکش های اقیانوس پیمای ما که از سوخت نفت کوره استفاده می کنند، اسکرابر نصب نکردند، آنها حدود یک سال ونیم برای اینکه سوخت با قیمت مناسب دریافت کنند با ما مکاتبه می کنند و به تازگی هم ضمنی می گویند سوخت ارزان و یارانه ای به ما بدهید.»

بلندینگ، راهکار چهارم

زنگنه مخلوط کردن نفت کوره (محصول گوگرد بالا با محصول گوگرد پایین مخلوط که به حد استاندارد مورد استفاده کشتی برسد) را راه حلی دیگر برشمرد که اصطلاحا به آن بلندینگ می گویند.او ادامه می دهد: خوشبختانه با همکاری شرکت ملی نفتکش ایران به ترکیب سوختی رسیدیم که در موتورهای کنونی جواب می دهد. اکنون پالایشگاه ها ماهانه 40 تا 50 هزار تن از این سوخت را تامین می کنند و به قیمت بین المللی می فروشند.

از خارج بخریم؟

وزیر نفت با بیان اینکه ایران حتی می تواند از بیرون کشور هم سوخت تامین کند، افزود: «روش های دیگری هم مانند مخلوط نفت کوره با روش های شیمیایی وجود دارد که بخش خصوصی در این زمینه فعال شده است تا نفت کوره با سولفور بالا را از ما بگیرد و با مواد شیمیایی مخلوط کند و سرانجام نفت کوره با سولفور پایین تحویل دهد.»