آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۵
اقتصادی
۸

خبرخوان

امروز آخرین مهلت ثبت نام یارانه معیشتی

سخنگوی ستاد کمک معیشتی گفت: مهلت ثبت تقاضای 666 هزار خانواری که درخواست آنان قبلا در کد دستوری #6369* ثبت شده است، امروز سه شنبه 24 دی به پایان می رسد.حسین میرزایی، گفت: متقاضیان دریافت کمک معیشتی حمایتی برای 666 هزار و 774 خانواری که قبلا یارانه دریافت نمی کردند و تقاضای آنها در کد دستوری #6369* ثبت شده است، در سامانه حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir/ می توانند با وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار در سامانه حمایت اقدام کنند. وی گفت: این ثبت نام از روز 10 دی ماه شروع شده و تا 24 دی ماه 98 پایان می یابد و مهلت ثبت نام تمدید نمی شود. به گفته میرزایی سرپرستان خانوار می توانند با ورود به سامانه حمایت و ثبت مشخصات و کد ملی خود، شماره تلفن سرپرست خانوار را وارد کرده و تقاضای خود را ثبت کنند، نتیجه بررسی تقاضای آ نها برای دریافت کمک معیشتی به همان شماره تلفن اعلامی سرپرست خانوار از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

راهکاری برای جلوگیری از حذف سهمیه کارت سوخت

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در پی انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر کاهش سهمیه سوخت هنگام سوختگیری توضیحاتی را ارائه کرد.

طراحی سامانه هوشمند سوخت جهت جلوگیری از تخلف حاصل از بیرون کشیدن کارت در حین سوخت گیری، بدین صورت است که با وارد کردن کارت در کارتخوان و مشخص شدن مقدار سهمیه، با شروع سوخت گیری، ابتدا 3,99 لیتر از سهمیه کسر می شود و شروع به سوخت گیری می کند، پس از اتمام پیمانه اول، 3,99 لیتر دیگر از سهمیه کم می شود و مجددا سوخت گیری ادامه پیدا می کند و این فرآیند به صورت پیمانه پیمانه تا انتهای سوخت گیری ادامه می یابد.

اگر در حین سوخت گیری کارت از کارتخوان بیرون کشیده شود، مقداری که باقیمانده 3,99 لیتر است، از سهمیه آن کارت کسر می شود (برای مثال اگر دو لیتر سوخت گیری کرده است و کارت را بیرون بکشد 1.99 لیتر بیش تر از سهمیه آن کارت کم می شود) و اگر همان کارت، دوباره وارد همان کارتخوان شود، سهمیه ای که بیش تر از لیتراژ برداشت شده از نازل کم شده است، به کارت برگردانده می شود. تاکید می شود که درصورت خارج کردن زودهنگام کارت سوخت از کارتخوان جایگاه، سوخت گیری قطع می شود و لیتراژ مذکور از سهمیه کسر می شود، لیکن صرفا به اندازه لیتراژ سوخت گیری شده، هزینه محاسبه خواهد شد.

آخرین برآوردها از خسارات حوادث بنزینی

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید براینکه خسارت بانک ها، واحدهای تجاری و مسکونی و پمپ بنزین هایی که بیمه حوادث داشتند در حال پرداخت است، گفت: آن دسته از بانک ها، واحدهای تجاری و مسکونی و پمپ بنزین هایی که بیمه حوادث و آشوب داشتند با مراجعه به شرکت های بیمه و ارائه مدارک در حال دریافت خسارت خود هستند.

غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه خسارت واحدهایی که آسیب جدی دیده بودند در حال ارزیابی است، گفت: پیش بینی ما این است که در بالاترین حالت 40 میلیارد تومان خسارت به واحدهایی که بیمه آتش سوزی داشتند وارد شده است که باید توسط شرکت های بیمه پرداخت شود. رئیس کل بیمه مرکزی همچنین درباره پرداخت خسارت به مصدومان و فوت شدگان حادثه کرمان اینطور توضیح داد که هیچگونه مسئولیت بیمه ای در حادثه کرمان متوجه بیمه مرکزی نیست ولی کمک سه میلیارد تومانی از طرف بیمه ایران به افراد فوتی و مصدومی این حادثه در اختیار استانداری قرار گرفته که بناست با صلاحدید استانداری کرمان پرداخت شود.