آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۳
خبر
۸

سایه روشن

تکذیب شایعه استعفا دردولت

ایرنا نوشت : علی ربیعی، سخنگوی دولت در گفت وگو با «ایرنا» شایعه های مربوط به استعفا در دولت را رد کرد. پیش از این در شبکه های اجتماعی شایعاتی مبنی بر استعفای یکی از چهره های برجسته دولت منتشر شده و گمانه زنی هایی نیز در شبکه های اجتماعی درباره این موضوع صورت گرفته بود.ربیعی با اشاره به جلسه یکشنبه شب هیات دولت که به ریاست معاون اول تشکیل شد، گفت که دو کمیته برای بررسی ابعاد دو حادثه کرمان و سقوط هواپیما در تهران تشکیل شده است: کمیته اول با مسوولیت وزیر اطلاعات و کمیته دوم با عضویت جنیدی، ظریف، حاتمی، آوایی و ربیعی.

نظرمطهری درمورد حادثه هواپیما

ایسنا نوشت : علی مطهری در یادداشتی با عنوان «نکاتی درباره حادثه هواپیمای اوکراینی» که در اختیار «ایسنا» قرار داد، نوشت: نیروهای مسلح که از صبح حادثه از واقعیت ماجرا خبر داشتند باید سازمان هواپیمایی کشوری و صداوسیما را ملزم می کردند تا زمانی که این حادثه در حال بررسی است اظهارنظر نکنند.

او در بخش دیگری از این یادداشت نوشت: گفته شد از یگان مستقر در بندرعباس به سامانه ای که هواپیما را ساقط کرد خبر داده شده بود که موشک کروز به سمت تهران در حال حرکت است ولی بعدا این موضوع منتفی شد اما خبر آن به دلیل نقص دستگاه مخابراتی به آن سامانه ارسال نشد که اگر می شد این اتفاق نمی افتاد. این احتمال، هرچند ضعیف، به ذهن می آید که اساسا خبر موشک کروز کار دشمن بوده که سامانه های ما را دچار اضطراب کند. به هرحال قابل بررسی است.

دلیل ردصلاحیت مطهری

همچنین به گزارش فرارو، مطهری با اشاره به رد صلاحیتش به استناد بند مربوط به عدم التزام به نظام، نسبت به نگاه هیات های نظارت انتقاد کرد و گفت: بعد از 41 سال از انقلاب اسلامی این رویه های باطل باید منسوخ شود.

شناسایی 50 پیکر از جانباختگان هواپیمای اوکراینی

ایسنا نوشت : عباس مسجدی آرانی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از اخذ 800 نمونه از اجساد جانباختگان هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت: تا کنون 50 پیکر از جانباختگان شناسایی شده است.

به گزارش «ایسنا» وی افزود: هویت اتباع دیگر کشورها نیز که شامل اتباع سوئد، افغانستان و کانادا بودند تا کنون به دست ما نرسیده اما خوشبختانه در هماهنگی با اینترپل بنا شده تا آنها نیز نمونه ها را به دست ما برسانند و ما کار تشخیص هویت را آغاز خواهیم کرد.

صدور ویزا برای کارشناسان کانادایی

ازسوی دیگر فرانسوا فیلیپ، وزیر خارجه کانادا گفت: به دنبال حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، ایران برای هشت نفر از تیم کارشناسان کانادایی روادید صادر کرده است و انتظار می رود که اعضای تیم به زودی وارد تهران شوند.