آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۵۶۲
اقتصاد
۱۱

ویژه

گردهمایی قطعه سازان کشور برای محصول جدید گروه خودروسازی سایپا؛ آماده باش زنجیره تامین سایپا برای تولید انبوه «رهام»

نقش آفرینان زنجیره تامین محصول جدید سایپا؛ رهام؛ گرد هم آمدند تا ضمن هماهنگی های لازم برای تامین قطعات مورد نیاز این خودرو، پیش تولید «رهام» عملا آغاز شود. به گزارش سایپانیوز، سازندگان مجموعه ها و قطعات اصلی پلتفرم SP100 گروه خودروسازی سایپا که رهام محصول اصلی آن به شمار می رود در یک گردهمایی، هماهنگی های لازم برای آغاز تولید انبوه این خودرو از سال آینده را به عمل آوردند. در این گردهمایی که بعدازظهر شنبه 21 دی ماه برگزار شد علاوه بر مدیران ارشد سایپا و شرکت های زیرمجموعه این گروه خودروسازی، مدیران عامل شرکت های قطعه ساز و تامین کننده، تعدادی از شرکت های دانش بنیان، مدیران ارشد شبکه بانکی کشور که در فرآیندهای تولید محصول جدید سایپا نقش ایفا می کنند، حضور داشتند. در این گردهمایی، نمایشگاهی جانبی هم از خودروی رهام و قطعات مورد نیاز آن برای داخلی سازی برگزار شد که شرکت کنندگان علاوه بر بازدید از آن در جریان فراخوان سایپا برای همکاری در تامین قطعات مورد نیاز برای تولید انبوه محصول جدید قرار گرفتند. گفتنی است، گروه خودروسازی سایپا با تغییر مدیریتی در بهمن 97 با ایجاد یک رویکرد جدید، تحول در کیفیت و کمیت محصولات تولیدی خود را در دستورکار قرار داده و پس از مدیریت بحران ناشی از اعمال دور جدید تحریم ها و فشار حداکثری، برنامه های توسعه ای خود را آغاز کرده است. سایپا در ماه های اخیر با اجرای پویش ملی بومی سازی قطعات ضمن کاهش وابستگی زنجیره تامین خود به شرکت های خارجی، افزایش سطح داخلی سازی محصولات را به شکل عملیاتی دنبال کرده و در همین راستا محوریت زنجیره تامین قطعات محصول جدید خود را روی توان قطعه سازان داخلی متمرکز کرده است. «رهام» محصول جدید گروه خودروسازی سایپا به شمار می رود که تولید انبوه آن از سال آینده آغاز خواهد شد. سایپا تولید 12 هزار دستگاه از این محصول را برای سال 99 برنامه ریزی کرده است. قرار است تیراژ تولید این محصول در سال 1401 به صد هزار دستگاه برسد.

مکالمات درون شبکه همراه اول در مناطق سیل زده رایگان شد

مکالمات درون شبکه همراه اول در شهرها و روستاهای سیل زده سیستان و بلوچستان رایگان شد. اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان جنوب کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد که در راستای مسوولیت اجتماعی و تسهیل ارتباطات در آن مناطق، کلیه مکالمات درون شبکه (به مقصد همراه اول و تلفن ثابت) تا پایان روز جمعه 27 دی ماه در شهرهای کنارک، نیک شهر، فنوج، قصرقند، چابهار، سرباز، میرجاوه و دلگان و روستاهای این مناطق رایگان است. گفتنی است، پیش از این همراه اول در مواجهه با حوادث غیرمترقبه استان های مختلف کشور نیز امکان برقراری مکالمات رایگان را برای مشترکان درگیر فراهم کرده بود.

بانک رفاه به جامعه سالم و پویا می اندیشد

بانک رفاه کارگران در نظام بانکی و ساختار اقتصادی و اجتماعی ایران به درستی بانک سلامت محور شناخته می شود و ارایه خدمات این بانک به طیف گسترده از مشتریان و ذی نفعان در سایه مسوولیت اجتماعی برای ارتقای سطح آرامش و آسایش شهروندان ایرانی نشان می دهد که این بانک ایرانی به جامعه سالم و پویا می اندیشد. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری دنیای بانک و بیمه، حفظ کرامت انسانی، مشتری مداری، نوآوری و خلاقیت همچنین بهبود مستمر خدمات از جمله ارزش های بنیادین بانک قلمداد شده اما تحقق این باورها و ارزش های بنیادین در سایه ایفای مسوولیت اجتماعی بانک جلوه دیگری از متفاوت بودن بانک رفاه کارگران را به نمایش می گذارد. نگاهی به کارنامه تسهیلات پرداختی بانک رفاه کارگران به وضوح نشان می دهد که بخشی از اعتبارات و تسهیلات بانک در سال های اخیر و از جمله در 8 ماهه نخست امسال به پرداخت وام ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغال زایی و کمک به مشاغل خانگی به ویژه در ارتباط با مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های سلامت محور از جمله کمک به تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی با اولویت مناطق کم برخوردار اختصاص داده شده است.

قرارداد تولید ریل مترو بین متروی تهران و ذوب آهن

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: برای اولین بار قرارداد تامین 800 تن ریل مترو توسط تولیدکننده داخلی در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان امضا شد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه صبح روز دوشنبه 23 دی ماه 98 در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، تفاهمنامه ای با حضور مدیرعامل شرکت ذوب آهن و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای تامین 800 تن ریل مترو در برج میلاد منعقد شد. فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه این قرارداد بر اساس اهداف عالی شهرداری تهران بوده و با توجه به توان داخلی مهم ترین راه برون رفت از تحریم هاست، افزود: با انعقاد این قرارداد و تولید ریل در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان از خروج ارز از کشور جلوگیری شد و به همین نسبت صرفه جویی ارزی ایجاد می شود که خودکفایی ارزی را به همراه دارد. او تصریح کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در راستای تامین تجهیزات مورد نیاز مترو از تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی حمایت می کند و اعتقاد داریم این کار موجب توسعه و پیشرفت تولیدکنندگان داخلی و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی است.