آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۶
ورزش
۴

پشت پرده شایعه اعتصاب بازیکنان پرسپولیس

 طی روزهای گذشته که باشگاه پرسپولیس درگیر ماجرای انتخاب سرمربی جدید خود بود و محمدحسن انصاری فرد برای حذف گابریل کالدرون نقشه های زیادی می کشید، اتفاقات عجیبی هم در داخل تیم رقم خورد. در این مدت بازیکنان پرسپولیس تمرین را با شرایط ویژه و زیر نظر کریم باقری ادامه می دادند. آنها هر لحظه و هر ساعت منتظر دریافت تازه ترین اخبار از وضعیت کادر فنی بودند. فقط سه یا چهار بازیکن با کالدرون و نماینده اش در تهران تماس داشتند و هر خبری می شد، بازیکنان را در جریان اتفاقات قرار می دادند. آنها مدعی بودند کالدرون ساعاتی پس از دیدار با نساجی هم گفته بود که دیگر برنمی گردد و تمام این ماجرا جویی ها به خصوص در مورد بالا رفتن رقم قرارداد و حذف افشین پیروانی از سرپرستی و مدیریت تیم، بهانه جویی او بود تا باشگاه مخالفت کند و او بازگشت به تهران را به تعویق بیندازد و در نهایت جواب منفی بدهد.

تعدادی از بازیکنان پرسپولیس اعتقاد داشتند از همان ابتدا هم می دانستند هیچ بازگشتی در کار نیست و وقتی کالدرون بامداد 7 دی تهران را به مقصد قطر و سپس بوئنوس آیرس ترک می کرد فهمیدند از بازگشت و توافق جدید با باشگاه خبری نیست اما در همین مدت بازیکنان پرسپولیس هم اعتراضات زیادی نسبت به عملکرد مسوولان باشگاه داشتند. آنها معتقد بودند وقتی بیش از 50 درصد بازی ها در فصل نوزدهم را پشت سر گذاشته اند باید دریافتی شان بیش از 50 درصد قراردادها باشد، اما فعلا بین 30 تا 35 درصد از باشگاه دریافت کرده اند. تعداد زیادی از بازیکنان پرسپولیس هم از فصل گذشته هنوز مطالباتی داشتند. حتی بازیکنان خارجی یعنی بشار رسن و بوژیدار رادوشوویچ نزدیک به 200 هزار دلار از پرسپولیس طلبکار هستند.

 به هر حال باشگاه توانایی پرداخت یک جای مطالبات را ندارد هرچند انصاری فرد در شروع دور جدید تمرینات قول داده بود با اقساط پیاپی اما پول های اندک، حساب بازیکنان را شارژ کند. بدون هیچ سر و صدایی روز پنجشنبه بخشی از طلب بازیکنان پرداخت شد که بین 5 تا 7 درصد از مطالبات شان بود.   با این حال در پایان تمرین روز یکشنبه خبر عجیبی در محافل رسانه ای پیچید. این طور گفتند که بازیکنان به دنبال اعتصاب هستند و می خواهند نسبت به شرایط مالی بدی که برایشان رقم خورده، تمرین را به اعتصاب بکشند. در همین زمینه یکی از بازیکنان باسابقه پرسپولیس به خبرنگار جام جم گفت: «ما که چنین چیزی نشنیدیم. داشتیم در رختکن در مورد شرایط پیش آمده شوخی می کردیم که یک نفر گفت بهتر است اعتصاب کنیم و بقیه هم خندیدند. حتی کوچک ترین صحبت جدی در مورد اعتصاب هم مطرح نبود. البته معترض هستیم و این موضوع را از طریق دو نفر از ارکان مدیریتی تیم به گوش مسوولان باشگاه هم رساندیم، اما می دانیم انصاری فرد تلاش می کند تا به باشگاه پول تزریق شود. حتما بعد از این اتفاق به ما هم پول می دهند، اما هیچ موضوعی در مورد اعتصاب مطرح نبود.»