آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۶
رسانه: شبکه
۷

که؟

  چه کسی؟ نیلوفر شهیدی بازیگر سریال «وارش»

  چه گفته؟ او درباره حضور خود در این سریال به صبا گفت: من بسیار اتفاقی حدود پنج ماه پس از شروع تصویربرداری به گروه اضافه شدم. به دلیل آن که قرار بود همان بازیگری که نقش نوجوانی شکوفه را بازی کرده در ادامه سریال نقش جوانی او را نیز بازی کند اما به دلایلی این اتفاق رخ نداد.

وی افزود: زمانی که فلیمنامه را برای من ارسال کردند به دلیل آن که باید سریع به پیشنهاد بازی در نقش جوانی «شکوفه» پاسخ می دادم طی دو روز آن را خواندم. نقش شکوفه را پذیرفتم چرا که از شخصیت بدون پیچیدگی او بسیار خوشم آمد و به نظرم دوست داشتنی بود.

بازیگر «وارش» در جواب این سوال که به دلیل آن که نقش نوجوانی شکوفه را شخص دیگری ایفا کرده بود پذیرش این نقش برای او سخت بوده است یا نه، بیان کرد: من، امیررضا دلاوری، علیرضا جلالی تبار و نسرین بابایی زمانی که به گروه پیوستیم، احمد کاوری یک کار هوشمندانه ای که انجام داد، ارائه پیش زمینه ای از این کاراکترها به ما بود تا شخصیت ها دچار یک پرش نشوند. تا آنجایی که خودم کار را دیده ام دو دستگی بین نوجوانی و جوانی شکوفه پیش نیامده است.

شهیدی در ادامه درباره مشکلات ایفای نقش شکوفه اظهار کرد: یکی از معضلاتی که من در ایفای این نقش با آن مواجه شدم آن بود که باید با لهجه گیلکی صحبت می کردم و این برای من خیلی سخت بود. البته فردی بود که به بازیگرانی که با این لهجه آشنایی نداشتند کمک کند اما به دلیل تعدد بازیگران مدت زمانی که ایشان می توانستند برای هر بازیگر وقت بگذارند خیلی کم بود. وی ادامه داد: قبل از این سریال من آشنایی زیادی با لهجه گیلکی نداشتم و با این لهجه صحبت کردن برای من خیلی سخت بود. به همین دلیل زمان هایی که مشغول کار نبودم، بلافاصله به بازار لنگرود می رفتم و در آنجا می نشستم و به مکالمه افراد با دقت گوش می دادم.

  دیگه چی؟ بازیگر وارش همچنین درباره تجربه همکاری خود با احمد کاوری کارگردان این سریال نیز بیان کرد: این سریال اولین همکاری من با احمد کاوری است و بسیار همکاری دلنشینی بود، ایشان به دلیل آن که تجربه بازیگری هم داشتند خیلی راحت تر بازیگران و معضلات آنها را درک می کردند و این مساله به نظر من خیلی موضوع مهمی است.

شهیدی همچنین درباره عوامل پشت صحنه این مجموعه تلویزیونی گفت: گروه طراحی صحنه و تولید کار بسیار سختی را داشتند، تولید در شهرستان و فضاسازی برای دهه 40تا50 ایران بسیار دشوار بود. همچنین یکی از اتفاق های خوب این سریال آن بود که تمام گروه سازنده خیلی یکدست، هماهنگ، یکپارچه و حرفه ای بودند و نتیجه آن سریالی شد که در حال حاضر روی آنتن است. وی در ادامه درباره تجربه کار در شهرستان اظهار کرد: من در گذشته به خاطر بازی در تله فیلم های مختلف تجربه کار در شهرستان به ویژه مناطق کردنشین کشور را داشتم اما سریال وارش تجربه اول من بود که در یک کار بلند که در شهرستان فیلمبرداری می شد، بازی کنم. من حدودا شش ماه تمام در شهر لاهیجان سر تصویربرداری بودم. اما به دلیل گروه قوی این سریال و مردم بی نظیر آن منطقه و همراهی خوب آنها کار در آنجا خسته کننده نبود.