آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۳
خودرو
۱۶

جهان خودرو

چشم انداز تاریک بازار خودروی چین

دنیای اقتصاد : به نظر می رسد خودروسازان فعال در بازار چین باید به روند جدید رشد کند فروش در بزرگ ترین بازار خودروی جهان عادت کنند. سازمان تولیدکنندگان اتومبیل چین با اعلام این خبر پیش بینی کرد که میزان فروش خودروی چین به احتمال فراوان برای سومین سال متوالی در سال 2020 نیز کاهش می یابد. این سازمان اعلام کرد که انتظار دارد در سال 2020، فروش خودرو در بازار چین با کاهش 2 درصدی مواجه شود. این درحالی است که میزان فروش خودرو در این کشور طی سال 2019 با کاهش 2/ 8 درصدی مواجه شد و دلایل عمده آن اعمال مقررات جدید آلایندگی خودروها، کاهش تقاضا از جانب چینی ها و جنگ تعرفه ای واشنگتن و پکن بودند. این سازمان به علاوه اعلام کرد که در دسامبر(آخرین ماه 2019) فروش خودرو برای هجدهمین ماه متوالی در چین کاهش یافته است. فروش سالانه بازار خودروی چین برای نخستین بار پس از دهه 90 میلادی، در سال 2018 روند کاهشی را آغاز کرد.

 
همکاری جیلی و دایملر

دنیای اقتصاد : یکی از مقامات ارشد دایملر، شرکت مادر مرسدس بنز اعلام کرد که این خودروساز آلمانی بنا دارد در همکاری با گروه خودروسازی جیلی موتور چین تولید خودروهای برقی جدیدی را تحت برند «اسمارت» آغاز کند. قرار است تولید این محصولات در منطقه «شیان» چین و در تاسیساتی با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار دستگاه انجام شود. لنگ یان، قائم مقام شعبه دایملر در چین در حاشیه یک نشست در پکن این اظهارات را به خبرنگار رویترز اعلام کرد. دایملر و جیلی به تازگی و طی بیانیه ای مشترک اعلام کرده اند که هریک قرار است سرمایه گذاری 7/ 2 میلیارد یوآن (388 میلیون دلار) را در چین برای تولید خودروهای برقی اسمارت انجام دهند و یک برند خودروی هوشمند را تاسیس کنند. اسمارت یکی از برندهای دایملر است. به علاوه شرکت اتومبیل سازی جیلی چین در حال مذاکره با شرکت آستون مارتین و مدیریت و سرمایه گذاران آن است تا بتواند بخشی از سهام این برند لوکس خودروساز را خریداری کند.

 
کاهش فروش فورد

دنیای اقتصاد : شرکت فوردموتور اعلام کرد که فروش سالانه آن برای سومین سال متوالی کاهش یافته است. درحالی که فورد طی سال های گذشته با چالش های فراوانی برای فروش محصولاتش در دومین بازار بزرگ جهانی خود مواجه شده است، اکنون خبر از افت 1/ 26 درصدی فروش خود در چین می دهد. بازار چین طی دو سال اخیر متاثر از کاهش تقاضا برای خودرو و افت شتاب رشد اقتصادی بوده است که همین امر نیز عملکرد بسیاری از خودروسازان در بزرگ ترین بازار خودروی جهان را با چالش های جدی مواجه ساخته است. این خودروساز آمریکایی توانست تا 146 هزار و 473 دستگاه از خودروهای خود را طی فصل پایانی سال 2019 در چین به فروش برساند. براساس اعلام فورد، مجموع فروش این شرکت طی سال 2019 در چین عددی بهتر از 567 هزار و 854 دستگاه را نشان نداد. فروش فورد برای نخستین بار در سال 2017 با کاهش 6 درصدی و سپس در سال 2018 با افت 37 درصدی در بازار چین مواجه شد.