آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۶
فرهنگ
۹
جشنواره هفته

عماری ها در غزه

 به گزارش جام جم، فعالیت های پنجمین دوره اکران های مردمی جشنواره فیلم عمار در غزه با عنوان «روزهای سینمای مقاومت» با حضور گسترده نمایندگان جنبش های جهادی فلسطین، نمایندگان سازمان های فرهنگی و رسانه ای در غزه آغاز به کار کرد. در این مراسم که با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تاکید کردند.

خالد البطش، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نخستین فردی بود که در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: حق ماست که در مقاومت و فلسطین به شهدایی چون قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و بهاء ابوالعطا که در مبارزه با طرح های صهیونیستی به شهادت رسیدند، افتخار کنیم.

وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می کرد و هیچ وقت چیزی دربرابر حمایت ایران از مقاومت نمی خواست.

البطش با اشاره به پاسخ ایران به آمریکا، افزود: این پاسخ یک ضربه بزرگ به آمریکا بود و آمریکا مجبور به سکوت دربرابر این حملات شد که این تحول بزرگی در منطقه است که با رفتن آمریکا از مشرق امت اسلامی به پایان می رسد.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی با اشاره به این مراسم که در قاب «سینمای مقاومت» برگزار می شود، گفت: این انتخاب سینمایی انتخاب مهمی است و ما باید فرهنگ سینمای مقاومت را تقویت کنیم؛ سینمایی که در آن قهرمان های امت اسلامی نشان داده شوند و در آن به وحدت و مقاومت در برابر توطئه های صهیونیستی تاکید شده باشد نه سینمایی رها که در آن محرمات حلال شود.

وی افزود: این فرهنگی است که جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به آن نیاز دارد و به این جشنواره های مربوط به سینما و مقاومت نیز نیاز داریم تا در دل خود عزت و کرامت را احیا کنیم چراکه ما امروز محتاج وحدت هستیم.

ابراهیم احمد، هماهنگ کننده روزهای سینمای مقاومت در غزه نیز در سخنانی با اشاره به همزمانی این مراسم با شهادت حاج قاسم سلیمانی، گفت: این همزمانی یک پیام به همه موسسات عمومی در مجال سینما و مستند داد که باید در این مسیر به عنوان رنگی از رنگ های مقاومت حرکت کرد.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره اکران های جشنواره عمار و اکران فیلم منطقه پرواز ممنوع برای نخستین بار در خارج از ایران و در غزه، گفت: این تداوم نشانه ای است بر اهمیت این مسیر که نباید آن را در برابر دشمنان امت اسلامی رها کرد تا آنها امروز و آینده جهان اسلام را مشوه نکنند.