آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۳
بانک و بیمه
۱۳

خبر بنگاه ها

اعلام برنده مزایده فروش سهام شرکت شیمی بافت از سوی بانک اقتصاد نوین

گروه بنگاه ها : بانک اقتصادنوین با صدور اطلاعیه ای نتایج و برنده مزایده فروش 27 درصدی سهام یک شرکت را اعلام کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» با انتشار اطلاعیه بانک اقتصادنوین در سامانه کدال این بانک جزئیات مزایده فروش شرکت شیمی بافت (سهامی خاص) را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، بانک اقتصادنوین در راستای اجرای مفاد قانون رفع موانع تولید، به منظور واگذاری سرمایه گذاری های غیربانکی، اقدام به واگذاری تعداد 63میلیون و 7 هزار و 206 سهم معادل 27 درصد از سهام شرکت شیمی بافت (سهامی خاص) از طریق برگزاری مزایده عمومی در 14 دی ماه 98 کرد.در ادامه این اطلاعیه آمده که پس از بازگشایی پاکت های مزایده فروش 27 درصد از سهام شرکت شیمی بافت (سهامی خاص)، پیشنهاد شرکت سرمایه گذاری ملی ایران به عنوان برنده مزایده، طی نامه 18 دی ماه 98 به آن شرکت اعلام شد.بر اساس شفاف سازی مالی بانک اقتصاد نوین، مبلغ مورد توافق برای واگذاری 27 درصدی سهام شیمی بافت (سهامی خاص) به میزان 3,231,470 میلیون ریال بوده است. در ادامه این اطلاعیه آمده که نحوه تسویه خرید 27درصدی سهام شیمی بافت (سهامی خاص) به این صورت است که به صورت نقد و اقساط با شرایط پرداخت 20 درصد به عنوان بخش نقدی معامله و مابقی طی 3 سال در اقساط 6 ماهه با نرخ تسهیلات بانکی است. در عین حال، بانک اقتصاد نوین در این شفاف سازی با اعلام اینکه توثیق سهام مورد معامله به عنوان تضمین های دریافت، تعیین شده اعلام کرد: خالص ارزش دفتری دارایی انتقالی 141,252 میلیون ریال است.

پیشنهاد پرداخت یارانه غیرنقدی به اقشار نیازمند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه پیشنهاد تامین کالای اساسی اقشار آسیب پذیر به ستاد تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره اجرای قانون تامین کالای اساسی برای اقشار آسیب پذیر گفت: اگر در ادامه سال 98 تحولی در توسعه فعالیت های تعاونی کارگری، کارمندی و توسعه فعالیت تعاونی که دارای دریافت های ثابت هستند، ایجاد شود، می توان با نرخ کنونی ارز نیز نیازهای مردم به ویژه کالاهای اساسی را با قیمت های مناسب و ارزان تر در بازار آزاد فراهم کرد. وی با بیان اینکه باید از ارز 4200 تومانی که برای تامین کالای اساسی در نظر گرفته شده به درستی استفاده شود، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده جامعه کارگری و بازنشستگان کشور ضرورت تامین کالای اساسی برای اقشار آسیب پذیر را در جلسات ستاد تنظیم بازار مطرح کرده است.

این عضو کابینه دولت اظهار کرد: در صورتی که ستاد تنظیم بازار در تصمیمات خود به این مسائل توجه کند، می توان با روش های معقول تری کالاهای اساسی موردنیاز مردم را تامین کرد. وی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما قانون تامین کالای اساسی برای اقشار آسیب پذیر چه میزان اجرا شده است، توضیح داد: تاکنون به جز پرداخت های نقدی یعنی سبد حمایت معیشتی که به حدود 18 میلیون خانوار پرداخت شده، پرداخت غیرنقدی در دستور کار قرار نگرفته است؛ زیرا زیرساخت های الکترونیکی موردنیاز برای آن فراهم نشده اما تحقق این مهم در دستور کار قرار می گیرد.