آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۶
فرهنگ: ادبیات و هنر
۱۰
صحنه

باز هم با چخوف در تهران

برخی نمایشنامه نویس ها هستند که حتی اجراهای از نمایشنامه هایشان هیچ گاه مخاطبان تئاتر را از خود نرانده است؛ یکی از اینها حتما آنتوان چخوف است که اتفاقا در ایران و بین کارگردان های تئاتر ما محبوب است. در تازه ترین اجرای آثار چخوف در ایران، این بار کیوان ظهرابی سراغ نمایش «خرس» چخوف رفته و آن را از جمعه ای که گذشت در تماشاخانه مهرگان روی صحنه برده است.

نمایشنامه «خرس» مانند دیگر آثار چخوف نگاهی عمیق به روابط انسانی و نقد مناسبات اجتماعی دارد و دید طنازانه به زن و مرد به عنوان دو رکن و قطب اساسی بشریت و رویکرد آنان در مواجهه با تمامیت و اصالت وجودی شان از این متن یک اثر تاثیرگذار ادبی ساخته است. در این نمایش کارگردان کوشیده است با نهایت وفاداری به اصل متن نمایشی، با محور قراردادن تساوی حقوق بین زن و مرد لحظات شادی را پیش روی تماشاگران قرار دهد.

لیلی صبری، نیما قربان زاده، فرید گلریز، لاله حشمت پسند، نیما نیکمنش، عرفان سیف اللهی، الیکا تصدیقی و محمد سعوه به نقش آفرینی می پردازند.

اگر می خواهید یکی از تماشاگران این اجرا از آثار چخوف باشید برای رزرو بلیت می توانید به سایت تیوال مراجعه کنید. نمایش «خرس» با همت گروه نمایشی اک از 20دی تا یکم بهمن ساعت 19 به مدت 70 دقیقه در سالن شماره یک تماشاخانه مهرگان روی صحنه می رود.