آرشیو دو‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۶
حوادث
۱۱

پنج قاره

36 کشته بر اثر ریزش ساختمان نیمه کاره در کامبوج

مقامات کامبوج از افزایش تلفات فروریختن ساختمان در حال ساخت یک میهمان خانه به 36 کشته و 23 زخمی خبر دادند.

این ساختمان بتونی هفت طبقه روز جمعه در شهر ساحلی «کپ» فرو ریخت و به گرفتارشدن بسیاری از کارگران در زیر آوار منجر شد و عملیات جست وجو و نجات دو روز طول کشید.

با اتمام عملیات جست وجو، مقامات شمار قربانیان این حادثه را 36 نفر اعلام کرده اند که از این میان شش نفر کودک و 14 نفر زن هستند. هنوز علت حضور کودکان در محل ساخت این ساختمان نیمه کاره مشخص نشده است.

پلیس صاحبان این ساختمان را برای پاسخ گویی به برخی سوالات بازداشت کرده است.

ریزش این ساختمان درست شش ماه پس از کشته شدن 28 نفر در حادثه مشابه سقوط یک ساختمان نیمه ساخت متعلق به چین در این کشور رخ داده است. در آن حادثه یکی از مسئولان مدیریت حوادث کامبوج اخراج شده و هفت نفر به اتهام قتل غیرعمد این 28 نفر بازداشت شدند.

تیراندازی مرگ بار در کانادا

در پی تیراندازی در شمال شرق شهر «کلگری» کانادا یک نفر کشته و یک نفر دیگر به شدت زخمی شد.

پلیس کانادا پس از دریافت چندین تماس مبنی بر شنیده شدن صدای شلیک گلوله ساعت 7:25 بعد از ظهر شنبه به وقت محلی به محل حادثه اعزام شد. به دنبال وقوع این تیراندازی دو نفر زخمی شده بودند که یکی از آنها در محل حادثه جان باخت و نفر دیگر در وضعیت بحرانی قرار دارد.

تحقیقات درباره علت و انگیزه تیراندازی ادامه دارد و مظنون نیز هنوز شناسایی نشده است.

6 کشته در پی حمله به گردشگران در ایتالیا

مقامات آتش نشانی ایتالیا می گویند یک ماشین به گروهی از گردشگران جوان آلمانی در شمال ایتالیا حمله کرد که باعث مرگ شش نفر شد. اندکی پس از ساعت یک بامداد دیروز در حالی که آلمانی ها در حال جمع شدن برای سوارشدن به اتوبوس خود بودند، این سانحه مرگ بار در «لوتاخ»، در نزدیکی «بولزانو» در منطقه «آلتو آدیگ» رخ داد. سرویس آتش نشانی داوطلبانه لوتاچ در پستی در فیس بوک اعلام کرد شش نفر در این صحنه کشته شدند. مجروحان به چندین بیمارستان مجاور منتقل شدند.

اعتقاد بر این است که راننده اهل همین منطقه بوده و میزان الکل بالایی در خونش وجود داشته است.

منطقه خودمختار آلمانی زبان که در شمال ایتالیا واقع شده و دارای استراحتگاه اسکی در دولومیت ها و دهکده های عجیب و غریب اطراف بولزانو است، مورد توجه گردشگران آلمانی است.