آرشیو دو‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۶
ورزش
۱۴

دریچه

ادعای دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال؛ ساکت لیسانس ندارد

دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال گفت که بحث مدرک تحصیلی آقای ساکت در فدراسیون هیچ موقع روشن نشد.به گزارش تسنیم، علیرضا اسدی، دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال، درباره حضور پررنگ محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال گفت: آقای ساکت چون به جای من به فدراسیون فوتبال آمد، شاید خیلی جالب نباشد که این موضوع را بگویم، ولی نیرویی است که آقای تاج به او اعتقاد داشت و آدم توانمندی در حوزه های خاصی است، ولی به نظر می رسد که بعضی وقت ها ابهاماتی وجود دارد و باید از لفافه بیرون بیاییم، چون بعدها به سلامت در گفتار و رفتار متهم می شویم.او ادامه داد: من الان نباید خیلی با مصلحت اندیشی صحبت کنم، با توجه به اینکه قضیه گذشته است. حقیقت امر این است که هر کس لیاقت نشستن روی صندلی دبیرکلی فدراسیون را دارد، باید به او فرصت خدمت بدهند، اما آن چیزی که برای جامعه همیشه مشکل ایجاد کرده این است که در سمت دبیرکلی یک سری خصوصیات وجود دارد.دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال افزود: مهم ترین عنصر این است که ما با قوانین بازی نکنیم و از کنار آن رد نشویم. بحث مدرک تحصیلی آقای ساکت هیچ موقع روشن نشد. من استعلام گرفتم و دوبار هم نامه نوشتم که همه کسانی که در مجموعه فدراسیون حضور دارند باید پرونده اداری داشته باشند، اما متاسفانه درباره آقای ساکت این اتفاق نیفتاد. من تا روزی که در فدراسیون فوتبال بودم، آقای ساکت مدرک لیسانس خود را ارائه نکرد.اسدی در پاسخ به این پرسش که «بعد از مشخص نشدن وضعیت تحصیلی ساکت، خواهان برکناری او بودید؟»، گفت: نه، من مسئول اداری فدراسیون فوتبال هم بودم و از تمام کسانی که در فدراسیون بودند و مدارکشان ابهام داشت، مدارکشان را می خواستم.

انتقاد سرمربی گلدن استیت از ترامپ و هشدار درباره آغاز جنگ

استیو کر، سرمربی تیم گلدن استیت، به انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی پرداخت و به مردم این کشور درباره جنگ دیگر هشدار داد.به گزارش ایسنا و به نقل از یاهو، استیو کر، سرمربی تیم بسکتبال گلدن استیت، به اظهارنظر درباره دستور دونالد ترامپ برای ترور سردار سلیمانی پرداخت. او ابتدا در توییتر خود ادعای مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، درباره قاسم سلیمانی را رد کرد و در ادامه گفت: من فقط آنچه را در جهان اتفاق می افتد، دنبال می کنم؛ زیرا همیشه مورد توجه من است. من نگرانم که بخواهیم به جنگ دیگری نزدیک شویم. من سعی می کنم از صفحه توییتر خود استفاده کنم تا به مردم یادآوری کنم کارهای خود را انجام دهند؛ قبل از اینکه پرچم کشور را به اهتزاز در بیاورند و خودمان را درگیر فاجعه دیگری کنیم که قبلا در عراق رخ داد.[قبل از جنگ عراق] تب وطن پرستی که NBA را فرا گرفته بود، به یاد می آورم. از آن زمان، ما در لیگ و دیگر لیگ ها کارهای بزرگی انجام می دهیم و من از صمیم قلب از آن حمایت می کنم؛ اما آنچه من فکر می کنم این است که درگیر جنگ دیگری نشویم و سربازان دیگری به مناطق دیگر نفرستیم که سودی ندارد و جنگ های بی موردی در وهله اول رخ می دهد.ما در این کشور تاریخ داریم، همه شما باید ویتنام و عراق را بخوانید، مردم از سوی دولت ما گمراه می شوند. اکنون باید با آنچه به ما گفته می شود، بسیار مراقب باشیم. اگر ما به جنگ دیگری منتهی شده ایم، پیامدهای بسیاری برای خانواده ها و مردم دارد و از سربازان خود حمایت کنیم و این کار ما و رسانه ها است.

نایب قهرمانی نماینده ایران در جام جهانی یخ نوردی

محمدرضا صفدریان موفق شد نایب قهرمان جام جهانی یخ نوردی در چانگ چون چین شود.روز نهایی مسابقات جام جهانی یخ نوردی در چانگ چون چین پیگیری شد که در این رقابت ها و در ماده لید محمدرضا صفدریان یخ نورد ایرانی ابتدا توانست با برتری بر همه حریفان خود با قاطعیت به عنوان نفر نخست به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند. در مرحله نیمه نهایی این مسابقات صفدریان موفق شد بالاتر از همه رقبا به عنوان نفر نخست به فینال این رقابت ها راه پیدا کند. نماینده ایران در فینال این مسابقات توانست بعد از نماینده فرانسه در سکوی دوم این رقابت ها بایستد. تیم ملی یخ نوردی ایران فقط با یک نماینده در این مسابقات حضور داشت.

بمب استقلال در آستانه انفجار

به گزارش ایرنا ستاره سابق استقلال از تیم بنی یاس امارات کنار گذاشته شد تا ماجرای بازگشتش به استقلال رنگ و بوی جدی تری به خود بگیرد.آیاندا پاتوسی، ستاره اهل آفریقای جنوبی فصل قبل تیم فوتبال استقلال که در ابتدای این فصل به تیم بنی یاس امارات پیوست، از این تیم کنار گذاشته شد و دیگر عضوی از این تیم اماراتی که هدایت آن برعهده وینفرد شفر است، نیست.پاتوسی، بازیکن تیم کیپ تاون آفریقای جنوبی محسوب می شود و در این روزها خبر بازگشتش به استقلال شنیده می شود. باید دید در نهایت شاهد این انتقال خواهیم بود یا خیر. پاتوسی از محبوبیت بالایی نزد هواداران استقلال برخوردار است و مجیدی هم به بازی این بازیکن علاقه دارد.بی شک حضور او در جمع آبی پوشان حکم یک بمب نقل و انتقالاتی را خواهد داشت.