آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۴
استان ها
۱۹

خبر استانی

پاکدشت پیشتاز در حوزه سرمایه گذاری

دنیای اقتصاد - شرق استان تهران : شهردار پاکدشت گفت: پایتخت گل و گیاه ایران در حوزه سرمایه گذاری استان تهران پیشتاز است. داریوش پازوکی با اشاره به دستاوردهای مدیریت شهری در واحد سرمایه گذاری اعلام کرد: از ابتدای سال 1392 تاکنون بیش از 30 هزار مترمربع ابنیه از طریق واحد سرمایه گذاری احداث شده که از این میزان 7500 مترمربع به فضای درمانی، 14 هزار مترمربع به فضای اداری و فرهنگی و 8500 مترمربع به فضای تجاری تخصیص داده شده است، باید به متراژ فوق 14 هزار مترمربع فضای درمانی هم افزود که در حال احداث است.

یکی از مهم ترین اقدامات و برنامه های بلندمدت شهرداری و شورای شهر پاکدشت ایجاد درآمد پایدار و استفاده بهینه از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت شهروندان و جلوگیری از خام فروشی املاک و مستغلات شهرداری در طول 6 سال گذشته بوده است که با راه اندازی و تقویت واحد سرمایه گذاری این امر به عنوان الگوی مناسب برای شهرداری های شهرهای استان تهران معرفی شده است. تاکنون 30 مرکز اداری - تجاری، فرهنگی، ورزشی و درمانی ساخته یا در حال اجرا است که بخشی از این طرح ها در دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.  وی در تشریح طرح های مهم در حال اجرا گفت: مجموعه ورزشی قائم با مساحت 4700 مترمربع در شهرک قائم، ساختمان اداری منطقه2 به مساحت 3200 مترمربع در چهار طبقه در بلوار شهدای کارگر، ایستگاه آتش نشانی در حصار امیر به متراژ 950 مترمربع، سرای محله البرز واقع در بلوار شهدای رحیمی و سرای محله فرهنگ واقع در خیابان فرهنگ سرا جنب پارک شهدای آتش نشان با کاربری فرهنگی و آموزشی و پیست اسکیت آفتاب به مساحت 822 مترمربع و پیست اسکیت آرمان به مساحت 566 مترمربع از این طرح ها هستند.

دوره روزنامه نگاری اقتصادی در اتاق مشهد برگزار می شود

دنیای اقتصاد - مشهد : دوره یک روزه روزنامه نگاری اقتصادی مساله محور با تدریس هادی خانیکی مدیر گروه ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود. ضرورت فهم تغییرات اجتماعی به عنوان زمینه درک پیام های ارتباطی و کار روزنامه نگارانه، ضرورت توجه به تحولات فناورانه؛ پیدایش و گسترش جامعه شبکه ای و الزامات روزنامه نگاری نوین در برابر مخاطبان ناهمگن سرفصل های این دوره آموزشی است. این دوره آموزشی روز جمعه 27 دی از ساعت 8:30 تا 12:30 در محل اتاق بازرگانی مشهد برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از طریق آدرس http:/ / edu.mccima.com/ IdeaPortal/ CourseNoFilter=1 بدون پرداخت هزینه برای شرکت در آن ثبت نام کنند.

صدور 43 میلیون دلار محصولات صنعتی و کشاورزی از مراغه

دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک رفتار : رئیس گمرک مراغه از صادرات محصولات صنعتی و کشاورزی به ارزش 43 میلیون دلار از این شهرستان به کشورهای خارجی در سال جاری خبر داد. حیدر جلال زاده افزود: از ابتدای سال جاری 20 نوع کالا شامل انواع محصولات شیمیایی، کشاورزی و صنعتی به میزان 75 هزار و 500 تن از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است. وی با بیان اینکه این محصولات به 30 کشور جهان صادر شده است، ادامه داد: ارزش ریالی این کالاهای صادراتی حدود 180 میلیارد تومان بوده است. جلال زاده اضافه کرد: میزان صادرات از این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از نظر وزنی 40 و از نظر ارزش 132 درصد افزایش یافته است. وی گفت: انواع شیشه جام، کربنات سدیم و خرما از عمده ترین محصولات صادراتی این شهرستان به خارج از کشور بوده است. وی افزود: بیشترین میزان محصول صادراتی مراغه نیز به کشورهای عراق، ترکیه و ارمنستان صادر شده است.