آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۶
حوادث
۱۲

اخبار

تحویل 100 جسد به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی

گروه حوادث/  سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل اجساد 100 قربانی حادثه سقوط هواپیما به خانواده هایشان خبر داد.

به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، با انجام مراحل تشخیص هویت و تطبیق پروفایل های ژنتیکی پیکرهای قربانیان با خانواده هایشان، تعداد اجساد شناسایی شده به بیش از یک صد پیکر رسید که 100 جسد برای خاکسپاری تحویل شد.

 مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران همچنین اعلام کرد به محض شناسایی و تعیین هویت با بستگان قربانیان برای تحویل پیکرها تماس گرفته می شود.

در حادثه سقوط هواپیمای اوکراین 176 نفر جان خود را از دست داده اند که 147 نفر آنها ایرانی و بقیه اتباع خارجی بوده اند.

فروش طلاهای قلابی  با همدستی دختران فریب خورده

گروه حوادث/ مرد شیاد که با فریب دختران جوان اقدام به فروش طلاهای تقلبی می کرد از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، اواخر مرداد امسال مرد طلافروشی با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت: مالک مغازه طلافروشی هستم و هفتم مرداد خانمی جوان با ظاهری بسیار آراسته به مغازه ام مراجعه و اعلام کرد که قصد فروش مقداری طلا دارد.

طلاها را به همراه فاکتور به من تحویل داد و من هم پس از بررسی فاکتور و طلاها با استفاده از محک مخصوص تشخیص دادم که طلاها اصل هستند و با اطمینان کامل مبلغ 20 میلیون تومان وجه نقد با اصرار وی مبنی بر دریافت نقدی پرداخت کردم. پس از چند روز برای ذوب کردن طلاها به کارگاه طلاسازی رفتم و متوجه شدم فقط روکش آنها از طلا بوده و سرویس بدلی است.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری گفت: با شروع تحقیقات متهم شناسایی شد و او را در مخفیگاهش در شهر پردیس دستگیر کردند.  متهم در همان بدو دستگیری به بزه انتسابی اعتراف و بیان کرد، طلاها را از دوستش به نام پانیذ 27 ساله گرفته و قرار بود در ازای فروش طلاها مبلغی را دریافت کند.

بدین ترتیب دستگیری متهم دوم پرونده در دستور کار قرار گرفت و در اواخر آذر وی نیز در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه چهارم انتقال یافت.

 با انتقال پانیذ به پایگاه چهارم وی در بازجویی های پلیسی اظهار کرد که فردی به نام سعید 32 ساله که از همسایگان قدیمی مان است طلاها را برای فروش در اختیارم گذاشته و تاکنون 4 مرتبه از این نوع طلاها را خودم فروخته ام و این یکی را به دوستم دادم تا برایم بفروشد.

سعید که از کلاهبرداران سابقه دار بود در عملیاتی پلیسی دستگیر شد و لب به اعتراف گشود و به بدل اندازی اعتراف کرد و گفت: خودم طلای تقلبی می سازم و با اغفال دختران از آنها می خواهم طلاهای تقلبی را برایم بفروشند و تاکنون مبلغ یک میلیارد ریال از طریق فروش طلای تقلبی به دست آورده ام.

کلاهبرداری با واریز پول به حساب افراد!

گروه حوادث/ پلیس فتا با هشدار به صاحبان حساب بانکی گفت: هنگام واریز پول از سوی افراد و منابع ناشناس، حساب خود را مسدود کنید.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: در هنگام واریز مبالغ از سوی افراد و منابع ناشناس، حساب خود را مسدود کنید و موضوع را در اسرع وقت به صورت کتبی به بانک عامل گزارش دهید.

در تعدادی از پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا و با استناد به مستندات موجود، مشخص شد افراد کلاهبردار از طریق فیشینگ با دسترسی به اطلاعات حساب های بانکی هموطنان و حساب های مالی سایر افراد، به منظور پولشویی و طولانی کردن فرآیند پی جویی جرایم وجوهات سرقتی را به حساب های افراد انتقال می دهند و در زمان های متعدد نسبت به برداشت غیر مجاز آن اقدام می کنند.

وی افزود: ضمن فعال سازی ارسال پیامک واریز و برداشت حساب های مالی خود، به محض اطلاع از واریز هر گونه مبالغ مشکوک به حساب خود بلافاصله با تغییر رمز دوم کارت های بانکی موضوع را به صورت رسمی به مراجع قضایی و بانک های عامل اطلاع دهند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ادامه داد: با اجرای کامل طرح استفاده از رمز یک بار مصرف در کشور شاهد کاهش این گونه جرایم خواهیم بود.

جزییات قتل همسر از زبان  استاد دانشگاه

گروه حوادث/ مرد بیمار که پس از ترخیص از بیمارستان روانی همسرش را به قتل رسانده بود مدعی شد استاد دانشگاه و فارغ التحصیل دانشگاه مسکو بوده است.به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، متهم روز سه شنبه 10 دی همسرش را در خانه شان به قتل رسانده و پس از تکه تکه کردن در کوه های لواسانات رها کرده بود. وی در نخستین جلسه بازجویی جزئیات قتل همسرش را برای بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران بازگو کرد.

گفت و گو با متهم
چرا همسرت را کشتی؟

ما همیشه باهم اختلاف داشتیم. 37 سال با هم زندگی کردیم و دو فرزند داریم اما این دو سال آخر، درست از زمانی که پدرم فوت کرد اختلاف ما بیشتر شد. مدام سرکوفت می زد و می گفت سهم ارثیه پدری ات را خواهر و برادرهایت برداشته اند، می گفت باید بروی ارثیه ات را بگیری. حتی مرا به بیمارستان روانی انداخت تا بتواند قیومیت مرا بگیرد و اموالم را تصاحب کند.

روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟

بعد از چند روز از بیمارستان روانی مرخصی 7 روزه گرفتم تا خانواده ام را ببینیم. همسرم به خاطر بیماری قلبی ناتوان و ضعیف شده بود. روز حادثه شروع کرد به داد و بیداد و من یک لحظه از روی عصبانیت گلویش را گرفتم.

دستم را که رها کردم دیدم نفس نمی کشد، هر چه صدایش کردم، روی صورتش آب ریختم بی فایده بود.

چرا جسد را به کوه های لواسان بردی؟

معمولا برای کوهنوردی به آنجا می روم و با آن محیط آشنا بودم.

شغلت چیست؟

استاد دانشگاه هستم و فوق لیسانس شیمی از دانشگاه مسکو دارم.