آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
شهرستان ها
۷

فرماندار بابل: دهیاران نباید عامل تنش و اختلاف در روستاها باشند

بابل- خبرنگار کیهان: فرماندار بابل در جلسه مشترک دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش بابلکنار گفت: بعضا شاهد هستیم برخی از دهیاران از حداقل های اداری و اجتماعی فاصله دارند و این در حالی است که دهیاران باید در کنار ائمه جماعت و جمعه و بزرگان محلی نقش و جایگاه خود را به عنوان نماینده قانونی دولت پیدا و ایفا کنند و خنثی بودن دهیار قابل پذیرش نیست.

ولی زاده افزود: انضباط اداری و پاسخگویی درست و شایسته به مردم جزو اولویت هایی است که شما دهیاران باید به آن توجه داشته باشید و دهیاران باید عامل وحدت نه عامل تفرقه و تنش و اختلاف در روستاها باشند.

وی گفت: متاسفانه بعضی از دهیاران ما تحت تاثیر شرایط خاص و افراد خاص و منافع خاص نه تنها عامل وحدت نیستند بلکه عامل تنش و تفرقه در روستاها هستند و این مورد پسند و قبول ما نیست.

وی افزود: دهیاران نباید صرفا توجهشان به حوزه های عمرانی باشد بلکه دهیار باید در همه حوزه ها اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اشتغال هم احساس مسئولیت و تکلیف داشته باشد و در مراسم انقلابی و مذهبی پیشقدم باشد.

ولی زاده گفت: حفظ و حراست از محیط زیست جزو وظایف جدی دهیاران است که در این حوزه دهیاران ما در بخش بابلکنار باید بیش از بخش های دیگر توجه داشته باشند.

وی اظهار داشت: نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز و مدیریت پسماند از دیگر وظایف مهم دهیاران است زیرا شما دهیاران به عنوان مدیر بحران روستا هستید و به عنوان نماینده حاکمیت و دولت باید همه روستاها را بسیج کنید تا در راستای خدمت به روستاوندان گام بردارند.

در برنامه ششم توسعه بر توسعه و تقویت و احیای روستاها و ترغیب بر بازگشت روستائیان به روستاها تاکید شده و همه ما و شما باید در این راستا حرکت نموده و گام های موثری برداریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی از ظرفیت های بی نظیر و بی بدیل بخش بابلکنار، طبیعت بکر و چشم انداز زیبایی است که به واسطه آن می توان در 4 فصل سال گردشگر بسیاری را جذب شهرستان کنیم.

دهیاران باید با نگاه خلاقانه از ظرفیت افراد نخبه و تحصیلکرده در سطح روستاها استفاده بهینه نموده و عامل توسعه منابع انسانی در روستا باشند.

ولی زاده اظهار کرد: ما باید با ایجاد کارآفرینی در روستاها از مهاجرت معکوس از روستا به شهر بکاهیم و در همین راستا اجرای طرح منظومه روستایی در بخش بابلکنار در حال اجراست و همچنین اجرا و تهیه طرح مطالعات اشتغال روستایی را با کمک بنیاد مسکن و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان شروع کرده ایم.