آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۴
خبر
۸

سایه روشن

واکنش حاجی صادقی به عزاداری برای جان باختگان هواپیما

ایسنا نوشت : عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت که در حسینیه فاطمه الزهرا (س) برگزار شد، بااشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی درکشور گفت: فرمانده عزیز ما با شجاعت می آید و می گوید این اشتباه رخ داده در حالی که می توانست آن را بپوشاند، دشمن بداند که این صداقت نشانه عزت، آبرو و شجاعت است اما حالا برخی که نتوانستند موج بزرگ مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی در کشور و عراق ببینند به میدان آمدند و از این آزادی و امنیت سوءاستفاده کردند.

حاجی صادقی تصریح کرد: شما اگر عزادار بودید آن سه روزی که اینان جان باخته بودند کجا بودید؟ چرا آن وقت عزاداری نمی کردید؟ چرا سه روز بعد به یاد عزاداری افتادید؟ آنان بهتر است بدانند موجی که قاسم سلیمانی ایجاد کرد و جایگاهی که او دارد با این کارها از میان نمی رود.وی تصریح کرد: آقای هنرمند، چرا باید سفیر انگلستان این روباه پیر و مکار، کارگردان شما بشود؟ چرا مردم را نمی بینید؟ چرا عزت این نظام و قدرت انقلاب را نمی بینید؟ نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اینکه دربرابر این حرکت های کوچک با صبر برخورد می شود دلیلش این نیست که نمی توان پاسخی به آن داد، اگر نظام صبر می کند عین بزرگواری و متانت است. ولی بدانند که اگر قرار باشد به تصاویر شهدای ما و مقدسات مان توهین کنند، این ملت همان ملت سال 88 است که پس از روز عاشورا به میدان آمد و طومار فتنه را جمع کرد. وی گفت: ما برای آن دانشجویانی که این گونه رفتار می کنند دلمان می سوزد و غصه آنان را می خوریم، ما آنان را فرزندان همین ملت می دانیم.

شرکت25 میلیون نفر در مراسم تشییع سردارسلیمانی

همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه در حاشیه این مراسم با اشاره به تشییع باشکوه پیکر سردار سلیمانی، گفت: وقتی پیکر سردار را به کشور آوردند در پنج شهر اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان تشییع شد و 25 میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند و بقیه 80 میلیون ایرانی نیز داغدار این حادثه بزرگ شدند.

واکنش ها به رد صلاحیت نمایندگان

ایسنا نوشت : آذر منصوری با انتشار توییتی خواستار روشن شدن جرم نمایندگان رد صلاحیت شده در محاکم قضایی شد. در این توییت آمده است: از نمایندگان فعلی مجلس 90 نفر رد صلاحیت شدند که تا خرداد 99 همچنان نماینده خواهند بود. اگر خطایی از رد صلاحیت شدگان سر زده که به موجب آن و طبق نظر شورای نگهبان صلاحیت لازم را برای کاندیداتوری مجدد ندارند، باید در محاکم قضایی اثبات و روشن شود.

همچنین بنابر گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان احزاب ملی و استانی در کمیسیون ماده 10 قانون چگونگی فعالیت احزاب و تشکل های سیاسی طی نامه ای به عباسعلی کدخدایی قائم مقام شورای نگهبان درخواست جلسه ای با حضور احزاب و تشکل ها برای بررسی و شفاف سازی در مورد رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس با کدخدایی را مطرح کردند. ازسوی دیگر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو جبهه پایداری نیز درگفت وگوبا نامه نیوز درباره ردصلاحیت 90 نماینده مجلس دهم گفت: ما از زندگی خصوصی دوستان نماینده اطلاعی نداریم اما حقیقتا انتظار نداشتم برخی نمایندگان تاییدصلاحیت نشوند. از این رو عدم تاییدصلاحیت آنها برای من محل تعجب بود و سوال هم کردم.

اعتراض دولت به برنامه های شبکه افق

دنیای اقتصاد : پخش دو برنامه در شبکه افق صداو سیما ظرف شب های گذشته با اعتراض های بسیاری از سوی افکار عمومی روبه رو شده است. اولین واکنش ها به برنامه جهان آرا بود. برنامه ای که محمدصادق کوشکی و نادر طالب زاده دو فعال فرهنگی اصولگرا دراظهاراتی با زیرسوال بردن واکنش ها به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، آن را درمقابل حمله به پایگاه های آمریکایی هیچ توصیف کردند.

به گزارش فرارو، کوشکی همچنین دراین برنامه با اشاره به فراخوان رخشان بنی اعتماد برای تجمع درواکنش به سانحه سقوط هواپیمای اوکراین  به شکل موهنی از او انتقاد کرد. نادر طالب زاده نیز دراین برنامه با زیر سوال بردن واکنش ها به این سانحه گفت: «از این اتفاقات ده تا دیگه هم بیفته، در مقابل اون اتفاق اصلی (حمله به پایگاه های آمریکا) هیچه!» در برنامه دیگری که از شبکه افق پخش شد نیز زینب ابوطالبی مجری این شبکه درسخنانی عجیب ازکسانی که اعتقادی به زندگی  به گفته او «سلحشورانه» ندارند خواست ایران راترک کنند.به دنبال پخش این برنامه ها انجمن مستندسازان ایران در نامه ای به علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما به شدت از سخنان کوشکی درمورد رخشان بنی اعتماد انتقاد کرد.ازسوی دیگر کاربران شبکه های اجتماعی نیزظرف روزهای گذشته به پخش این دوبرنامه واکنش نشان داده و آن را اقدامی درجهت عصبانی کردن مردم توصیف کردند. پس از واکنش های صورت گرفته به اظهارات دو کارشناس برنامه جهان آرا در شبکه افق، حسام الدین آشنا نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما طی نامه ای به محسنی اژه ای رئیس این شورا سخنان کارشناسان این برنامه را توهین آمیز و نسنجیده تلقی کردو نسبت به رویکرد جناحی و سیاست زده صداوسیما تذکرداد.

ازسوی دیگربه گزارش خبرآنلاین، روزگذشته سیاوش صفریان پور، اکبر نبوی و المیرا شریفی مقدم سه تن از مجریان تلویزیون به اظهارات زینب ابوطالبی در شبکه افق واکنش نشان دادند.

پرونده حوادث آبان مفتوح است

عصر ایران نوشت : بهرام پارسایی نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل نود با اشاره به تشکیل کمیته ای در کمیسیون اصل نود برای بررسی حوادث آبان گفت: پرونده چرایی و نحوه سیاست گذاری در اجرای تعیین نرخ و گران شدن بنزین و اتفاقات بعد از آن که باعث شد تعدادی از شهروندان جانشان را در اعتراضات از دست بدهند و تخریب ها و صدماتی که وارد شد در کمیسیون اصل نود مفتوح است.

تکذیب تعلیق عضویت احمدی نژاد در مجمع

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت : یک منبع آگاه در مجمع تشخیص مصلحت نظام شایعه تعلیق عضویت محمود احمدی نژاد در این مجمع را تکذیب کرد و گفت: این خبر صحت ندارد.