آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
شهرستان ها
۷

صادرات کالا از مرز سومار از سرگرفته شد

فرماندار گیلانغرب گفت: صادرات کالا از مرز سومار پس از حدود پنج ماه وقفه به دلیل تعطیلی از سوی طرف عراقی، روز شنبه 21 آذرماه از سرگرفته شد.

کوروش محمودیان ، افزود: صادرات کالا از مرز سومار در زمینه های مصالح ساختمانی، پتروشیمی و مواد شوینده به کشور عراق آغاز شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی بازارچه سومار به دلیل برخی مشکلات طرف عراقی، پس از جلسات متعدد و پیگیری های لازم از طرف استاندار کرمانشاه و دولت جمهوری اسلامی ایران این مرز با ابلاغ طرف عراقی بازگشایی شد.

فرماندار گیلانغرب گفت: تفاهم نامه لازم با طرف عراقی به منظور تامین و تجهیز زیرساخت های لازم در راستای تحقق مصوبه دولت در رسمی شدن مرز سومار منعقد شده و امید است به زودی فعالیت های متناسب با مرز رسمی در مرز سومار محقق شود.

محمودیان ادامه داد: با ایجاد سیستم های جدید روشنایی در محوطه بازارچه عملیات بیس ریزی و سامان دهی محوطه و احداث سالن ملاقات های مرزی و ایجاد زیرساخت ها در مرز سومار سرعت گرفته است.

بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاه تر کرده و اکنون بیشتر کالاهای صادراتی به استان های شرقی عراق از این معبر صادر می شود.