آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
ورزش
۴

شاگردان حمید استیلی و حساس ترین بازی در راه المپیک

آخرین امید

رضا پورعالی

 ساعت 13 و 45 دقیقه امروز در بدترین روزهای فوتبال ما مهم ترین بازی تاریخ تیم امید ایران آغاز می شود.

تیم امید در حالی برای سومین بازی خود در گروه C آماده می شود که از دو بازی قبلی خود مقابل ازبکستان و کره جنوبی تنها یک امتیاز دارد.

امیدهای نامدار فوتبال ایران که نمایش های چشم نواز آنها در لیگ برتر همه را امیدوار کرده بود، امروز با این امید مقابل چین قرار می گیرند که تیم صعود کرده کره جنوبی با ترکیب اصلی به میدان برود. کره ای ها که از دو بازی قبلی 6 امتیاز کسب کرده اند، در صورت یک تساوی در بازی امروز هم به عنوان تیم صدرنشین راهی دور بعدی بازی ها می شوند.

تنها شانس ایران این است که سرمربی کره جنوبی اعلام کرده تیم دوم خود را در بازی امروز مقابل ازبکستان به میدان نمی فرستد چون نمی خواهد به عنوان تیم دوم صعود کند. اگر کره جنوبی با همه قوا به میدان برود و ازبکستان را شکست دهد، آن وقت می توانیم امیدوار باشیم با شکست دو بر صفر چین به دور بعدی برویم.

حقیقت این است که تیم ما نه در بازی با ازبکستان و نه در بازی با کره جنوبی هماهنگی نداشت و کارهای از پیش تمرین شده را در این تیم ندیدیم و هر دو گل ما در دو بازی اول نتیجه یک اتفاق بود.

امیدواریم تیم امید بتواند امروز از این دو ساعت سخت به سلامت عبور کند؛ اما اگر تیم نتواند نتیجه لازم را بگیرد و ناکام به ایران برگردد، مهدی تاج رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال که این روزها در خانه استراحت می کند و به خصوص محمدرضا ساکت مرد همه کاره فدراسیون تاج، باید در برابر ناکامی تیم امید پاسخگو باشند که به دلیل تصمیم های آنها چنین فرجامی پیدا کرد.

 استیلی: بازی با کره باید مساوی می شد

حمید استیلی سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران در کنفرانس بازی امروز مقابل چین آخرین حرفها را زد:

 بعد از شکستی که مقابل کره جنوبی داشتیم شرایط مان نسبتا خوب است. با وجود شایستگی هایی که بازیکنان ایران داشتند در دو بازی اخیر نتوانستیم به حق خود برسیم. همه می دانند که گروه ایران سخت ترین گروه رقابت هاست و حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به این موضوع اذعان کرد.

 بازی ها بسیار نزدیک به هم است. توانایی ایران بیشتر از چیزی است که در دو بازی اخیر دیدیم. ما در بخش ساختار حمله کمی نیاز به زمان داشتیم و فقط توانستیم دفاع را سامان دهیم.

 بازی با کره جنوبی حداقل باید مساوی می شد. اگر این اتفاق رخ می داد، بازی با چین برای ما راحت تر می شد، چون اختیار صعود دست خودمان می افتاد. به هر حال بازیکنان را بیشتر از نظر روحی آماده کردیم تا بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

 تیم چین را به خوبی آنالیز کرده ایم و نقاط ضعف و قوت حریف را دیده ایم. به نظر همه بزرگان و کارشناسان احترام می گذارم و قطعا تمام آنها عزیز و قابل احترام هستند؛ اما ما نزدیک تیم هستیم و می دانیم کدام بازیکن شایستگی حضور در ترکیب اصلی را دارد و کدام بازیکن باید تعویض شود.

 برای ما نفر مهم نیست و دنبال کسب بهترین نتیجه با بهترین تیم هستیم. امیدوارم در بازی با چین بازیکنان بتوانند باعث خوشحالی مردم شوند.

 سلماسی: با تمام وجود می جنگیم

جعفر سلماسی هافبک تیم ملی فوتبال امید در آستانه دیدار با چین در آخرین بازی مرحله گروهی گفت: بدون شک با تمام وجود در بازی آخر می جنگیم تا ثابت کنیم شایسته شکست در بازی قبلی نبودیم. دو بازی اول برای ما بسیار سخت بود و فکر می کنم با بدترین قرعه ممکن مواجه شدیم. برابر ازبکستان بازی کردیم که قهرمان دوره قبل است. بازی دوم هم برابر کره جنوبی بود که فکر می کنم قهرمان این دوره باشد. با این حال شایسته شکست نبودیم و حداقل حقمان این بود که بازی مساوی شود.

سلماسی ادامه داد: انصافا هیچ کمبودی برای تیم وجود نداشت و همه چیز را فراهم کردند. حتی آشپز از ایران آوردند که غذای مناسب برای بچه ها تهیه شود. از نظر فنی هم برنامه ها و تاکتیک تیم کاملا مشخص بود. بچه ها هم تمام تلاش خودشان را کردند اما شرایط حریفان ما واقعا متفاوت بود.