آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
ورزش
۴

از ورود ملی پوشان والیبال به ایران تا همه حاشیه های نشان دادن «هیس»

با هم نجنگیم؛ کنار هم بجنگیم!

ورود ملی پوشان والیبال ایران به کشور پس از کسب سهمیه المپیک. کار سخت بود، به خصوص بازی با کره جنوبی که برای شیربچه های ایران سخت تر از بازی مقابل چین میزبان بود. علی نژاد معاون وزیر ورزش و مسوولان فدراسیون رفته بودند برای استقبال، تا هم تبریک بگویند و هم قدردان زحماتی باشند که والیبالی ها برای رسیدن به المپیک کشیده اند. تقریبا شش ماه دیگر رقابت های المپیک آغاز خواهد شد و تیم ملی ایران در گروهی سخت باید به مصاف ژاپن میزبان، لهستان، ایتالیا، ونزوئلا و کانادا بروند.

 کاپیتان و سید نیامدند

کاروان والیبال ایران در حالی روز گذشته وارد ایران شد که سعید معروف، کاپیتان تیم ملی، سید محمد موسوی و میلاد عبادی پور برای همراهی تیم های باشگاهی خود به ترتیب راهی چین و لهستان شدند و به ایران نیامدند. همچنین دستیاران خارجی ایگور کولاکوویچ هم همراه تیم ملی به ایران نیامدند.

 بانوان هم آمدند

کاروان تیم ملی والیبال بانوان ایران هم ساعت 5 صبح روز گذشته از طریق CIP فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شدند. شاگردان میترا شعبانیان در رقابت های انتخابی المپیک به میزبانی تایلند با قبول سه شکست مقابل تیم های قزاقستان، کره جنوبی و اندونزی از دور مسابقات کنار رفتند.

واکنش داورزنی به «هیس» نشان دادن کولاکوویچ

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون درباره حاشیه جدیدی که برای والیبال پیش آمده می گوید: «رفتار غیرحرفه ای از هر دو طرف خوب نیست. این که فکر کنیم کسی حق نقد ندارد، غلط است. همه باید به هم احترام بگذاریم. مسوولان فدراسیون، کادر فنی، کارشناسان و منتقدان نباید به هم بی احترامی کنند. هرچند بعضی ها فی النفسه با کار کردن مخالف هستند و برایشان فرقی نمی کند سرمربی ولاسکو باشد یا کواچ یا زوران گاییچ. تیم چه نتیجه ای می گیرد، موفق است یا نه. عده ای هم دلسوز هستند و اشکالات را می گیرند. اما نباید فقط با دید سیاه و سفید ضعف ها را دید و برطبل تخریب کوبید؛ کاری که حس بدی به مردم می دهد. من رفتار سرمربی تیم ملی را تایید نمی کنم اما باید یاد بگیریم به مخالفمان احترام بگذاریم.» او درباره اهداف فدراسیون و تیم ملی در المپیک هم گفت: «هدف ما صعود به جمع چهار تیم اول است. هرچند رفتن روی سکوی المپیک هم آرمان ماست و برایش می جنگیم، مثل ده سالی که برای سهمیه برنامه ریزی کردیم و کار راحتی نبود. حالا هم برای سکو باید برنامه ریزی کنیم. چرا که بازیکنان ما به شرط اردو و تدارک خوب، مراقبت ویژه و خسته نبودن قابلیت رفتن روی سکوی المپیک را دارند.»

شهنازی: اقدام کولاکوویچ حرفه ای نبود

ناصر شهنازی، کارشناس والیبال ایران درباره نشان دادن «هیس» توسط کولاکوویچ پس از صعود ایران به المپیک گفت: «وقتی تیم صعود می کند نمی توان نقدی در مورد عملکرد کادر فنی داشت چون شیرینی این اتفاق خوب را از بین می برد، در شرایط سخت است که می توان در مورد عملکرد کادرفنی صحبت و تحلیل کرد.

الان صحبت کنیم شیرینی این اتفاق خوش از بین می رود. کادر فنی و بازیکنان خسته نباشند، اما از کولاکوویچ با این تجربه زیاد بعید بود چنین پستی را بگذارد. خود او گفت اگر کسی انتقادی دارد رو در رو به او بگوید قشنگ تر است و در مقابل این اقدام او تعجب انگیز است. رفتاری که او کرد حرفه ای نبود.»