آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
دانشگاه
۸

دانش آموختگان کدام دانشگاه ها در میان شهدای سانحه هوایی بودند؟

پرواز ابدی دانشجویان ایرانی با هواپیمای اوکراینی

بر اثر سقوط هواپیمای اوکراینی که چهارشنبه 18 دی‎ماه 98 در حوالی صباشهر استان تهران رخ داد، تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی و علم و صنعت ایران جان باختند.

براساس اعلام دانشگاه شریف، تاکنون 14 نفر از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در اثر این سانحه هوایی جان خود را از دست داده اند.

بر همین اساس، حمیدرضا ستاره کوکب ورودی 1389 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، مهدی اسحاقیان درچه ورودی 1392 کارشناسی مهندسی مکانیک، پونه گرجی ورودی 1391 کارشناسی مهندسی کامپیوتر، ایمان آقابالی ورودی 1389 کارشناسی مهندسی برق، آرش پورضرابی ورودی 1391 کارشناسی مهندسی کامپیوتر، محمد الیاسی ورودی 1389 کارشناسی مهندسی مکانیک، میلاد قاسمی ورودی 1389 کارشناسی ارشد مدیریت 1384 کارشناسی مهندسی برق، الناز نبی ورودی 1392 کارشناسی ارشد مدیریت از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف بودند که در این هواپیما حضور داشتند.

همچنین محمدامین بیروتی ورودی 1392 مهندسی کامپیوتر، زهرا حسنی سعدی ورودی 1392 کارشناسی فیزیک، امیر اشرفی حبیب آبادی ورودی 1392 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، محمد صالحه ورودی 1389 کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، غزل نوریان ورودی 1391 کارشناسی مهندسی علم مواد و منصور اثنی عشری اصفهانی ورودی 1391 کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دیگر دانش آموختگان دانشگاه شریف بودند که جان خود را در اثر این سانحه هوایی از دست دادند.

افزون بر این، در این سانحه پدرام جدیدی دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی جان خود را از دست داد. پدرام جدیدی سال 1395 از دانشگاه خواجه نصیر فارغ التحصیل شده است.

به علاوه، آروین مرتب دانش آموخته مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی برق (فارغ التحصیل سال 88)، به همراه همسر خود آیدا فرزانه در این سانحه جان خود را از دست دادند.

همچنین 6 نفر از دانش آموختگان دانشگاه امیرکبیر به نام های نسیم رحمانی فر، امیرحسین سعیدی نیا، از دانشکده مهندسی پزشکی و فراز فلسفی، الما اولادی از دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر و شادی جمشیدی از دانشکده مهندسی پلیمر، پریناز قادرپناه از دانشکده مهندسی نساجی نیز در این هواپیما حضور داشته اند.

در عین حال، محمدحسین ساکت دانشجوی مقطع دکتری دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت از دیگر افرادی بود که جان خود را در این سانحه هوایی از دست داد. این دانشجو در سال 1394 در دانشکده مهندسی راه آهن و گرایش مهندسی ماشین های ریلی در مقطع دکتری پذیرفته شده بود. وی در مقطع کارشناسی ارشد هم در دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول به تحصیل در دانشکده مهندسی راه آهن بود.

نام پدرام جدیدی دیگر دانش آموخته دانشگاه علم و صنعت در میان جان باختگان منتشر شده است. او نیز در سال 1397 در دانشکده مهندسی عمران، گرایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی در مقطع دکتری پذیرفته شده بود و پس از مدتی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به کشور کانادا رفته بود.

گفتنی است، سید پدرام موسوی و همسر او مژگان دانشمند و نیز رزگار رحیمی از دیگر فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت بودند که در این حادثه جان باختند. این جان باختگان دانش آموختگان دانشکده مهندسی برق در دهه 70 و 80 بودند.