آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
ورزش
۴

اخبار کوتاه

پیام اینفانتینو برای تاج

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال پیامی برای مهدی تاج ضمن ابراز ناراحتی از کسالت به وجود آمده، برای وی آرزوی سلامتی کرد. در نامه رئیس فیفا آمده است:

مهدی عزیز، دوست عزیزم

از شنیدن اخبار مشکلات سلامتی و تصمیم جنابعالی برای استعفا از پست ریاست فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ 29 دسامبر 2019 بسیار ناراحت شدم.  با آرزوی بهبود و سلامتی برای جنابعالی امیدوارم هر چه زودتر سلامتی کامل حاصل شود. سلامتی مهم ترین اولویت است، من از همین جا از راه دور امیدوارم با قدرت تمام این مرحله سخت را پشت سر بگذارید.

یک استقلالی، ذوب آهنی شد

مهاجم جوان تیم فوتبال استقلال سرانجام راهی تیم فوتبال ذوب آهن شد. بعد از مخالفت مسوولان باشگاه استقلال برای پیوستن سجاد آقایی به ذوب آهن و حرف و حدیث هایی که در این زمینه به وجود آمد مذاکرات باشگاه اصفهانی با باشگاه استقلال امروز ادامه دار شد تا این که در نهایت باشگاه استقلال موافقت خود را برای حضور این بازیکن در اصفهان اعلام کرد.

به این ترتیب آقایی طبق قرارداد روز گذشته اش با ذوب آهن به صورت قرضی و شش ماهه راهی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان شد.

تیم ملی کاراته در پاریس

تیم ملی کاراته کشورمان دیروز وارد فرانسه شد تا اردویی یک هفته ای را در پاریس برپا کند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، تیم ملی کاراته کشورمان که سال 2020 را با درخشش فوق العاده در اولین مرحله لیگ کاراته وان سری A به میزبانی سانتیاگو پایتخت شیلی با کسب 5 مدال طلا و یک برنز آغاز کرد، ظهر دیروز وارد پاریس فرانسه شد تا اردویی یک هفته ای را در این کشور برپا کند. پس از آن ملی پوشان در اولین مرحله لیگ که به میزبانی این کشور 4 تا 6 بهمن برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

سمانه خوشقدم، مربی تیم ملی به همراه رزیتا علیپور و سارا بهمنیار بامداد امروز وارد تهران شدند تا پس از اخذ روادید کشور فرانسه، به اردوی تیم ملی کاراته ملحق شوند.

رادولوویچ؛ سرمربی ذوب آهن

باشگاه ذوب آهن دیشب میودراگ رادولوویچ را به عنوان سرمربی جدید تیمشان معرفی کرد. رادولوویچ مونته نگرویی 52ساله است. مهم ترین سمت او سرمربیگری الشباب عربستان و پاختاکور ازبکستان است و مقابل تیم های ایرانی نیز قرار گرفته است.

پدل ایران انجمن شد

با تایید وزارت ورزش و جوانان، کمیته ورزش پدل به انجمن ارتقا یافت. با تلاش ها و پیشنهاد مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش، بررسی های صورت گرفته در دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش توسط علی رغبتی مدیرکل دفتر یاد شده و تایید مهدی علی نژاد، معاون وزیر در حوزه قهرمانی و حرفه ای، تشکیلات ورزش پدل از کمیته به انجمن تحت حمایت فدراسیون اسکواش ارتقا پیدا کرد. در این راستا پدل از این پس به عنوان انجمن و زیر نظر فدراسیون اسکواش به فعالیت خود ادامه می دهد.

بشار: در پرسپولیس می مانم

باشگاه پرسپولیس قرار شده امروز بخشی از طلب 120 هزار دلاری بشار رسن بازیکن عراقی خود را بدهد و برای این بازیکن بلیت بازگشت به تهران هم تهیه شده است.  رسن که در امارات است از دبی راهی تهران می شود و اگر همه چیز همان طور که باشگاه پرسپولیس می خواهد پیش برود، به احتمال زیاد امروز در تمرینات پرسپولیس حاضر می شود. بشار رسن که یک رسانه عراقی از حضورش در تیم پلیس عراق خبر داده است، در گفتگوی ظهر دیروز خود گفت: اگرچه مدیران پرسپولیس پولم را نداده اند؛ اما در این تیم می مانم و به تیم پلیس عراق هم نخواهم رفت.