آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۴
فرهنگ و هنر
۲۱

کوتاه از فرهنگ و هنر

نشست نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «داستان ازدواج» به کارگردانی نوآ بامباک در سومین نشست «سینما سرو» امروز چهارشنبه در فرهنگسرای سرو برگزار می شود. نشست سینما سرو، با هدف ارائه راهکار کاهش آسیب های اجتماعی از دیدگاه روان شناسی و هنر ساخت فیلم با همکاری کانون فیلم نگاه نو فرهنگسرای سرو و انجمن روانکاوی تهران، با حضور کارشناسان تورج مرادی(مدیر انستیتو روانکاوی تهران)، شهرزاد شاه کرمی (کارشناس سینمایی) و پیمان شاه میرزا (مجری) ساعت 17:30 برگزار می شود. علاقه مندان برای دیدن این فیلم می توانند به فرهنگسرای سرو واقع در خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی پارک ساعی، کوچه ساعی دوم مراجعه کنند.

 ویژه برنامه «یاد استاد» به مناسبت گرامیداشت دوازدهمین سالروز درگذشت علامه سیدجعفر شهیدی نویسنده، مترجم و پژوهشگر فقید امروز چهارشنبه در کتابخانه دکتر شهیدی برگزار می شود. این برنامه که با سخنرانی غلامرضا امامی نویسنده و مترجم و اسماعیل منصوری لاریجانی نویسنده همراه است از ساعت 16 در کتابخانه دکتر شهیدی واقع در نارمک، 46 متری غربی، پشت بیمارستان انصاری برگزار می شود.

 پنجمین کنسرت بین المللی هنرمندانی از ایران و اتریش دوشنبه 30 دی در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی خواهد بود. در این کنسرت که ساعت 20 اجرا می شود ارکستر «فرناد» پنجمین کنسرت بین المللی ایران و اتریش را به سرپرستی آریا باستانی نژاد با همراهی ارکستر زهی آوا و گروه کر بزرگ هنر فارابی به رهبری عبدالرضا امیرخانی در تالار رودکی روی صحنه می برد. همچنین آنیا گوتوسکا استاد مدعو از اتریش به عنوان کنسرت مایستر حضور دارد.در این کنسرت قطعات شاخص آهنگسازان سبک باروک، امپرسیون و قرن بیستم در کنار موسیقی های برگزیده فیلم اجرا می شود.

 نمایشگاه تصویرسازی کودکان نابینا و کم بینا جمعه 27 دی ماه در نگارخانه برگ افتتاح می شود و تا چهارم بهمن ماه نیز برقرار است.

این نمایشگاه به مربی گری سیما شاهرخی هر روز از ساعت 10 تا 18 امکان بازدید دارد. نگارخانه برگ در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، پلاک 12 و در باغ و عمارت عین الدوله واقع شده است.