آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
ورزشی
۹

مسابقات فوتبال قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک

ایران - کره جنوبی؛ برای صعود چشم انتظار معجزه هستیم

تیم فوتبال امید ایران امروز در دیدار سوم در مسابقات مقدماتی زیر 23 سال آسیا به مصاف تیم چین می رود.

تیم امید ایران امروز(چهارشنبه) ساعت 13:45 در کشور تایلند به مصاف تیم چین می رود. ملی پوشان ایرانی بعد از تساوی یک بر یک مقابل ازبکستان در مسابقه با کره جنوبی 2 بر یک شکست خورد تا کارمان برای صعود از مرحله گروهی مسابقات به اما و اگر کشیده شود. امروز هر دو بازی گروه به طور همزمان از ساعت 13:45 دقیقه برگزار خواهد شد که باید دو اتفاق با شرایط ویژه رخ بدهد. اکنون امید ایران برای صعود نه تنها باید چین را با اختلاف حداقل دو گل شکست بدهد بلکه امیدوار باشیم که کره جنوبی هم ازبکستان را شکست بدهد و زمینه ساز حذف قهرمان دور گذشته مسابقات را فراهم کند.

بسیاری معتقدند که کره جنوبی 6 امتیازی نیازی دارد که خود را به آب و آتش بزند و صعودش قطعی است از سویی دیگر ازبکستان هم با یک مساوی از این گروه صعود خواهد کرد و به همین دلیل بعید است این مسابقه برنده ای داشته باشد اما فوتبال غیرقابل پیش بینی است. بنابراین شاگردان حمید استیلی باید با تمام توان و انگیزه به مصاف چین قعر نشین برود تا به پیروزی برسد.

برخی از کارشناسان از شیوه بازی و ترکیب تیم امید ایراد گرفتند اما امیدهایمان هنوز زنده هستند و شاید امروز معجزه ای رخ بدهد و بخت یارمان شود و امید ایران با یک پیروزی مقابل چین به مرحله بعدی صعود کند که تازه در آنصورت مسابقات حساس و مهم از این مرحله آغاز می شود.

شاید امروز فوتبال روی خوشش را به ایران نشان داد. نباید نا امید باشیم. هنوز شانس برای صعود هست. از سویی دیگر همین بازیکنان می توانند در آینده ای نه چندان دور به تیم ملی بزرگسالان ایران کمک کنند و آنها قطعا هرچه در توان دارند به کار خواهند گرفت.

استیلی: به بازیکنان نزدیک هستیم و شرایط را بهتر از کارشناسان می دانیم

حمید استیلی، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان پیش از آخرین دیدار تیم مقابل چین در رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک 2020 توکیو اظهار داشت: بعد از باختی که مقابل کره جنوبی داشتیم، شرایط مان نسبتا خوب است. علیرغم شایستگی هایی که داشتیم نتوانستیم در دو بازی اول به حق مان برسیم. همه دیدند که در گروه سختی قرار داریم و حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به سختی گروه ما اذعان دارد.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان خاطرنشان کرد: بازیکنان مان را از نظر روحی آماده کرده ایم تا بازی با چین را خوب پشت سر بگذاریم. تیم چین را خوب آنالیز کردیم و پیش از آخرین تمرین نقاط ضعف و قوت بازی چین را به بازیکنان گوشزد کردیم. شرایط تیمی ما و روش بازی مان مقابل چین را به بازیکنان گفتیم. از طرفی به نقطه نظرات تمام کارشناسان احترام می گذارم، اما ما کنار تیم هستیم و از نزدیک می بینیم که کدام بازیکنان آماده تر هستند و شایستگی این را دارند که از ابتدا در ترکیب باشند یا تعویض شوند.

استیلی گفت: شرایط آب و هوایی در اینجا گرم و شرجی است. به طور مثال می بینید وقتی قائدی را در نیمه دوم به زمین فرستادیم شرایط بهتری داشت و در بازی با کره جنوبی از ابتدا در ترکیب بود. یا شجاعی که تعویض شد، شرایط تیم مان بهتر شد یا سایر بازیکنان ما هم همین شرایط را دارند. ما نزدیک تیم هستیم و یکی دو مربی دیگر هم کنار تیم حضور دارند و آنها می بینند که شرایط بازیکنان چگونه است. وقتی نزدیک تیم هستیم می خواهیم بهترین تیم را در زمین بگذاریم و نفر مهم نیست. می خواهیم با بهترین تیم بهترین نتیجه را بگیریم.

وی با اشاره به دیدار مقابل چین و شانس صعود ایران از گروهش اظهار داشت: امیدوارم که بتوانیم مقابل چین بهترین نتیجه را بگیریم و بازیکنان بتوانند مردم را خوشحال کنند. مراقب بازی ازبکستان و کره جنوبی هم هستیم و اگر طبق روال پیش برود، کره باید پیروز شود. آنها خیلی خوب در این مسابقات برنامه ریزی کرده اند و با 23 بازیکن آماده به مسابقات آمده اند و همراه با ازبکستان شانس قهرمانی هم دارند. خودمان هم باید بازی خوبی انجام دهیم و حداقل با دو گل چین را شکست بدهیم تا کره هم ازبکستان را شکست بدهد تا ما صعود کنیم. مردم ما را دعا کنند و ما هم تمام تلاش مان را می کنیم، همان طور که در دو بازی اول بازیکنان و کادرفنی هر چه در توان داشتند گذاشتیم، اما کمی هم بدشانس بودیم. امیدوارم در بازی مقابل چین جبران کنیم.