آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
ورزشی
۹
حدیث دشت عشق

به یاد شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده

شهیدی که همنام فرمانده است

این روزها برخی شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده را به اشتباه فرزند سردار حاجی زاده، فرمانده هوا فضای سپاه معرفی می کنند. اما شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده، اهل آمل از شهدای لشکر عملیاتی 25 کربلا به همراه 12 تن دیگر از یارانش در روز 17 اردیبهشت ماه سال 95 در خان طومان سوریه به شهادت رسید که پیکرش در معرکه نبرد جا ماند.

 شهید حاجی زاده در بخشی از وصیتنامه اش نوشته بود: «من به خاطر منطق خویش برای دفاع از اسلام و حریم اهل بیت(ع) وارد جنگ با دشمنان اسلام شدم و با عشق و علاقه و رضایت کامل جان خویش را فدای این راه می نمایم و می روم تا انتقام سیلی حضرت زهرا(س) را بگیرم. من از مردم ایران می خواهم تفرقه اندازی نکنید، با هم متحد باشید، دین اسلام را سربلند نگه دارید، به دوستان و آشنایان توصیه می کنم نماز اول وقت و با حضور قلب بخوانید.»

 این شهید همچنین در بخش دیگری از وصیت نامه اش خطاب به دخترش، فاطمه نوشته است:  «دختر بابا، دوستت دارم، دوستت دارم، بدان که بابا رفته است که تا تو و امثال تو در امنیت و آرامش در خاک خود قدم بگذارید و بدان که ناموس شیعه در واقع ناموس خودمان است، تکلیف ما این است که از ناموس شیعه دفاع کنیم و جان خود را در این راه بدهیم و از تو می خواهم که در سنگر خود که همان چادر توست، بمانی و بایستی و مقابله کنی تا پرچم اسلام و تشیع همیشه پیروز و سرافراز بماند.»