آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

کجا؟چه؟کی؟

بازیگر سریال «زیر همکف» در گفت وگو با آنا به نکاتی درباره سریال اشاره کرد.

چه کسی؟ ویدا جوان

کجا؟ سریال زیر همکف

قضیه چیه؟ ویدا جوان درباره تئاتر گفت: تئاتر همیشه برایم مهم بوده که در تجربه بازیگری ام باشد. پس کار تصویر که انجام می دهم، حتما کار تئاتر هم درکنارش دارم چون صحنه واقعا بازیگر را رشد می دهد.

چی گفت؟ بعد از سریال «زمانه»، پیشنهادهای کاری خیلی خوب و زیاد شد. من دوست داشتم ژانر کمدی را هم برای خودم انتخاب و تجربه کنم بنابراین وارد سریال «پژمان» شدم. بعد از آن و همچنین «شمعدونی» پیشنهادها همه کمدی شد. درحالی که من همیشه از کلیشه شدن و از تکرار خودم می ترسم. به نظرم اتفاقا مرگ یک بازیگر می تواند زمانی باشد که به تکرار بیفتد و دیگر جذابیتی برای تماشاچی و بیننده نداشته باشد.

دیگه چی؟ بنابراین تصمیم گرفتم حدود دو سال صرفا کار تئاتر کنم و تصویر را کنار بگذارم. بعد هم که سریال «ماه و پلنگ» پیشنهاد شد، با یک نقش جدید و یک ژانر متفاوت تر مواجه شدم و پذیرفتم. بعد از ماه و پلنگ پیشنهادی نبود که برای من دلچسب باشد یا احساس کنم بیننده از دیدن آن لذت ببرد. در عین این که خودم هم کلا آدم محتاطی هستم و محتاطانه قدم برمی دارم. چون فکر می کنم اگر پایت را درست و سفت روی پله بگذاری، خیلی بهتر است تا با عجله به سمت بالا بدوی.چون تئاتر همیشه برایم مهم بوده و این که در تجربه بازیگری ام باشد. اگر کار تصویر انجام می دهم، حتما کار تئاتر هم درکنارش دارم چون صحنه واقعا بازیگر را رشد می دهد. من حتی قرار بود در سریال درحال ضبط آقای احمد امینی هم حضور داشته باشم.

 

علاقه مندان به شنیدن سریال های پلیسی می توانند هر شب شنونده نمایش رادیویی از رادیو نمایش باشند .

چه نمایشی پخش می شود؟ دوازده ضربه

چه کسی نمایشنامه را نوشته است؟ فرهاد امینی

داستان درباره چیست؟ داستان این نمایش درباره نابسامانی های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دوره پهلوی اول در دهه 20 خورشیدی است. شخصیت اصلی این نمایش، پلیسی به نام حکمت است که درگیر پرونده یک خانواده می شود و... .

دیگه چه خبر؟ نمایش «دوازده ضربه» به تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی مهرداد مهماندوست، صدابرداری مجید آینه و افکتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی رضا عمرانی، مجید حمزه، شهین نجف زاده، شمسی صادقی، احمد گنجی، مهرداد عشقیان و تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و هر شب ساعت 22 و 45 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود.

 

محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه ای دهه های 60 و 70 در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

چه کسی؟ محمدعلی کشاورز

کی؟ در گفت وگو با مهر درباره این که سال هاست سریال های تلویزیونی را دنبال نمی کند، سخن گفت و درباره خاطراتش از سریال های فاخر تلویزیون در دهه 60 و 70 بیان کرد: الان دیگر آن نویسنده ها و کارگردانان حرفه ای که در آن زمان در تلویزیون بودند، کمتر هستند؛ در حالی که این افراد باید در تلویزیون حضور داشته باشند و کار کنند.

قضیه چیه؟ کشاورز با اشاره به این که چقدر توانسته تکرار سریال های قدیمی خودش را در سال های اخیر از تلویزیون دنبال کند، هم گفت: خیلی نتوانسته ام این سریال ها را ببینم. خودم هم نسخه ای از آنها را ندارم. هرچند تماشای برخی آنها تجدید خاطره است. از دیدن دوباره برخی سریال ها، هم خوشحال می شوم و هم یک نکته دارد، این که خودت متوجه می شوی دیگر سنی ازت گذشته است.

دیگه چی گفت؟ این هنرمند پیشکسوت و مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون ایران درباره این که چقدر در صورت بودن فیلمنامه خوب در تلویزیون دوست دارد به ایفای نقش بپردازد، عنوان کرد: باید ابتدا فیلمنامه را خواند و دید بازیگران چه کسانی هستند. اگر فیلمنامه خوب و کارگردان هم حرفه ای باشد، حتما بازی می کنم.