آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
حوادث
۱۰

خبر

پیکر 100 تن از قربانیان سقوط هواپیما تعیین هویت شد

​سازمان پزشکی قانونی کشور تعداد پیکرهای شناسایی شده قربانیان سقوط هواپیما را 100 تن عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، پس از اعلام اسامی 50 نفر از قربانیان تعیین هویت شده سانحه هوایی، مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران،  عصر دیروز  هویت اجساد 50 جانباخته دیگر را اعلام کرد.

براساس این گزارش، اسامی 50 پیکر شناسایی شده جدید به شرح زیر است: 1.آیدا فرزانه 2. میلاد قاسمی آریانی 3. حمیدرضا ستاره کوکب 4. شهاب رعنا  5. فرشته مالکی دیزجی 6. فرید آراسته 7. شهرام تاجیک 8. محمد معینی 9. امیرحسین قربانی بهابادی 10. مجتبی عباس نژاد 11. غزال نوریان 12. صدف حاجی آقاوند 13. میترا احمدی 14. فاطمه محمودی 15. ناصر پورشعبان اویشیی 16. امیرحسین قاسمی 17. پانیز سلطانی 18. بهناز ابراهیمی خویی 19. مهدی محمدی 20. رامین احمدی 21. عایشه پورقادری 22. امیر اشرفی حبیب آبادی 23. فاطمه پساوند 24. فروغ خادم 25. فاطمه کازرانی 26. مریم ملک 27. فریده غلامی 28. شادی جمشیدی 29.سید ژیوان رحیمی 30. حدیث حیات داودی 31. زرگار رحیمی 32. آرش پورضرابی 33. پریناز قادرپنا 34. مهربان بدیعی اردستانی 35. فرزانه نادری 36. آلما اولادی 37. سید نوژان صدر 38. محمد حسین اسدی لاری 39. زهرا حسنی سعدی 40. زینب اسدی لاری 41. زین العابدین سعادت 42. سید مهران ابطحی فرونشانی 43. حسین رضائی 44. محمدعباس پورقادری 45. منصور اثنی عشری اصفهانی 46. میلاد نهاوندی 47. سید مهدی امامی 48. محمدحسین ساکت 49. ساجده سرائیان 50. شیدا شادخو. 

کشف 46 تن انواع مواد مخدر در استان تهران طی 9 ماه امسال

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران از کشف 46 هزار و 245 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان در 9 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، مصطفی هادی زاده در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران اظهار داشت: در 9 ماهه امسال 46 هزار و 245 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 37 درصدی بوده ایم. به این ترتیب 9 درصد کشفیات کل کشور در استان تهران رخ داده است. همچنین 79 هزار و 781 نفر دستگیری داشته ایم که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 9 درصدی بوده ایم. وی افزود: از میان انواع مواد مخدر کشف شده، 32 هزار و 432 کیلوگرم مربوط به تریاک بوده که در رتبه نخست قرار دارد و بعد از آن گراس 4208 کیلوگرم، حشیش 3813 کیلوگرم، مورفین 3355 کیلوگرم و شیشه 810 کیلوگرم بوده است.

گازگرفتگی در کرمانشاه 3 قربانی گرفت

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از مرگ سه نفر به علت گاز گرفتگی در این شهر خبر داد.

سرهنگ «حسین براری» اظهار داشت: پس از اعلام مرکز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر یک مورد مرگ مشکوک در محله آقاجان کرمانشاه، ماموران کلانتری سعدی به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل مشاهده شد که مادری حدودا 45 ساله و فرزند 20 ساله اش بر اثر گاز گرفتگی فوت کرده اند. وی تصریح کرد: در موردی دیگر نیز پس از دریافت گزارشی در خصوص فوت زنی 60 ساله در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، ماموران در منزل این خانم حضور یافته و مشخص شد وی نیز بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده است. فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه همچنین از انتقال هر سه جسد به پزشکی قانونی برای بررسی های دقیق تر خبر داد.

اعتبار 110 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای ساخت 41 مرکز درمانی در مناطق محروم

معاون بنیاد مستضعفان از تخصیص 110 میلیارد تومان برای احداث 41 مرکز سلامت شبانه روزی در مناطق محروم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، محسن منصوری در حاشیه مراسم افتتاح مرکز درمانی شبانه روزی دشت عباس اظهار داشت: بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، علاوه بر مشارکت در احداث بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی با هماهنگی وزارت بهداشت، سیاست های راهبردی خود را بازتعریف کرده و در عرصه توسعه زیرساخت های بهداشتی درمانی وارد فاز جدیدی شده است. منصوری ادامه داد: در همین راستا بنیاد مستضعفان، پروژه احداث 41 مرکز سلامت شبانه روزی در مناطق محروم را که توسط وزارت بهداشت شناسایی شده در دستور کار قرار داد و برای احداث این مراکز اعتباری 110 میلیارد تومانی را اختصاص داد. وی در تشریح مشخصات این مراکز گفت: این مراکز درمانی که تاکنون بهره برداری از چندین مورد از آنها آغاز شده، دارای بخش هایی همچون 10 تخت بستری برای هر مرکز، تجهیزات رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه، دندانپزشکی و اورژانس است. معاون بنیاد مستضعفان افزود: با تکمیل احداث این مراکز درمانی توسط بنیاد مستضعفان و تجهیز آنها توسط وزارت بهداشت، این بنیاد دو دستگاه آمبولانس را برای هریک از این مراکز در نظر گرفته و در مجموع 82 دستگاه آمبولانس را برای این مراکز اختصاص خواهد داد. منصوری با بیان جزئیاتی از چرایی آغاز احداث این مراکز گفت: توسعه مراکز کوچک «درمان بستر» در کنار بیمارستان های بزرگ از آن جهت حائز اهمیت است که باعث تمرکز زدایی، توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و درمانی و دسترسی بیشتر مناطق محروم خواهد شد و علاوه بر این موارد نیز صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های تردد و اسکان مردم در امور درمانی خواهد داشت.

3 بدل انداز پایتخت دستگیر شدند

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو زن و یک مرد بدل انداز خبر داد و گفت: متهمان یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری اظهار داشت: اواخر مرداد ماه امسال فردی با شکایت کلاهبرداری به شیوه بدل اندازی به پلیس مراجعه کرده و مدعی شد که مالک مغازه طلافروشی هستم و هفتم مرداد ماه خانمی جوان به مغازه ام مراجعه و اعلام کرد که قصد فروش مقداری طلا را دارد. طلاها را به همراه فاکتور به من تحویل داد و من هم پس از بررسی فاکتور و طلاها با استفاده از محک مخصوص تشخیص دادم که طلاها اصل هستند و با اطمینان کامل مبلغ 20 میلیون تومان وجه نقد با اصرار وی مبنی بر دریافت نقدی پرداخت کردم. پس از چند روز برای ذوب کردن طلاها به کارگاه طلاسازی رفتم و متوجه شدم فقط روکش سرویس از طلا بوده و سرویس بدلی است.

نثاری افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم به نام «ف» 29 ساله در شهر پردیس اقامت دارد که ماموران موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

وی ادامه داد: متهم در همان بدو دستگیری به بزه انتسابی اعتراف و بیان کرد، طلاها را از دوستش به نام پانیذ گرفته و قرار بود در ازای فروش طلاها مبلغی را دریافت کند.

به گفته رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت، با دستگیری متهم دوم و اعترافات وی، مشخص شد فردی به نام سعید 32 ساله طلاها را برای فروش در اختیار پانیذ قرار داده و تا کنون چهار مرتبه از این نوع طلاها را فروخته است.

سرهنگ نثاری افزود: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که سعید سابقه دار بوده و با شناسایی پاتوق این کلاهبردار در محدوده خیابان نظرآهار، وی در یک عملیات پلیسی در چهارم دی ماه دستگیر شد. سعید در ابتدا منکر بزه انتسابی بود ولی با مشاهده مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به بدل اندازی اعتراف کرد و گفت طلای تقلبی می سازم و دختران را اغفال و از آنها می خواهم طلاهای تقلبی را برایم بفروشند، تاکنون  نیز مبلغ یک میلیارد ریال از طریق فروش طلای تقلبی به دست آورده ام.