آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

کشف مواد مخدر

بندر عباس - خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف انواع مواد مخدر خبر داد.

سرتیپ غلامرضا جعفری ، گفت: این مواد شامل720 کیلو و 423 گرم تریاک، 103گرم حشیش ، 13 گرم هروئین و 132 گرم سایر انواع مواد مخدر می باشد. وی با اشاره به اینکه در این زمینه 9 متهم دستگیر شدند، افزود: ماموران انتظامی در این رابطه چهار دستگاه خودرو نیز توقیف کردند.

قاچاق گوشی تلفن همراه

رشت - خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف گوشی تلفن همراه قاچاق در شهرستان رودبار خبر داد.

سرتیپ «عزیزاله ملکی» اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی رودبار در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سه دستگاه خودرو سمند که از مسیر جنوب به شمال در حال تردد بودند مشکوک شده و دستور ایست صادر کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودروها، سه هزار دستگاه گوشی تلفن همراه اندروید قاچاق کشف شد افزود: در این رابطه سه متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند. به گفته سرتیپ ملکی، کارشناسان ارزش گوشی های کشف شده را 60 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرقت احشام

شیراز - خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان فارس از شناسایی سارق احشام و کشف 244 راس احشام مسروقه به ارزش پنج میلیارد و 320 میلیون ریال در شهرستان لارستان خبر داد.

سرتیپ «رهام بخش حبیبی» گفت : ماموران با انجام گشت زنی های هدفمند و اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق شدند یکی از سارقان حرفه ای احشام را شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر کنند.

وی افزود: متهم در بازجویی به سرقت 244 راس دام مسروقه در سطح شهرستان لارستان اعتراف کرد. حبیبی خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.

ناکامی قاچاقچیان

یزد- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان یزد، از کشف تریاک در عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

سرتیپ «محمدرضا میرحیدری» گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد با انجام کار اطلاعاتی مطلع شدند قاچاقچیان قصد انتقال یک محموله موادافیونی از زاهدان به تهران را دارند.

وی تصریح کرد: ماموران به محل تردد قاچاقچیان در محور «انار- یزد» اعزام و با رصد دقیق اطلاعاتی خودروی «سمند» حامل این محموله را شناسایی و متوقف کردند. فرمانده انتظامی استان یزد تصریح کرد: در بازرسی از خودرو 475 کیلو تریاک کشف، دو نفر از سوداگران مرگ دستگیر و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

 انفجار گاز در منزل

همدان- خبرنگار کیهان: مدیر اورژانس پیش بیمارستانی کبودراهنگ از انفجار منزل مسکونی بر اثر نشت گاز در این منزل خبر داد.

داود مرادی عص، افزود: این حادثه موجب سوختگی چهار نفر شامل مرد 29 و 30 ساله، کودک شش ساله و خانم 36 ساله در  قسمت دست، صورت و پاها شد. وی اضافه کردمصدومان توسط آمبولانس های اورژانس پایگاه جاده ای شیرین سو و هلال احمر به بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ منتقل شدند.

دستگیری قاتل

سمنان - مهر: فرمانده انتظامی سرخه از قتل یک نوجوان 14 ساله در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمید مهرابی، گفت: این نوجوان 14 ساله به ضرب چاقو به شدت مجروح و ضارب از محل متواری شد. وی افزود: نوجوان مجروح به بیمارستان کوثر سمنان منتقل شد اما تلاشها برای احیای وی فایده ای نداشت و وی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

با مرگ این نوجوان، تحقیقات پلیس با همکاری شاهدان عینی به شناسایی و دستگیری متهم انجامید. وی اضافه کرد: تحقیقات برای علل قتل این نوجوان ادامه دارد.