آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۶
سیاسی
۳

حضور جهانگیری در خانه یکی از جانباختگان سقوط هواپیما

معاون اول رئیس جمهوری عصر دیروز در خانه سعید کدخدازاده یکی از جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی حضور یافت و ضمن تسلیت و ابراز همدردی با این خانواده داغدار، گفت: دراین حادثه بسیار تلخ و دردناک، تعداد زیادی از نخبگان و سرمایه های بزرگ کشورازدست رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری با بیان اینکه سوال های متعددی درباره این حادثه تاسفبار وجود دارد، افزود: باید ابعاد مختلف این اتفاق مشخص و جزئیات آن به مردم اطلاع رسانی شود.اواضافه کرد: دولت ازعمق وجود ازاین اتفاق تلخ و دردناک متاثر است و هیاتی را با مسئولیت وزیر راه و شهرسازی مامور کرده است تا هماهنگی های لازم برای شناسایی و تحویل پیکرهای جانباختگان این حادثه به خانواده هایشان انجام شود.پدر و مادر و اعضای خانواده این جانباخته حادثه هواپیمای اوکراینی نیز ضمن قدردانی از حضور معاون اول رئیس جمهوری، خواستار روشن شدن ابعاد این حادثه و دریافت پاسخ های روشن به سوالات مطرح شدند.

پدرسعید کدخدازاده همچنین با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات فرزند خود، گفت: سعید فرزندی بسیار مومن و اهل مطالعه بود و قرار بود چند ماه دیگر دوره دکتری در رشته شیمی آلی را به اتمام برساند.

جهانگیری دوشنبه گذشته نیزدرخانه محمدحسین و زینب اسدی لاری دونفر دیگرازجانباختگان حادثه سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین حضور یافته بود.

با مذاکره برخی ابهامات درباره رد صلاحیت ها برطرف می شود

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه گاهی منافع ملی کشور قربانی اختلافات سیاسی می شود، اظهار داشت: هرکس در مسئولیتی که دارد در این موضوع سهیم است و در صورت اصل کردن اختلافات سیاسی و جناحی منافع ملی کشور قربانی می شود. به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری در دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی افزود: مردم، قوای سه گانه و نهادها و سازمان های مختلف کشور را به عنوان کلیت نظام تلقی می کنند و اگر عملکرد هر بخش نامطلوب باشد، از نظر مردم این ضعف ها و کاستی ها به کلیت نظام تعمیم پیدا می کند. جهانگیری به موضوع رد صلاحیت های داوطلبان انتخابات مجلس نیز اشاره و بیان کرد: داوطلبانی که رد صلاحیت شده و احساس می کنند این رد صلاحیت حق آنها نبوده است، باید در فرصت و زمان تعیین شده اعتراضات خود را به شورای نگهبان مطرح کنند چرا که گاهی با مذاکره و توضیح، برخی ابهامات ایجاد شده، برطرف می شود.وی با تاکید بر اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو هر چه باشکوه تر برگزار شود و مشارکت مردم گسترده تر باشد، قطعا به منافع ملی و انسجام ملی کشور کمک خواهد کرد، اضافه کرد: همه ما وظیفه داریم برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات پیش رو تلاش کنیم. جهانگیری ادامه داد: انتخابات باید حتما رقابتی باشد به گونه ای که همه مردم احساس کنند که کاندیدای جریان و تفکر مورد نظر آنها نیز در انتخابات حضور دارد.