آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
حوادث
۱۰

پرسه در فضای مجازی

سیل سیستان و بلوچستان و رفتارهای عجیب و مسبوق به سابقه عده ای سلبریتی در صدر محتواهای فضای مجازی طی روز گذشته بود. علاوه بر این موضوع های مختلف دیگری مورداشاره برخی کاربران قرار گرفته که نشان از هوشیاری سربازان جنگ نرم دارد. انتشار نظرات کاربران به معنی تایید آنها از سوی کیهان نیست.

اقتدار در سایه جمهوری اسلامی

 بهاره: «اینکه از سپاه یا جمهوری اسلامی دفاع می کنیم به معنای آن نیست که هیچ پاسداری تا حالا اشتباه نکرده و یا حکومتی با این عرض و طول هیچ بدی و نقصی نداره، دفاع ما از روندی است که در ذیل این نظام باعث اقتدار ایران بعد از قرن ها سرکوب توسط غرب شده است؛ دقیقا عکس حکومت پهلوی و قاجار.»

هر کسی را بهر کاری ساختند

 احمد خسروی: «در حالی که شما مشغول تحلیل سیاسی بودید سبز پوشان ‎سپاه پاسداران با انجام عملیات مهندسی و منحرف کردن آب سیلاب مانع تخریب منازل مردم و بحران در شهر دلگان بلوچستان شدند.»

 محمد عبدالهی: «نگویید اگر سپاه نبود امنیت نداشتیم. بگویید اگر سپاه نبود نه امنیت داشتیم نه آبادانی و رفاه. امام خمینی: اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.»

آقای رئیس جمهور پاسخ لطفا!

 جلیل محبی: «روحانی در سخنرانی امروز خودش را به عنوان مدعی و شاکی جا زده! بزرگوار شما رئیس شورای عالی امنیت ملی هستید. مسئله بنزین نیست که بگویید نمی دانستم. مطابق ماده 10 قانون هواپیمایی کشوری هیئت وزیران به ریاست شما باید امنیت پرواز ها را تامین می کرد. لطفا درمورد دو وظیفه خود پاسخگو باشید.»

تحریم سینما

 محمد شاهی: «به دلیل فریب مردم توسط سلبریتی های اجاره ای در رای آوردن حسن روحانی و به دلیل دست داشتن ایشان در وضعیت امروز کشور و به دلیل همکاری آنها با سفارت انگلیس خبیث در به هرج و مرج کشیدن کشور از امروز به تماشای هیچ یک از فیلم های سینمایی نخواهم رفت.»

مکانیسم ماشه

 امید حاجی زاده: «مکانیسم ماشه همان چماق همیشگی اروپا برای ترساندن دولت ماست! در برجام صنعت هسته ای را تا حد زیادی تعطیل کردیم ولی دستاوردی نداشتیم. تنها دستاورد دولت در برجام، به قول خودش، انزوای آمریکا و جدایی اروپا از او بود که آن هم خیال خامی بیش نبود. اروپا با فعال کردن مکانیسم ماشه، بطور شفاف در کنار آمریکا ایستاده است.»

 احمد دستاران: «انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیسم حل اختلاف برجام را فعال کردند. یعنی تحریم هایی که هرگز در عمل برداشته نشدند، حالا بر می گردند. یعنی ما تا حالا در نتیجه برجام، روی کاغذ و در کلام تحریم نبودیم، حالا هستیم.»

 پدرام شمیرانی: «بر اساس مکانیسم ماشه، حداقل دو ماه تا پایان برجام و بازگشت خود به خودی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل وقت هست. در برجام جایی برای وتوی تحریم های بین المللی از سوی روسیه و چین پیش بینی نشده! ظریف جان یعنی در این حد هم پیش بینی نمی کردین !؟...»

تضمینی هست؟

 نفیسه سادات موسوی: «با بقیه دلایل رد صلاحیت نماینده های فعلی مجلس برای نامزدی مجلس بعدی کاری ندارم ولی اونی که دلیل رد صلاحیتش فساد اقتصادیه و می دونه دیگه راهش نمی دن تو مجلس، چه تضمینی وجود داره تو این چندماه باقی مونده که با وجود محرز شدن فسادش فرصت داره، ملت و مملکت رو با دوبرابر قدرت و سرعت نچاپه؟!»