آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
اخبار کشور
۱۱

ژنرال سوری: مردانی چون سردار سلیمانی جلوی طرح خاورمیانه جدید را گرفتند

مدیر اداره سیاسی ارتش سوریه اعلام کرد، دشمنان امت با ابزار تروریسم دنبال اجرایی کردن پروژه «خاورمیانه جدید» بودند اما فرهنگ و مردان مقاومت مانع از آن شد.

سرتیپ «حسن حسن» مدیر اداره سیاسی ارتش سوریه در گفت وگویی با وبگاه «العهد» لبنان اعلام کرد: خون پاک فرماندهان مقاومت «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» با تروریسم و طاغوت جهانی آمریکایی و صهیونیستی مبارزه کردند و این بدان معناست که اراده مقاومت از ناوگان ها و قدرت تخریبی تروریسم جهانی ترسی ندارد.

حسن ادامه داد: دشمنان امت اسلام از ابتدا تلاش کردند با انتشار گسترده تروریسم در منطقه در راستای تجزیه آن اقدام کنند تا دو نظریه و پروژه راهبردی خود از دهه هشتاد یعنی «خاورمیانه جدید و آشوب خلاقانه» را اجرایی کنند اما وجود شیوه و فرهنگ مقاومت و مردانی آماده فداکاری باعث شد جلوی اجرایی شدن این پروژه گرفته شود.

وی سپس گفت: کسانی که گمان می کنند شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و مانند آنها می تواند حقیقت و خواست فرزندان مقاومت برای ریشه کن کردن تروریسم را تغییر دهد در توهم است و محور مقاومت امروز قدرتمندتر و باثبات تر برای تکمیل پیروزی است.

ژنرال سوری تاکید کرد: امروز همه کشورها در محور مقاومت توانایی مقابله با تروریسم و ریشه کن کردن آن را دارند و این منطقه برای فرزندان آنها خواهد بود.

هفته جاری همزمان با برگزاری تجمعات ضد آمریکایی در شهرهای مختلف سوریه، وزارت دفاع این کشور نیز در یک اقدام بی سابقه از برگزاری مراسم یادبود سردار شهید قاسم سلیمانی در دمشق خبر داد.