آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۵۶۳
ورزش
۱۴

امید ایران امروز با چین روبه رو می شود

در انتظار معجزه

امروز و از ساعت 13:45 تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار از مرحله گروهی انتخابی المپیک 2020 به مصاف چین خواهد رفت. شاگردان حمید استیلی در شرایطی با چین روبه رو خواهند شد که امید چندانی برای صعود باقی نمانده است. تیم ایران در دو بازی ابتدایی خود تنها یک امتیاز کسب کرده و طبق روال عادی برنامه صعودش دست خودش نیست. امیدهای ایران باید بتوانند چین را از پیش رو بردارند و در طرف مقابل منتظر باشند که کره جنوبی ازبکستان را شکست دهد تا طلسم حضور فوتبال ایران در المپیک بی نهایت نشود.

اینکه چطور شد تیم امید در بازی آخر مرحله گروهی با چنین وضعی روبه رو شده را همه می دانند و در این نوشتار نیز فرصت پرداختن به آن نیست. اینکه اگر مدیران ورزش بیشتر به این تیم توجه می کردند یا استیلی کمی بیشتر در مورد تاکتیک های فوتبال می دانست یا حتی اینکه چین مقابل ازبکستان شکست نمی خورد را نمی توان تغییر داد. آنچه در حال حاضر اهمیت دارد این است که امیدها لااقل هر آنچه از دست شان بر می آید در بازی آخر نشان بدهند و امیدوار بمانند به پیروزی کره برابر ازبکستان. کره جنوبی تیم واقعا قدرتمندی است و روی کاغذ شانس بردش از ازبکستان بیشتر است. البته باید به این نکته توجه کرد که کره، تیمی که صعودش قطعی شده، برای صدرنشینی تنها به یک امتیاز احتیاج دارد اما آنها به خوبی می دانند که اگر ببازند صدرنشینی را از دست می دهند و کارشان در ادامه سخت خواهد شد، بنابراین انتظار برد کره مقابل ازبک ها چندان دور از ذهن نیست و این یعنی شانسی برای تیم ایران وجود دارد؛ هر چند اندک.

در سالیان گذشته هر بار تیم های فوتبال ایران دچار چنین شرایطی شدند و کارشان اصطلاحا به اما و اگر رسیده، نتیجه چیزی جز ناکامی نبوده است. احتمال اینکه این بار نیز این سناریو تکرار شود بسیار بالاست ولی فوتبال است و هزار اتفاق. امیدها و ما امیدواریم برای یک بار هم که شده نتیجه این روند تکراری متفاوت شود و حسرت تنها چیزی نباشد که بعد از بازی مقابل چین برای مان باقی خواهد ماند.