آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۴
بانک و بیمه
۱۳

خبر بنگاه ها

بانک اقتصاد نوین به سپرده گذاران ارزی تسهیلات می دهد

گروه بنگاه ها : بانک اقتصادنوین با معرفی طرح «ارزینو»، امکان دریافت تسهیلات اقساطی با شرایط آسان و در کمترین زمان ممکن را برای مشتریان فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ در طرح ارزینو، مشتریان می توانند با سپرده گذاری اسکناس های دلار یا یورو نزد این بانک، ضمن حفظ اصل دارایی های ارزی خود از بسته های متنوع تسهیلاتی در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به معرفی ضامن بهره مند شوند. بنا بر این گزارش پس از تسویه تسهیلات، اسکناس ها به همان ارز توثیقی (دلار یا یورو) به مشتری بازگردانده خواهد شد. تسهیلات ارزینو به منظور تجهیز، تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی، اداری یا تجاری، خرید ابزار کار، لوازم یدکی، کالا و خودرو در قالب عقد مرابحه تا سقف 2 میلیارد ریال با نرخ های 18 و 10 درصد و رفع احتیاجات ضروری در قالب قرض الحسنه تا سقف 200 میلیون ریال برای تمام مشتریان (حقیقی و حقوقی) قابل پرداخت است. مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات به خواست متقاضی 12 تا 36 ماهه در نظر گرفته شده است.

اهدای جوایز برندگان جشنواره های استارت آپی فین تک ایران و شهر هوشمند

گروه بنگاه ها : مراسم اهدای جوایز برندگان جشنواره های استارت آپی فین تک ایران و شهر هوشمند نمایشگاه تراکنش با حضور فائز معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک، هاشمی اقدم مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت فرادیس گسترکیش و بیات مدیرعامل مرکز فابا در مرکز آیفینک برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، هاشمی اقدم از مرکز آیفینک به عنوان فرصتی برای رشد استارت آپ های فین تک یاد کرد و این نوید را داد با اقداماتی که تا کنون در قالب چند رویداد استارت آپی طی سال های اخیر در شرکت خدمات انفورماتیک رخ داده، رفته رفته شاهد انسجام بیشتر در این حوزه خواهیم بود. وی تصریح کرد، مقرر شده آیفینک به عنوان دبیرخانه بخش استارت آپی همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت فعال شود. در ادامه مراسم دکتر بیات مدیر عامل مرکز فابا نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از شرکت خدمات انفورماتیک که با حضور در نمایشگاه تراکنش و حمایت از جشنواره ها، کمک شایانی به رونق فضای استارت آپی کشور در حوزه مالی کرده، از این شرکت به عنوان منشا تحولات نوین و فناورانه در شبکه بانکی نام برد و این ظرفیت را فرصتی مناسب برای استارت آپ های فعال در این حوزه عنوان کرد. در بخش پایانی سخنرانی ها فائز با اشاره به جایگاه شرکت خدمات انفورماتیک در صنعت بانکداری و نوآوری های این حوزه خاطرنشان کرد: این شرکت مخاطب رویدادهای بسیاری در حوزه فناوری های اطلاعات و مالی است و مدیریت و راهبری آن نیز با معاونت بازاریابی و فروش است؛ اما حمایت از رویدادهای استارت آپی برای تک تک همکاران و دست اندرکاران بسیار جذاب و مسوولیت برانگیز است. وی به اقدامات صورت گرفته در جریان همایش تراکنش اشاره کرد و افزود: طی فراخوان اولیه، یکصد تیم اعلام آمادگی کردند که بر اساس بررسی صورت گرفته، 50 تیم انتخاب شدند و بنده شخصا با تمام تیم ها به عنوان داور گفت وگو داشتم که در نهایت برخی از این عزیزان موفق به احراز رتبه های برتر شدند.

ادعای فعال بودن سامانه پیامکی بانک ها برای ارسال رمز پویا

گروه بنگاه ها : اخبار منتشره مبنی بر غیر فعال شدن قابلیت فعال سازی رمز پویای پیامکی از طریق خودپرداز صحت ندارد و گزینه فعال سازی رمز پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک در دستگاه های خودپرداز در بانک ها فعال است.

به گزارش «ایبنا» در روزهای اخیر در فضای مجازی اخباری مبنی بر غیر فعال شدن قابلیت فعال سازی رمز پویای پیامکی از طریق دستگاه های خودپرداز منتشر شده که پیگیری خبرنگار ایبنا از تمامی بانک هایی که سامانه رمزنگار پیامکی را از جمله بانک ملت، صادرات و... ایجاد کرده اند نشان می دهد این موضوع صحت ندارد و همچنان گزینه فعال سازی رمزنگار پیامکی از طریق خودپرداز فعال است. با فعال سازی این سیستم، با ارسال چهار رقم آخر شماره کارت به سرشماره اعلام شده توسط بانک عامل، رمز دوم یک بار مصرفی از سوی بانک با اعتبار 120 ثانیه برای شما از طریق پیامک ارسال خواهد شد. بر همین اساس، سیستم رمز دوم پویا پیامکی از سامانه هریم با سامانه پیامکی جداگانه ای که در کنار هریم نیز ایجاد شده تفاوت دارد و سامانه هریم به صورت واحد در تمامی شبکه بانکی پیاده سازی شده و قرار است از زمان اجرای طرح رمز دوم یک بار مصرف، رمز دوم پیامکی رایگان در اختیار شهروندان قرار دهد؛ هزینه پیامک در سامانه هریم را بانک ها بر اساس بودجه ارتقای امنیت می پردازند و در این سرویس هیچ هزینه ای از شهروندان اخذ نمی شود. در همین خصوص، حسین محمودی، مدیر اداره کل بانکداری شخصی و توسعه محصول بانک ملت در گفت وگو با «ایبنا» با اشاره به فعال سازی رمزنگار پیامکی گفت: آنچه در خودپردازهای بانک ملت قابل مشاهده است، امکان فعال سازی رمز دوم پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک وجود دارد و تغییری در سامانه خودپردازهای بانک ملت ایجاد نشده است. وی ادامه داد: بانک ملت و سایر بانک ها بر اساس تاکید بانک مرکزی و قوانین، هیچ هزینه ای را برای فعال سازی سامانه رمز پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک حتی هزینه ارسال پیامکی رمز دوم دریافت نمی کنند؛ درخصوص سامانه رمزنگار پیامکی زمانی که مشتری بخواهد پیامک رمز یک بار مصرف با ارسال چهار رقم پایانی شماره کارت به سرشماره واحد بانک بفرستد، انتظار بر این بود که هزینه این پیامک که به سیستم اپراتور مربوط است، در صورت حسابشان درج نشود اما این موضوع قابل انجام نیست، چرا که با توجه به ارسال پیامک پاسخ حاوی رمز یک بار مصرف، هزینه پیامک بانک دو برابر می شود. مدیر اداره کل بانکداری شخصی و توسعه محصول بانک ملت خاطرنشان کرد: راهکار شبکه بانکی برای دریافت کاملا رایگان و آسان رمز دوم پویا بر بستر پیامک، استفاده از سامانه هریم است که این سامانه در بانک ملت عملیاتی شده و شهروندان با فشردن دکمه درخواست رمز پویا در صفحات خرید و پرداخت اینترنتی می توانند رمز یک بار مصرف دریافت کنند.