آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
ورزش
۱۷

گل محمدی مثل کالدرون مدافع راست نمی خواهد

رضاییان در فهرست یحیی هم نبود

همین که خبر جدایی گابریل کالدرون قطعی شد، برای چندمین مرتبه در ماه های گذشته نام یک سری از بازیکنان برای بازگشت به پرسپولیس پشت سر هم ردیف شد. بازیکنانی مثل رامین رضاییان که سال 2019 به اندازه کافی نتوانست موفق عمل کند.

او در انتخاب باشگاه های خود، بیشتر از آن که به مسائل فنی و انگیزشی توجهی داشته باشد، در بحث مالی نگاه اقتصادی داشت. این بازیکن شمالی قصد داشت شانس خود برای بازگشت به پرسپولیس را امتحان کند و بی میل نبود که برگردد. اتفاقا برخی مدیران باشگاه می خواستند او بیاید ولی کادر فنی وقت با بازگرداندن این ستاره ملی پوش موافق نبودند. البته قیمت رضایت نامه رضاییان هم بسیار بالا بود و باشگاه این بازیکن در قطر به سادگی حاضر نمی شد رامین را از دست بدهد.

با این حال کالدرون دو مرتبه در جلسه با مدیران باشگاه گفته بود نیازی به دفاع راست جدید ندارد. شرایط تیمش با حضور شیری خوب است و اگر مشکلی پیش بیاید، با بازیکنان نامتخصص مثل سیامک نعمتی در سمت راست خط دفاعی کارش را ا ادامه می دهد و بازیکن جدید در این پشت نمی خواهد. به جای خرج برای دفاع راست و کشاندن رامین به پرسپولیس بهتر است مهاجم بخرند.

اما وقتی جدایی کالدرون قطعی شد، بار دیگر شنیدیم رامین را برای پرسپولیس گزینه کردند. با این حال باز هم خبری از بازگشت رضاییان نشد. در شرایط اقتصادی فعلی، بازیکنان فوتبال به رقم قرارداد اهمیت بیشتری می دهند و بازیکنی که قرارداد بر مبنای دلار بسته، به سادگی با قیمت های پایین به لیگ برتر ایران بر نمی گردد. به هر حال وقتی یحیی گل محمدی سرمربی تیم شد، نام رامین را شنیدیم.

جالب این که در همان ساعات، نام حسین ماهینی از فهرست تیم خارج شد و خیلی ها گفتند کار تمام است و رامین رضاییان وارد فهرست می شود اما باز هم این طور نشد تا ثابت شود گل محمدی نیز هیچ علاقه و تمایلی به بازگرداندن رامین ندارد و هیچ راهی برای بازگشت رضاییان به پرسپولیس در این فصل وجود ندارد. با وجود تمام تبلیغاتی که برای رضاییان وجود داشت، این بازیکن باید به کارش در لیگ قطر ادامه بدهد و خبری از رسیدن دوباره به پیراهن پرسپولیس نیست. او به خاطر درگیری با برانکو مجبور به ترک پرسپولیس شد و حالا که برانکو رفته نیز، مربیان بعد از او، قصد همکاری با رامین را ندارند.