آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
حوادث
۱۹

اعضای باند آدم ربایی در دادگاه منکر اتهامشان شدند

سناریوی هولناک 2 جاری برای سرقت میلیاردی از شوهرانشان

نقشه دو جاری برای سرقت اموال همسرهایشان، کار را به تشکیل شبکه آدم ربایی و سرقت چند میلیون دلاری کشاند. متهمان پرونده روز گذشته در دادگاه پای میز محاکمه قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار جام جم، اوایل امسال مرد جوان با مراجعه به پلیس تهران ادعا کرد که از دو روز قبل توسط افرادی ناشناس از خانه اش در خیابان جردن، ربوده شده و اموال او توسط آدم ربایان به سرقت رفته است.

شاکی 29 ساله به نام پیام در طرح شکایت خود به پلیس گفت: «سه شب قبل در خانه مان خواب بودم که احساس خفگی به من دست داد. چشمانم را باز کردم، یک نفر روی سینه ام نشسته بود و دستمالی روی دهانم گذاشته بود. سه فرد ناشناس در اتاق من بودند که یکی از آنها سلاح در دست داشت و دو نفر دیگر چاقو داشتند. بعد در حالی که یک چاقو به قفسه سینه من زدند و غرق در خون شدم، من را به ماشینشان کشاندند و یک حکم بازداشت به من نشان دادند و خودشان را مامور اطلاعات معرفی کردند. بعد از این که دو روز من را در خانه ای حوالی ورامین نگه داشتند و در آن مدت با شمشیر بالای سرم می ماندند تا فرار نکنم؛ روز دوم دو برادر مسوول مراقبت از من شدند. یکی از آنها بعد از مصرف مقدار زیادی شیشه خوابش برد و دیگری برای گرفتن مواد مخدر مقابل در رفت. همان موقع از فرصت استفاده کردم و با پای پیاده خودم را به سر کوچه رساندم و ماشین گرفتم.»

ماموران در اولین تحقیقات برای رسیدگی به شکایت، متوجه شدند آثار شکستگی قفل روی در خانه او دیده نمی شود و برای همین به همسر او مظنون شدند و به تحقیق از او پرداختند.

ترانه 25 ساله لب به اعتراف گشود و گفت: «از چند وقت قبل با همسرم اختلاف داشتم. تا این که در یک بازی اینترنتی با مردی آشنا شدم که ادعا می کرد مامور اطلاعات است. از او برای حل اختلاف با همسرم راهنمایی خواستم و او گفت می تواند همسرم را بازداشت و تنبیه کند. من موضوع را به جاری ام گفتم و او که شوهرش به دلیل اختلاف مالی در بازداشت بود به من گفت با تو همکاری می کنم به شرط این که از این مرد بخواهی برای آزادی همسرم کاری کند. برای همین شب حادثه در خانه را باز گذاشتم تا نقشه مان عملی شود.»

با اطلاعاتی که ترانه در اختیار پلیس قرار داده بود، اعضای باند آدم ربایان دستگیر شدند و ادعا کردند دو زن جوان نقشه سرقت از شوهرهایشان را کشیده بودند و از آنها خواسته بودند همسر ترانه را بربایند. به این ترتیب ترانه و جاری او نسیم هم به اتهام معاونت در آدم ربایی دستگیر شدند.

روز گذشته رسیدگی به پرونده در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران انجام شد. ابتدای جلسه رسیدگی پیام در شکایت خود خطاب به قاضی دادگاه گفت: «از باند آدم ربایان شکایت دارم. آنها من را که ربودند، وسط راه وارد جاده ورامین شدند و وقتی متوجه شدم دروغ گفته اند شروع به داد و بیداد کردم که آنها من را به شدت کتک زدند و به خانه ای منتقل کردند. بعد که به خانه برگشتم دیدم سه دستگاه خودروی بی ام و، لندکروز و بنز من و برادرم را سرقت کرده اند. علاوه بر این چند میلیون دلار از گاوصندوق خانه ام سرقت کرده بودند و بعد هم مجبورم کردند کارت های عابر بانکم را در اختیارشان بگذارم و در آن دو روز نزدیک 300 میلیون تومان از کارت من خرید کردند.»

شاکی در مورد نقش همسرش در سرقت ها گفت: «از همسرم و همسر برادرم شکایتی ندارم. همسرم برای حل اختلاف با من از این مرد کمک خواسته بوده و نمی دانسته نقشه آدم ربایی در کار است.»

سپس متهم ردیف اول در جایگاه دفاع ایستاد و گفت: «در بازی کلش آف کلنز با ترانه آشنا شدم و وقتی فهمیدم او با همسرش مشکل دارد قصدم این بود واسطه حل اختلاف آنها شوم. ترانه به من گفت با کمک یکی از دوستانشان همسرش را بازداشت کنم، اما بعد فهمیدم آن مرد که خودش را مامور معرفی کرد، یک مامور قلابی بود و قصدش اخاذی از پیام بود. من از نقشه آنها بی خبر بودم.»

متهم ردیف دوم هم اتهام خود را انکار کرد و گفت: «من نه پیام را می شناختم و نه همسرش را. یک روز دوستم که با ترانه در فضای مجازی آشنا شده بود به من گفت می خواهد یک مفسد اقتصادی را دستگیر کند. او از قبل به من گفته بود مامور اطلاعات است و من باور کرده بودم. نمی دانستم نقشه آدم ربایی در سر دارد.»

قاضی خطاب به متهم گفت: «نزدیک صد هزار دلار پول در خانه تو پیدا شده. اگر از نقشه خبر نداشتی چطور در پول ها شریک شدی؟»

متهم گفت: «وقتی از قصد آنها مطلع شدم، من را در مال سرقتی شریک کردند. من کارگر تاسیساتی هستم و تا به حال خطایی نکرده بودم، اما این بار اشتباه کردم.»

دادگاه بعد از شنیدن دفاعیات بقیه متهمان که ضمن انکار اتهام خود، گناه را گردن همدیگر انداختند؛ ختم جلسه دادرسی را اعلام کرد.

رای دادگاه بعد از مشورت قضات اعلام خواهد شد.