آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
حوادث
۱۹

متهم به قتل و تکه تکه کردن همسر

عاشقش بودم، اما بیماری ام باعث مرگش شد!

مرد میانسال که بعد از قتل همسرش، جسد او را 40 تکه کرده بود، در گفت و گو با جام جم به تشریح این جنایت پرداخت.

به گزارش خبرنگار جام جم، فرید 54 ساله متهم است که روز دهم دی امسال در جریان اختلاف با همسرش او را در خانه شان در یکی از محله های شمال تهران خفه کرده و جسد 40 تکه وی را در ارتفاعات قوچک لواسانات رها کرده است. متهم دیروز سه شنبه برای ادامه تحقیقات به شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل شد و در تحقیقات نزد بازپرس ساسان غلامی در حالی که اشک می ریخت مدعی شد به خاطر این که بیمار روانی بوده بعد از دعوا با همسرش وی را به قتل رسانده و دست به این اقدام هولناک زده است.  متهم پس از تحقیقات در دادسرا در گفت وگو با جام جم به تشریح این جنایت پرداخت.

 چطور با همسرت آشنا شدی؟

همسرم دختر یکی از اقوام بود و 37 سال پیش با او ازدواج کردم و ثمره زندگی مان سه فرزند است.

 چه کاره ای؟

فوق لیسانس رشته شیمی تجزیه از دانشگاهی در مسکو دارم و سال ها در سازمانی کار می کردم. علاوه بر آن تا پیش از قتل همسرم، استاد یکی از دانشگاه های تهران بودم.

 بیمار هستی؟

 بله. من بیماری ناراحتی اعصاب و روان دارم و در مراکز روانی سابقه بستری شدن دارم.

 با همسرت اختلاف داشتی ؟

ما عاشق هم بودیم و اختلافی نداشتیم تا این که دو سال پیش، بیماری اعصاب و روانم بیشتر شد. از سویی همان موقع پدرم فوت شد و بر سر ارثیه ای که سهمم شده و گرفته  بودم همسرم با من دعوا می کرد و می گفت این ارثیه کم بوده که به تو داده اند. من با بخشی از آن برایش خودرو خریدم اما باز دعوا راه می انداخت. همسرم دو بار مرا در مرکزروانی بستری کرد و مدعی بود که چون تو بیماری داری، کاری می کنم که اختیار اموالت در اختیار خودم باشد.

 چرا او را کشتی؟

  45 روز همسرم مرا در مرکزروانی بستری کرد. یک هفته از آنجا مرخصی گرفتم و دو روز قبل از قتل به خانه مان آمدم. او می گفت چرا به مرخصی آمدی و باید دوباره بازگردی. با هم دعوا کردیم و خفه اش کردم. برای پنهان نگهداشتن  این راز، جسد را 40 تکه کردم و در ارتفاعات قوچک لواسانات انداختم.

 پشیمانی؟

عذاب وجدان لحظه ای از من دور نمی شود، اما باور کنید بیماری روحی و روانی ام باعث شد که دست به قتل همسرم بزنم.