آرشیو سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۷
اقتصاد
۵

خبر

فروش امتیاز طرح ملی مسکن پردیس متوقف شد

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از توقف خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن با ورود جدی وزیر راه و شهرسازی، دادستان و فرماندار این شهر خبر داد. مهدی هدایت در گفت وگو با تسنیم، اظهار کرد: خوشبختانه با ورود بسیار جدی وزیر راه و شهرسازی، دادستان و فرماندار پردیس، بحث خرید و فروش امتیاز واحدهای طرح ملی مسکن در مراحل اولیه متوقف شد. وی افزود: با یک برنامه ریزی مناسب هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گرفته است که حتی یک واحد از طرح ملی مسکن به دست دلالان نخواهد افتاد.

سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد

وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه ای اعلام کرد سهام شرکت هپکو، در مرحله عرضه قرار دارد.به گزارش مهر، وزارت امور اقتصادی و دارایی توضیح داده است: واگذاری سهام این شرکت در دستور کار قرار دارد و در این باره  نیز سهام شرکت هپکو برای عرضه از طریق بازار فرابورس آگهی شده است.

قیمت مسکن دیگر  به این زودی ها بالا نمی رود

یک کارشناس بازار مسکن گفت: بعد از تغییر قیمت بنزین، خریدهای سفته بازانه در یک ماه اخیر منجر به افزایش معاملات شد اما بازار در شرایط طبیعی که متقاضیان واقعی بتوانند خرید کنند، قرار ندارد و قیمت ها نیز به این زودی ها بالا نخواهد رفت.محمد عدالت خواه در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: تا زمانی که کنترلی روی قیمت زمین نشود، نمی توان به رونق واقعی بازار مسکن و خانه دار شدن خانوارهای متوسط و پایین امیدوار بود.

انتشار اوراق مالی اسلامی برای هزینه کرد در بافت های فرسوده

به گزارش فارس، درحالی که در قانون بودجه سال 1398 انتشار اوراق مالی اسلامی با اولویت هزینه کرد منابع حاصل از آن در بازآفرینی شهری و بافت های فرسوده به شهرداری های کشور واگذار شده بود، در لایحه بودجه سال 99 به شرکت های دولتی واگذار شد.