آرشیو سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۷
سیاست
۶
روزنه

در بیانیه هیئت رئیسه خبرگان تاکید شد: آمریکا گرفتار انتقام سخت می شود

در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران، هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیانیه ای صادر و این ترور را محکوم کردند. در این بیانیه آمده است: «به دولتمردان آمریکا هشدار می دهیم و اعلام می کنیم که گمان نکنند که می توانند از چنگال جبهه مقاومت بگریزند و به نیروهای آمریکایی مستقر در سرزمین های اسلامی خصوصا عراق هشدار می دهیم که به لطف الهی و به زودی گرفتار انتقام امت اسلام خواهند شد».

متن کامل بیانیه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا من المجرمین منتقمون (سجده/22)

بار دیگر استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار خوی وحشیانه خود را به نمایش گذاشت و جمعی از عزیزترین سربازان امت اسلام را به شهادت رسانید. در این خصوص نکاتی را به اطلاع امت اسلام و مردم شریف ایران می رسانیم:

1. سردار پرافتخار سپاه اسلام، حاج قاسم سلیمانی عامل اصلی امنیت در سرزمین های اسلامی و فرمانده مقابله با تروریست های داعشی و محبوب دل های امت اسلام و جبهه مقاومت در سرتاسر کشورهای اسلامی بوده است و به شهادت رساندن وی، صرفا به شهادت رساندن یک نیروی نظامی نیست که در نقطه مقابل به قتل یک نیروی نظامی خاتمه پیدا کند. روشن است که به شهادت رساندن وی اعلان جنگ و فتنه انگیزی علیه جبهه مقاومت و امت اسلام به شمار می رود (و الفتنه اکبر من القتل).

2. این ترور ناجوانمردانه در سرزمین اسلامی عراق و توسط مزدورانی که این سرزمین را اشغال کرده اند اتفاق افتاد و از این جهت نیز تجاوزی آشکار بر امت اسلام به شمار می رود. بر اساس تعالیم اسلامی حضور کفار و دائر کردن پایگاه های نظامی توسط آنان در سرزمین های اسلامی ممنوع است و باید با آن مبارزه کرد (ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا).

3. بر اساس تعالیم قرآنی و تجربه تاریخی، سکوت در برابر این اقدام، مایه ذلت امت اسلام خواهد بود و باید اقدام تلافی جویانه سرلوحه اقدامات امت اسلام قرار بگیرد. برخورد با این حادثه باید بگونه ای باشد که درس عبرتی برای دیگر دشمنان امت اسلام باشد و آنان را از اقدامات بعدی منصرف گرداند (فإما تثقفنهم فی الحرب فشرد بهم من خلفهم لعلهم یذکرون).

4. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «انتقام سختی در پیش است. ایران اسلامی هیچگاه شروع کننده جنگی نخواهد بود، اما در برابر تجاوز متجاوزان ساکت نخواهد نشست هر کس منافع امت اسلام را تهدید کند بدون ملاحظه مقابله و ضربه سختی به او وارد خواهیم کرد».

در ماجرای سردار شهید سلیمانی و همراهان ایشان نیز، شروع این ماجرا با دشمنان بوده، اما پایانش با آنها نخواهد بود. امت اسلام و جبهه مقاومت و جوانان انقلابی در سرتاسر بلاد اسلامی بی اعتنای به عده ای قلیل از «مرجفون» که سعی دارند به نام عقلانیت در دل های مردم «رجفه» انداخته و کاری کنند که امت اسلام دست از انتخاب درست کشیده و جام زهر بنوشد، آماده انتقام از این جانیان خواهند بود (الا تقاتلون قوما نکثوا ایمانهم وهموا بإخراج الرسول وهم بدءوکم اول مره  اتخشونهم فالله احق ان تخشوه إن کنتم مومنین).

5. در نقطه مقابل شهادت این سرداران امت اسلام، کمترین توقع امت اسلام، پاکسازی کامل سرزمین های اسلامی بخصوص عراق از لوث وجود نیروهای آمریکایی است. به همین منظور از همه مجاهدان امت اسلام و جوانان انقلابی در سرتاسر سرزمین های اسلامی می خواهیم در گام اول، آماده اخراج کامل نیروهای آمریکایی از سرزمین مقدس عراق باشند. به همین منظور سربازان اسلام ناب محمدی، عماروار آمادگی خود را برای اجرای هر دستوری از سوی «فرماندهی معظم کل قوا» اعلام می نمایند (و لا تهنوا فی ابتغاء القوم إن تکونوا تالمون فإنهم یالمون کما تالمون و ترجون من الله ما لا یرجون و کان الله علیما حکیما).

6. به دولتمردان آمریکا هشدار می دهیم و اعلام می کنیم که گمان نکنند که می توانند از چنگال جبهه مقاومت بگریزند و به نیروهای آمریکایی مستقر در سرزمین های اسلامی خصوصا عراق هشدار می دهیم که به لطف الهی و به زودی گرفتار انتقام امت اسلام خواهند شد (و لا یحسبن الذین کفروا سبقوا إنهم لا یعجزون).