آرشیو سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۷
حوادث
۱۱

نجات عامل نزاع مرگ بار از چوبه دار

پسر جوانی که در یک درگیری جوان دیگری را به قتل رسانده است، با جلب رضایت از سوی اولیای دم از قصاص رهایی یافت و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

به گزارش خبرنگار ما، ماموران پلیس اردیبهشت دو سال قبل در جریان درگیری بین دو جوان قرار گرفتند که باعث مرگ یکی از آنها شده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و آغاز تحقیقات، پلیس متوجه شد این درگیری بعد از اینکه متهم پرونده به نام پارسا مشروب خورده، اتفاق افتاده است.

همچنین ماموران متوجه شدند پارسا بلافاصله بعد از اینکه ضربه را بر بدن مقتول زده، از محل فرار کرده است. چند روز بعد از این حادثه بود که ماموران متهم را شناسایی و بازداشت کردند.

پارسا در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و گفت: روز حادثه در مراسم عروسی بودیم. بعد از مراسم با یکی، دو نفر از جوان هایی که در عروسی بودند مشروب خوردیم و من خیلی مست شدم، چون اولین بار بود که مشروب می خوردم، اصلا نمی دانستم از خود بی خود می شوم. درگیری بین یکی از دوستان من با فردی اتفاق افتاد و آنها درگیر شدند. من رفتم تا دعوا را خاتمه بدهم، اما من هم با آنها درگیر شدم. در این میان پسر جوانی وارد دعوا شد که ضربه چاقوی من به او برخورد کرد. من اصلا او را نمی شناختم و حتی نامش را بعد از درگیری و مرگ او متوجه شدم. بعد از اعترافات متهم و جمع آوری سایر مدارک موجود، کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم در جلسه دادگاه که در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، پای میز محاکمه رفت و اتهام قتل را قبول و از اولیای دم درخواست بخشش کرد، اما آنها رضایت ندادند.

قضات بعد از پایان جلسه دادگاه رای بر قصاص متهم صادر کردند. با تایید این رای در دیوان عالی کشور، پرونده برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد. متهم با تلاش خانواده اش سرانجام از قصاص نجات پیدا کرد و این بار به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

متهم یک بار دیگر قتل را قبول کرد و گفت: از آنچه اتفاق افتاده بسیار پشیمان هستم. من اصلا مقتول را نمی شناختم و هیچ دشمنی ای هم با او نداشتم. من در زندان روزهای سختی را گذراندم و درخواست دارم با توجه به گذشت اولیای دم دادگاه نیز به من تخفیف بدهد. من و خانواده ام به خاطر این اتفاق خسارت زیادی دیدیم و می خواهم به خانواده ام برای جبران آنچه اتفاق افتاده است کمک کنم.

قضات با پایان جلسه دادگاه برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.