آرشیو سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۷
حوادث
۱۱

باند سارقان میلیاردی متلاشی شد

اعضای باند 9 نفری سارقان منزل در تهران و کرج بعد از دستگیری به 20 فقره سرقت منزل به ارزش 10 میلیارد ریال اعتراف کردند.

به گزارش خبرنگار ما، اواسط سال جاری پرونده های مشابهی مبنی بر سرقت منزل به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد. در اظهارات مشابه مال باختگان و بررسی اولیه پرونده ها مشخص شد سارقان از طریق بالکن طبقات اول یا دوم با تخریب در بالکن وارد آپارتمان شده و پس از سرقت طلاجات و لوازم باارزش، از محل گریخته اند.

کارآگاهان در گام نخست از تحقیقات خود متوجه شدند سرقت توسط مجرمان حرفه ای صورت گرفته است. در ادامه، با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی سوابق مجرمان حرفه ای سابقه دار، یکی از سارقان به نام «شاپور 35 ساله» شناسایی و مشخص شد او اخیرا با تشکیل باندی با همکاری سایر همدستانش مشغول سرقت هستند.

کارآگاهان با به دست آوردن سرنخ های اولیه موفق به شناسایی مخفیگاه شاپور در محدوده خیابان صفا شدند و با اطلاع دادن موضوع به بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران، دستور دستگیری این متهم و سایر همدستانش صادر شد. ماموران در عملیات پلیسی، شاپور را به همراه چهار نفر دیگر از همدستانش در همان مخفیگاه شاپور دستگیر کردند و هر پنج متهم برای تحقیقات تکمیلی به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل شدند. متهمان در تحقیقات تخصصی پلیس اظهار کردند سرقت ها را به همراه چهار سارق دیگر در قالب دو تیم چهار و پنج نفره انجام داده اند.

 به دنبال اعترافات متهمان، در چند عملیات پلیسی، مخفیگاه سایر اعضای باند نیز در محدوده خیابان 17 شهریور شناسایی و در گام بعدی هر چهار متهم دیگر پرونده دستگیر شدند.

متهمان در بازجویی ها به 18 فقره سرقت در محدوده مرکز تهران و دو فقره در شهر کرج اعتراف کردند و گفتند: پس از سرقت، اموال را بین خودمان تقسیم می کردیم یا به افرادی در تهران یا کرج به قیمت نازل تری می فروختیم. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت، با تایید این خبر گفت: کارآگاهان تاکنون 10 نفر از مال باختگان را شناسایی و کارشناسان ارزش تقریبی اموال سرقتی را بالغ بر 10 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

این مقام انتظامی گفت: با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران، متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم احتمالی و شناسایی دیگر مال باختگان در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.