آرشیو سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۷
حوادث
۱۱

حادثه ها

55سرقت در پرونده 2موبایل قاپ

شرق: 2 سارق گوشی قاپ حرفه ای با 55 فقره سرقت به دام افتادند. سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: نوزدهم مهرماه پرونده ای با موضوع سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپیدن با شکایت زنی جوان برای رسیدگی تخصصی از کلانتری 126 تهرانپارس به این پایگاه ارجاع شد. او بیان کرد: شاکی با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی اعلام کرد ساعت 11 صبح روز حادثه در حال عبور از بلوار شاهد بودم که دو موتورسوار جوان با یک دستگاه موتورسیکلت قرمز رنگ، گوشی تلفن همراهم را سرقت کردند و از محل گریختند. این مقام انتظامی تصریح کرد: پرونده در اختیار تیمی از کارآگاهان مبارزه با قاپ زنی پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت. در گام اول تحقیقات، کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت، تصاویری از سارقان به دست آوردند و هویت و مخفیگاه آنان شناسایی نشد تا اینکه فردی تلفن همراه سرقتی را روشن کرد و معلوم شد استفاده کننده تلفن همراه زنی است که به علت کلاهبرداری در زندان شهر ری بازداشت است. نثاری با اشاره به اینکه در گام تحقیقات پلیسی، مشخص شد که فرزند این زن پسری 21 ساله به نام یاشار است، افزود: با هماهنگی بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 15 تهران مادر یاشار از زندان احضار شد و تایید کرد که در تصاویر به دست آمده یکی از سارقان پسرش است. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: در مرحله بعدی تحقیقات کارآگاهان مخفیگاه یاشار در خانی آباد نو شناسایی و در نهایت با هماهنگی های قضائی و در بیست و هفتم آذرماه در مخفیگاهش دستگیر شد. نثاری افزود: با انتقال یاشار به پایگاه چهارم او علاوه بر سرقت گوشی به 55 فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد. این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم دوم پرونده به نام سامان نیز در سوم دی ماه دستگیر شد، گفت: هر دو متهم اظهار کردند که پس از سرقت گوشی ها را به صورت دست فروشی می فروختیم. نثاری گفت: با توجه به محدوده زمانی و مکانی اعترافات متهمان و بررسی تردد آنها در ساعات شبانه روز از طریق روش های پلیسی، تعداد زیادی از مال باختگان شناسایی و به پایگاه چهارم دعوت شدند و پس از مواجهه حضوری با متهمان، 23 نفر از مال باختگان متهمان را به عنوان سارقان گوشی هایشان شناسایی کرده اند که برای احقاق حق و سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شده اند.

فروشنده کوکائین در دام پلیس

شرق: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر خبر داد و گفت: از این خرده فروش 114 گرم کوکائین کشف شد. سرهنگ محمد بخشنده گفت: با اعلام شکایت و انتقاد تعدادی از شهروندان در منطقه شهرک غرب مبنی بر فعالیت پنهانی فردی از اهالی این محل مبنی بر خرده فروشی مواد مخدر، پرونده ای در این زمینه تشکیل شد و بررسی موضوع در دستور کار پایگاه دوم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران قرار گرفت. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت ادامه داد: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، این فرد با همکاری دو نفر از همدستانش محل سکونتش را محل تردد تعدادی افراد مشکوک قرار داده و مشغول به توزیع مواد مخدر است، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت. این مقام انتظامی افزود: مراقبت های ویژه پلیسی آغاز شد و تیمی از ماموران پایگاه دوم برای دستگیری متهم اعزام شدند و در یک عملیات پلیسی موفق شدند متهم را در مخفیگاهش بازداشت و مقدار 114 گرم کوکائین از مخفیگاهش کشف کنند. بخشنده در پایان با اشاره به اینکه ماموران اعزامی موفق شدند در این عملیات علاوه بر متهم اصلی پرونده دو همدست او را نیز دستگیر کنند، اضافه کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی هر سه متهم به مرجع قضائی معرفی شدند.

برق جان یک کارگر را گرفت

بر اثر بی احتیاطی در یکی از معادن شهرستان دلیجان، یک نفر از کارگران فوت شد و دو نفر از آنان مصدوم شدند. سرهنگ محمود خلجی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، در این باره گفت: حدود ساعت 7:46  صبح دیروز گزارشی از وقوع یک حادثه برق گرفتگی منجر به مصدومیت تعدادی از کارگران در یکی از معادن شهرستان دلیجان به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام شد و بلافاصله تیم های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند. وی افزود: با حضور تیم انتظامی در محل و بنا بر اظهارات کارگران، سه نفر از کارگران داربستی فلزی را برای جابه جایی بلند کردند که به علت بی احتیاطی و برخورد داربست با کابل های برق فشارقوی، یکی از آنان جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر مصدوم شدند. این مقام انتظامی اضافه کرد: بلافاصله مصدومان به مرکز درمانی انتقال داده شدند و در این باره  پرونده ای تشکیل شده و در حال سیر مراحل قانونی است.