آرشیو سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸، شماره ۳۶۱۷
حوادث
۱۱

رخداد

دستگیری سارق با شلیک پلیس

شرق: رئیس کلانتری 159 بیسیم از دستگیری سارق لوازم داخل خودرو با تیراندازی ماموران در خیابان بیسیم خبر داد. سرهنگ «عسگر فولادوند» با اعلام این خبر، گفت: ماموران کلانتری برای پیشگیری از سرقت در حال گشت زنی در خیابان بیسیم بودند که به خودروی پراید سفیدرنگی مشکوک شدند. وی بیان کرد: ماموران با اعلام شماره پلاک خودروی مرد مرموز متوجه سرقتی بودن آن شدند و در این مرحله دستور ایست برای راننده خودرو صادر کردند. این مقام پلیسی ادامه داد: راننده خودرو بدون توجه به دستور ایست پلیس بر سرعت خود افزوده و سعی بر فرار داشت که ماموران برای جلوگیری از ورود خسارت مالی و جانی یک تیر هوایی شلیک و موفق به متوقف کردن خودروی سارق 30ساله شدند. رئیس کلانتری 159 بیسیم گفت: ماموران در بازرسی از خودروی سارق جوان لوازم صوتی سرقتی، لوازم لوکس و باتری ماشین سرقتی به دست آوردند که متهم به سرقت اموال کشف شده اعتراف کرد. وی افزود: متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

آدم ربایی به خاطر معامله مواد مخدر

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان دلگان پرونده گروگان گیری جوان ایرانشهری با رهایی گروگان و دستگیری فرد گروگان گیر بسته شد. سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در مهرماه سال جاری و در پی ربوده شدن یک جوان 37ساله در شهرستان ایرانشهر بر سر معاملات مواد افیونی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: تیم رسیدگی کننده به پرونده در پی تحقیقات خود با جمع آوری سرنخ های موجود دریافتند این آدم ربا، گروگان را به شهرستان دلگان منتقل کرده و در آنجا مخفی شده است. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان دلگان با دریافت نیابت قضائی مامور شناسایی مخفیگاه آدم ربا و رهایی فرد ربوده شده شدند. سردار قنبری بیان کرد: سرانجام پس از چند روز تحقیق و تلاش مستمر ماموران، مخفیگاه فرد آدم ربا در یکی از روستاهای این شهرستان شناسایی شد. این مقام انتظامی در استان سیستان و بلوچستان گفت: با شناسایی محل اختفای متهم، روز گذشته تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی با مشارکت ماموران یگان امداد و یگان تکاوری این شهرستان در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وارد مخفیگاه او شده و ضمن دستگیری فرد آدم ربا، جوان ربوده شده را پس از سه ماه اسارت آزاد کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف یک دستگاه خودروی پژو 405 مسروقه در مخفیگاه این آدم ربا، به همراه تعدادی سلاح سرد خاطرنشان کرد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

مرگ اعضای یک خانواده بر اثر گازگرفتگی

سه نفر از اعضای یک خانواده سیرجانی بر اثر گازگرفتگی جان باختند. حیدرپور، رئیس مرکز اورژانس سیرجان، گفت: این حادثه شامگاه یکشنبه به علت انسداد لوله گاز روی داد بنابراین مردم باید توجه بیشتری به چگونگی نصب و اطمینان از سلامت و استانداردبودن وسایل گرمایشی خود داشته باشند. 

دزدی لوازم داخل خودرو  با پلاک های سرقتی

شرق: سارقی که با پلاک های سرقتی دست به دزدی لوازم داخل خودروها می زد، دستگیر شد. سرهنگ جهان شاه تیموری، رئیس کلانتری 132 نبرد با اعلام این خبر گفت: ماموران گشت کلانتری 132 نبرد به خودروی سورن مشکی رنگ مشکوک شدند و به صورت نامحسوس راننده خودرو را تحت نظر قرار دادند. او افزود: راننده خودرو در نزدیکی یک خودروی سورن مشکی رنگ متوقف شد و پس از پیاده شدن اقدام به کندن پلاک خودروی مورد نظرش کرد که در این لحظه ماموران وارد عمل شدند و راننده خودرو را دستگیر کردند. کلانتر محله نبرد ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروی مرد مرموز چند پلاک سرقتی دیگر به دست آوردند و در بررسی های بیشتر مشخص شد خودروی سورن مرد 40 ساله یک خودروی اوراقی و به نام همسرش است که متهم برای تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل شد. این مقام پلیسی اظهار کرد: مرد جوان که متهمی سابقه دار است، در بازجویی های پلیسی ادعا کرد که با سرقت پلاک ها خودروهای مشابه خودرویش و نصب آن اقدام به سرقت لوازم داخل خودرو می کند و در این مدت 12 فقره سرقت انجام داده است. تیموری گفت: متهم که اعتیاد به مواد مخدر هروئین دارد، برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و شناسایی طعمه های این سارق در دستور کار ماموران قرار دارد.