آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۷
ورزشی
۱۴

چهره

صالحی امیری: مهاجرت ورزشکاران سیاسی نیست

نشست خبری رئیس کمیته ملی المپیک دیروز (چهارشنبه) برگزار شد. سیدرضا صالحی امیری با اشاره به دیدار اخیرش با رئیس کمیته بین المللی المپیک گفت: «موضع کمیته بین المللی المپیک، حمایت از ورزش ایران است. توماس باخ ابهاماتی در مورد جودو داشت که صحبت کردیم و گفتیم سناریو از پیش تعیین شده بوده است. مدارک را برای CAS ارسال کردیم و در آینده نزدیک به پرونده دوجانبه ای در دادگاه عالی ورزش رسیدگی می شود. ما مواضع خود در مورد جودو را به باخ اعلام کردیم و گفتیم این تعلیق غیراخلاقی و غیرحقوقی است. باخ هم گفت منتظر نتیجه CAS می ماند و براساس آن اعلام موضع می کند.» صالحی امیری درباره مهاجرت ورزشکاران هم صحبت کرد: «ما نباید مانع مهاجرت شویم بلکه باید شرایطی را فراهم کنیم ورزشکار در داخل و خارج از کشور احساس آرامش کند. وزیر هم گفت هیچ یک از ورزشکاران مهاجرت کرده محدودیتی برای ورود به ایران ندارند. ما ورزشکار ممنوع الخروج و ممنوع الورود نداریم. شخصا مهاجرت را منفی نمی دانم. هر سال انسان های زیادی از ایران مهاجرت می کنند و حالا چند نفر از آنها ورزشکار هستند و نباید با بزرگ نمایی، رویکرد منفی، تخریبی و سیاسی داشته باشیم. معتقدیم هیچ کدام از ورزشکاران ایران با رویکرد سیاسی نرفتند.»

توماس باخ: تضمین کتبی مانع محرومیت ورزش ایران شد

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که ورزش ایران را محروم نکرده چون کمیته ملی المپیک ایران نامه کتبی داده که سیاست های تبعیض گونه را در رقابت های ورزشی پایان خواهد داد.  به گزارش ایسنا، باخ گفته که این نامه از طرف کمیته ملی المپیک ایران به IOC ارسال شده و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران آن را امضا کرده اند. باخ با اشاره به موضوع سعید ملایی و تعلیق جودوی ایران نیز گفت: «ما از فدراسیون جهانی جودو درخواست کردیم تا بیشتر درباره این موضوع با ما مکاتبه کند تا مشخص شود چه اتفاقاتی رخ داده و آیا کمیته ملی المپیک ایران در آن نقش داشته است یا خیر؟»

سلطانی فر: هیچ گرایش رنگی در فوتبال ندارم

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد هیچ گرایش رنگی در فوتبال ایران ندارد. مسعود سلطانی فر گفت: «فکر می کنم دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بنیان فوتبال ما هستند. الان وضعیت همه باشگاه ها خوب است. البته همیشه قطب سوم هم وجود داشت که می توان در کنار سرخابی ها به پاس، سپاهان و باشگاه های دیگر اشاره کرد که به فوتبال ما کمک می کنند.» سلطانی فر ادامه داد: «وقتی که حال فوتبال در باشگاه ها بویژه پرسپولیس و استقلال خوب است، حال تیم ملی فوتبال هم خوب هست. اصلا این طور نیست که من گرایشی به یک تیم داشته باشم و به تیم دیگر نداشته باشم. مسئولیت، ایده و گرایش من این است که به هر دو تیم کمک و پشتیبانی کنم. به خاطر اینکه احساس می کنم کمک به رشد این دو تیم کمک به فوتبال ملی، افتخارآفرینی در سطح فوتبال آسیا و فوتبال دنیاست.»