آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۵
بورس
۹

راه اندازی اولین شتاب دهنده معدن توسط «تاصیکو»

گروه بنگاه ها : مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین گفت: اولین شتاب دهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکت های دانش بنیان تا پایان سال راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی صدرتامین؛ غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین نهضت بومی سازی قطعات را یکی از اولویت های کلیدی در تاصیکو برشمرد و گفت: بومی سازی قطعات در دستور کار همکاران ما در شرکت های تابعه قرار گرفته و تا به امروز اقدامات قابل قبولی را در زمینه بومی سازی شاهد بوده ایم.  وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی فعالیت های برخی از شرکت های تابعه، سیاست پیاده سازی ایده های نوین و برقراری ارتباط مستقیم دانشگاه با صنعت در برنامه کاری شرکت ها قرار گرفته است و خوشبختانه گزارش های قابل قبولی در راستای همکاری دانشگاه و صنعت دریافت کرده ایم که در روز افتتاحیه شتاب دهنده اعلام و رونمایی خواهیم کرد. به گفته وی؛ هم اکنون شرکت های تابعه با تکیه به دانش جوانان ایرانی مانع از خروج ارز از کشور شده اند و براساس اعلام صاحب نظران و متخصصان، قطعات بومی سازی شده کیفیتی مشابه قطعات وارداتی دارند.

بنا به گفته وی، پس از برگزاری جلسات متعدد و کاربردی با هیات مدیره و مدیران تاصیکو تصمیم به راه اندازی شتاب دهنده بخش معدن با مشارکت شرکت های دانش بنیان گرفته شد و اولین شتاب دهنده تا پایان سال راه اندازی می شود. وی درخصوص عملکرد 9 ماه شرکت های تابعه تاصیکو نیز اظهار کرد: بررسی عملکرد شرکت های تابعه به پایان رسیده است و گزارش آن طی روز های آینده از سوی روابط عمومی صدرتامین به رسانه ها اعلام خواهد شد. وی درخصوص آخرین وضعیت سهام تاصیکو نیز اعلام کرد: سود هر سهم در پایان سال 2 برابر خواهد بود و ما به وعده ای که به سهامداران داده بوده ایم عمل کرده و خواهیم کرد. تمامی مدیران تاصیکو براساس برنامه اقدامات را در دستور کار خود قرار داده اند و سهامداران با خیال آسوده از سهم خود نگهداری کنند.