آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۷
حوادث
۱۲

اخبار

شناسایی هویت تمامی قربانیان سانحه هوایی

گروه حوادث: سرپرست دادسرای جنایی تهران از تکمیل پروسه شناسایی هویت قربانیان هواپیمای اوکراین خبر داد.  قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران، در تشریح آخرین جزئیات شناسایی قربانیان سانحه هواپیمای اوکراین گفت: تمامی 9 نفر کادر پروازی شامل یک خلبان، دو کمک خلبان و میهمانداران هویت شان شناسایی شد. وی افزود: در بین اجساد قربانیان 4 نفرعضو خانواده اتباع سوئدی هم حضور دارند. تا شامگاه چهارشنبه کار شناسایی تمامی قربانیان به پایان رسیده و اجساد تحویل خانواده ها خواهد شد. شهریاری گفت: با توجه به دستور رئیس قوه قضائیه پرونده این حادثه به سازمان قضایی نیروهای مسلح ارسال شده است تا سایر تحقیقات در آن مرجع قضایی انجام شود.

شوخی مرگبار  3 دوست با اسلحه

گروه حوادث / شوخی 3 جوان ایرانشهری با اسلحه کمری منجر به قتل یکی از آنها شد. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» محمود سعادتی فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر درباره این پرونده گفت: با اعلام مرگ مشکوک یک جوان بر اثر اصابت گلوله در ایرانشهر در تاریخ 18 دی سال جاری، رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران قرار گرفت و در بررسی های میدانی مشخص شد که مقتول 19 ساله در ابتدا بر اثر اصابت گلوله بشدت مجروج شده و توسط 2 جوان دیگر به بیمارستان منتقل می شود اما پس از فوت جوان مجروح هر 2 همراه او از بیمارستان گریخته اند.این مقام انتظامی اضافه کرد: بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی شهرستان موفق شدند هویت 2 جوان همراه مقتول را شناسایی کنند و با توجه به نامشخص بودن مخفیگاه متهمان تیم رسیدگی کننده به پرونده تحقیقات خود را برای دستگیری آنها آغاز کرد و در کمتر از 24 ساعت هر دو متهم در یکی از روستاهای ایرانشهر به اتهام قتل دستگیر شدند.وی خاطرنشان کرد: با انتقال متهمان که 24 و 20 ساله هستند به پلیس آگاهی شهرستان، اعتراف کردند در جریان یک شوخی این قتل رخ داده است. یکی از پسرها گفت: برای تفریح به کنار رودخانه روستای کوران سفلی رفته بودیم یک قبضه کلت کمری نیز همراهمان بود در حال شوخی بودیم که ناگهان اسلحه شلیک و گلوله ای به قفسه سینه او برخورد کرده و او به قتل رسیده است. با اظهارات متهمان هر 2 نفر با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

معرفی رئیس پلیس جدید مبارزه با مواد مخدر پایتخت

گروه حوادث/ با حکم رئیس پلیس پایتخت، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند به عنوان رئیس جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ منصوب شد.در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ که صبح چهارشنبه(25 دی ماه) با حضور سردار رحیمی برگزار شد، از زحمات محمد بخشنده رئیس سابق پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت تقدیر شد.

پاداش فرمانده به ماموران وظیفه شناس

گروه حوادث / 2 مامور پلیس راهور که پس از پیدا کردن چک های حامل و وجوه نقد به مبلغ 40 میلیارد تومان آن را به صاحبش برگردانده بودند از سوی فرمانده نیروی انتظامی مورد تقدیر قرار گرفتند.به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، دراین جلسه که سردار حسین اشتری، سردار محمدرضا میهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت و این دو مامور حضور داشتند فرمانده نیروی انتظامی گفت: پس از پیدا شدن کیف حاوی چک ها و وجوه نقد از طریق بازرسی ناجا و هماهنگی بانک مربوطه در کمتر از 3 ساعت صاحب آن پیدا شد. ازاین رو خدا را شاکریم که ماموران نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم هستند و به وظایف خود به خوبی عمل می کنند.

رئیس پلیس راهور پایتخت هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از نحوه پیدا شدن کیف و تحویل آن از سوی 2 مامور وظیفه شناس ستوان یکم«محمدرضا مجیدیان» و ستوان یکم «رضا معرفی»عنوان کرد: پس از تحویل این کیف، صاحب آن حتی سعی داشت، مبلغی را به این 2 مامور وظیفه شناس هدیه بدهد که از پذیرش آن خودداری کردند.دراین جلسه به پاس وظیفه شناسی و قدردانی به این ماموران لوح تقدیر به همراه 3 ماه ارشدیت و 15 روز حقوق و مزایا از سوی فرمانده نیروی انتظامی اهدا شد.

اعتراض وکیل «نجفی» در دیوان عالی

گروه حوادث / وکیل مدافع «محمدعلی نجفی» با ابراز گلایه از اینکه دادگاه وثیقه موکلش را نمی پذیرد گفت: پرونده موکلم پس از فرجام خواهی به شعبه 41 دیوان عالی کشور ارجاع شده و در حال بررسی است.حمیدرضا گودرزی تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که رای برخلاف قوانین موضوعه صادر شده و احتمال نقض آن بالاست این را هم بگویم که در صدور این رای قانون مراعات نشده است. وی خاطرنشان کرد: رای صادر شده برخلاف نص قانون است اما تصمیم گیرنده ما نیستیم و قضات باید نظر نهایی خود را بدهند و این در حالی است که در فرجام خواهی دلایل خود را اعلام کرده ایم.

یکی از دلایلی که مطرح شده آن است که طبق قانون هرکسی اسلحه خود را تحویل دهد، 2 درجه باید تخفیف بگیرد اما اصلا دادگاه به آن موضوع ورود نکرده در حالی که در کیفرخواست چندین بار به این مساله اشاره شده است. اگر دادگاه به این موضوع ورود می کرد، پرونده از تعدد خارج می شد و حبس 3 تا 10 سال صادر نمی شد.گودرزی اظهار داشت: دلایل قتل شبه عمد نیز در جای خود مطرح شده و ظرف چند هفته آینده رای دیوان عالی اعلام خواهد شد. البته در مورد تامین وثیقه هم باید بگویم که با اینکه دادگاه به ما وعده داده بود که قبل از ابلاغ دادنامه وثیقه را می پذیرد، آن را نپذیرفت. موکلم با وجود اعلام وثیقه، هنوز در بازداشت است و این امر با قانون موضوعه در تضاد است، به همین دلیل این موضوع را نیز به دیوان عالی کشور اعلام کرده ایم.

دستگیری سارق میلیاردی البرز

گروه حوادث / فردی که با همدستی دو نفر در استان البرز بیش از 3 میلیارد تومان از خانه های مردم سرقت کرده بود دستگیر شد.به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: ماموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز در پی افزایش سرقت منزل در برخی مناطق کرج از جمله عظیمیه و کوهپایه موضوع در دستور کار ماموران قرارگرفت و با پیگیری ویژه متهم شناسایی و پس از دستگیری مشخص شد که دارای سوابق متعدد از جمله سرقت به شیوه بالکن روی و تخریب در منازل بوده است. نادربیگی افزود: متهم در اعترافات خود به 100 فقره سرقت با همدستی دو نفر دیگر و فروش اموال به مالخر اعتراف کرد که تلاش برای دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.