آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۵
فرهنگ و هنر
۱۴

دو بازیگر کلیدی سریال محبوب از تلویزیون خداحافظی کردند

احتمال تعطیلی «پایتخت»

دنیای اقتصاد : صدا وسیما در سال های اخیر به منبع خبرهای پرحاشیه تبدیل شده و بسیاری از این حواشی توسط مجریان و کارشناسانی به وجود آمده است که در برنامه های زنده سخنانی بی پروا درباره اشخاص دیگر مطرح می کنند که واکنش های متعددی را به وجود می آورد. این اتفاق در روزهای اخیر چند بار تکرار شده و واکنش های جامعه هنری را به دنبال داشته است که مهم ترین آنها صحبت های تند کارشناس شبکه افق درباره رخشان بنی اعتماد، کارگردان برجسته بود.

واکنش به این توهین به گلایه مخاطبان در فضای مجازی محدود نشد و حتی پاسخ خانه سینما را نیز به دنبال داشت. همچنین تعدادی از هنرمندان پس از این اتفاق درصدد قطع همکاری با این رسانه برآمده اند که محسن تنابنده و احمد مهران فر بازیگران سریال «پایتخت» از آن جمله اند. آنها اعلام کردند که پس از پایان ساخت فصل جدید این سریال دیگر با تلویزیون همکاری نخواهند کرد. این عدم تمایل به همکاری به این دلیل اهمیت دارد که این مجموعه از محبوب ترین مجموعه های سال های اخیر محسوب می شود و از آنجا که این دو بازیگر از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده این سریال هستند، در صورت عدم همکاری عملا شاهد ساخت قسمت های جدید «پایتخت» نخواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محسن تنابنده در این رابطه گفته است: «در پی توهین هایی که به رخشان بنی اعتماد و باران کوثری در تلویزیون رخ داد، می خواهم اعلام می کنم که پس از پایان تصویربرداری «پایتخت 6» دیگر هیچ همکاری با تلویزیون نخواهم داشت و دیگر هم در هیچ سریال تلویزیونی بازی نخواهم کرد و حتی به عنوان نویسنده هم با تلویزیون همکاری نخواهم کرد. هم اکنون هم چاره ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت 6» نداریم و گرنه می خواستم همین الان همکاری ام را با تلویزیون به اتمام برسانم.» این خداحافظی ناگهانی احمد مهران فر را هم به واکنش واداشت. مهران فر گفته است که «پایتخت6» آخرین حضور او در تلویزیون خواهد بود و به دلیل توهین هایی که به سینماگران معتبر و محترم شده او نیز دیگر به هیچ عنوان در سریال های تلویزیونی و برنامه های صداوسیما حاضر نخواهد شد. «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و با طراحی و بازی محسن تنابنده مجموعه سریالی است که فصل اول آن در نوروز 1390 از شبکه یک سیما پخش شد. در ایام نوروز سال 1392 نیز پایتخت 2 پخش شد. پایتخت 3 نیز در سال 1393 و پایتخت 4 در رمضان 1394 پخش شد. همچنین پایتخت 5 در نوروز سال 1397 روی آنتن رفت. پایتخت 6 نیز در حال ساخت است و در نوروز سال 1399 پخش خواهد شد.