آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۵
خبر
۲

خبر

نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار می شود

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: ستاد نمازجمعه تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد نمازجمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود.

متن اطلاعیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنوا إذا نودی للصلاه من یوم الجمعه فاسعوا إلی ذکر الله وذروا البیع ذلکم خیر لکم إن کنتم تعلمون

در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود و ملت مومن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت. توضیح بیشتر در مورد این مراسم و نحوه حضور نمازگزاران محترم از طریق ستاد نماز جمعه تهران اعلام خواهد شد.

انتصاب نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد

در خبری دیگر حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام سید نصیر حسینی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج منصوب کردند. متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام سیدنصیر حسینی دامت افاضاته

اکنون که جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای ملک حسینی دام بقائه از نمایندگی ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد استعفا نموده اند جنابعالی را به نمایندگی خود در آن استان و امامت جمعه یاسوج منصوب می کنم. ارزش های دینی و انقلابی اقوام غیور و پاک سرشت آن استان و خدمات آنان به نهضت اسلامی از دوران پیش از پیروزی انقلاب و سپس حضور آنان در صحنه های حساس انقلابی و اجتماعی و سیاسی در همه دوران پس از انقلاب فراموش نشدنی است. توصیه موکد اینجانب حضور مردمی و ارتباط صمیمی جنابعالی با همه قشرهای مردم و رابطه گرم و پدرانه با جوانان و نونهالان آن منطقه است. تبیین و هدایت دینی و سیاسی در خطبه های بلیغ نمازجمعه توصیه دیگر اینجانب است. لازم می دانم از خدمات و زحمات جناب آقای ملک حسینی و نیز جناب حجت الاسلام حسینی امام جمعه پیشین یاسوج تشکر کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله

سیدعلی خامنه ای/ 24 دی 1398

روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل های پی در پی شود

همچنین روز گذشته بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره دو هزار شهید استان بوشهر که در تاریخ 23 دی 98 برگزار شده بود، صبح دیروز در محل این همایش منتشر شد. حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، استان بوشهر را منطقه ای حساس و سرشار از افتخارات نظامی خواندند و افزودند: بوشهر تا سال های طولانی از حضور استعمارگران در این منطقه، در معرض تهدید دشمنان ایران بود اما با هدایت عالمان دینی و فداکاری شهیدان عالی مقامی همچون رئیسعلی دلواری با قدرت در مقابل این تهاجم ها ایستاد.

رهبر انقلاب اسلامی برخاستن شهیدان نام آوری همچون دلواری، مهدوی، عاشوری و گنجی از بوشهر را نشان دهنده عمق فهم انقلابی و جهادی از اسلام در این منطقه و تکرار این حقیقت در نسل های مختلف دانستند و گفتند: کاری کنید که یاد این شهیدان و شخصیت های برجسته در ذهن نسل های جدید ماندگار شود.

ایشان با اشاره به دلاوری های شخصیت مجاهد و مدافع حریم کشور یعنی رئیسعلی دلواری در مبارزه با انگلیسی های متجاوز و همچنین ظرفیت بالای الگوسازی از شخصیتی مانند نادر مهدوی در تراز یک چهره مبارز بین المللی تاکید کردند: متاسفانه بعضا حتی اسم این شخصیت های برجسته برای نسل جدید ناآشنا است در حالی که دستگاه های تبلیغاتی باید فکر جهاد را با شاخص کردن چهره های بزرگ جهادی گسترش دهند و عمق ببخشند. حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر لزوم فراگیر کردن این احساس واقعی که تنها راه نجات، ادامه دادن راه شهیدان است، افزودند: کشوری برخوردار از انرژی، معادن، امکانات گوناگون و با جایگاه حساس جغرافیایی، تنوع اقلیمی و جمعیت 80 میلیونی مانند ایران که مورد طمع قدرت ها است، باید بتواند با کار و جهاد خود را اداره کند تا عزت آن لگدکوب نشود، البته امروز به برکت انقلاب اسلامی، ملت ایران ایستاده است اما باید روحیه جهاد و مقاومت به گونه ای نهادینه شود که راه قطعی نسل های پی در پی قرار گیرد.

اختصاص اعتبار برای جبران خسارات به عشایر

ایسنا : هیات وزیران با اختصاص اعتبار لازم و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات وارده به عشایر و تشکل های عشایری ناشی از حوادث غیرمترقبه و نیز نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در مناطق حاشیه ای شهرهای مشهد و زاهدان موافقت کرد. در جلسه دیروز هیات وزیران که به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، مبلغ 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به منظور جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایر و تشکل های عشایری با سود و کارمزد 4 درصد اختصاص یافت. دولت در ادامه این جلسه با اختصاص مبلغ یک هزار و 885 میلیارد ریال برای نوسازی و مقاوم سازی تعداد 10 هزار واحد مسکونی واقع در بافت حاشیه ای غیررسمی شهر زاهدان در استان سیستان و بلوچستان موافقت کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: دست و پای متجاوزان قطع می شود

دنیای اقتصاد : فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: ایران جایی است که دست و پای متجاوزان قطع می شود، فرزندان این مرز و بوم همواره در طول تاریخ گلوله ها را بر سینه های متجاوزان نواخته اند و سرداران بزرگ ملت ایران همچون نادر مهدوی از پیشتازان و پیشگامان شکستن هیمنه استکبار در این سرزمین هستند. سرلشکر حسین سلامی پیش از ظهر دیروز در کنگره ملی سرداران و 2000 شهید استان بوشهر گفت: همه اشرار بدانند و از شرارت دست بردارند، رژیم های غاصب بدانند و به جنگ فکر نکنند؛ ما به پیشرفت و آینده ای درخشان و سعادت جامعه می اندیشیم. من باز هم به عنوان خادم و سرباز شما می گویم که با آرامش روزگار را سپری کنید. ما برای پیشرفت کشور عجله داریم و دیگر در هیچ عرصه ای نگران نیستیم.