آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۵
صنعت، معدن و بازرگانی
۳

گروه بنگاه ها

معضل واردات سیگارهای قاچاق

گروه بنگاه ها : مدیر عامل دخانیات ایران با حضور سرزده در بازار فروش محصولات دخانی واقع در خیابان مولوی تهران، از نزدیک با فعالان عمده و خرده فروشان محصولات دخانی گفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت دخانیات ایران، سیاوش افضلی دراین بازدید ضمن بیان مشکلات و دغدغه های خود در این صنف، فضای کسب و کار این حوزه از اقتصاد کشور را به علت ورود محصولات قاچاق ارزان قیمت با حاشیه سود بالا و عرضه نامناسب محصولات داخلی و نبود حاشیه سود مناسب در این محصولات، نابسامان و با معضلات جدی توصیف کرد. در ادامه بازدید، فعالان بازار از توزیع فراوان و انبوه سیگارهای قاچاق در بازار مصرف کشور و نیز گسترش تولید و فروش برندهای جعلی به نام شرکت دخانیات ایران هشدار دادند و خواهان جلوگیری و ممانعت از تولید و توزیع غیر قانونی این نوع از محصولات شدند که موجبات افت در فروش محصولات تولید داخل را فراهم می سازد. فروشندگان خواهان توجه جدی مسوولان فروش به نظرات این صنف شدند و اعلام کردند که شرکت دخانیات ایران به لحاظ قدمت تاریخی حدود یکصد سال و جایگاه مهمی که به عنوان یک شرکت ایرانی در تامین نیاز مصرف بازار کشور دارد، شایسته سهمی به مراتب بیشتر از وضعیت فعلی بوده و تاکید داشتند که کیفیت محصولات و ثبات قیمت در کم شدن قاچاق حائز اهمیت است.  از سوی دیگر فعالان بازار فروش محصولات دخانی و فروشندگان رسمی در بازار، خواهان برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور مدیر عامل شرکت و مدیران و مسوولان بخش فروش شرکت دخانیات ایران شدند که با استقبال و موافقت افضلی روبه رو شد. مقرر شد در اولین فرصت این جلسه در محل شرکت دخانیات ایران برگزار و راهکارها برای بهبود شرایط جهت همکاری های بلند مدت و حمایت از اشتغال و تولید داخلی مورد بررسی قرار گیرد.

امضای تفاهم نامه فروشگاه های رفاه با 17 شرکت داخلی

 گروه بنگاه ها : شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه با 17 شرکت برتر ایرانی تولیدکننده کالا و تجهیزات فروشگاهی کشور تفاهم نامه های همکاری امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه؛ مراسم امضای تفاهم نامه های همکاری شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به عنوان یکی از پیشگامان صنعت خرده فروشی کشور با 17 شرکت معتبر ایرانی تولیدکننده همزمان با سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات فروشگاهی با حضور مدیران طرفین قرارداد، در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. طبق این تفاهم نامه ها که با مبلغ 2 هزار میلیارد ریال منعقد شد، شرکت های تولیدکننده متعهد شدند که محصولات خود را همسو با آخرین استانداردهای تولید ملی و بین المللی در شعب فروشگاه های زنجیره ای رفاه سراسر کشور عرضه کنند. رسول محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه در حاشیه این مراسم با تاکید بر ادامه همکاری های دوجانبه با شرکت های معتبر و ممتاز تولیدکننده داخلی در حوزه تخصصی محصولات فروشگاهی تصریح کرد: شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به عنوان یکی از پیشگامان صنعت خرده فروشی کشور در تلاش است با انگیزه مضاعف در مسیر توسعه شتابان و در راستای تحقق اهداف راهبردی شرکت، همکاری مثمر ثمر و پایدار با شرکت های معتبر و برتر حوزه تجهیزات فروشگاهی و تولید کالا را هدفمند ادامه دهد و از پتانسیل این شرکت ها در راستای تحقق اهداف راهبردی و کلیدی شرکت در مسیر پیشرفت و توسعه بهره مند شود.  مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه در ادامه افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی مرتبط با خدمات فروشگاهی می تواند به فعالان صنعت خرده فروشی در مسیر تخصصی کمک کند و این رویداد را می توان فرصتی ارزنده و مثبت برای ارزیابی فرصت های اقتصادی بازار برشمرد.  محمدی اظهار امیدواری کرد: انعقاد تفاهم نامه های همکاری شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه و چند شرکت معتبر ایرانی از گام های مثبت خانواده بزرگ رفاه در مسیر تحقق اهداف راهبردی و توسعه خدمات فروشگاهی جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به خانواده های ایرانی با تولیداتی دارای استانداردهای ملی و جهانی است و امیدواریم که اقدامات مشابه در شرکت زنجیره ای فروشگاه های رفاه جهت حمایت و ادامه همکاری با شرکت های ممتاز ایرانی در راستای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی و بهبود چرخه اقتصادی کشور در تامین کالا شتاب بیشتری گیرد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری قرارگاه خاتم و سازمان اقتصادی کوثر

گروه بنگاه ها : تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان اقتصادی کوثر و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با هدف اجرای پروژه های زیرساختی، سرمایه گذاری و تبادل دانش و تجربیات در پنج حوزه کسب وکار عمرانی، خدمات فنی و مهندسی، سرمایه گذاری، کشاورزی و معادن امضا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، در این نشست محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به برخی نیاز های امروز کشور در حوزه های مختلفی مانند کشاورزی و دامپروری عنوان کرد: در سازمان اقتصادی کوثر اعتقاد داریم هر جا که بتوان از آن انتفاعی برای کشور کسب کرد، در آنجا خدمت خواهیم کرد. البته برای تحقق این مساله، باید موانع تولید مانند مبادلات ارزی و همکاری های قانونی و به هنگام دستگاه های اجرایی برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی برطرف شود و همچنین شناخت ظرفیت های صادرات به کشور های همسایه نیز باید از توجه و اهمیت بالایی برخوردار باشد. اسکندری با بیان اینکه زمینه های همکاری بسیاری میان سازمان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) وجود دارد یادآور شد: سازمان اقتصادی کوثر ظرفیت های متعدد، متنوع و بالایی در حوزه های مختلف کسب وکار دارد و از سویی قرارگاه نیز از توانایی اجرایی منحصربه فردی برخوردار است. در این راستا و به منظور اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه فی مابین، ضرورت دارد تا پروژه ها برای اثربخشی در اقتصاد کشور و به ویژه معیشت مردم شناسایی و برای عملیاتی شدن آنها اقدام شود. در ادامه این نشست سعید محمد،فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان برخی از ظرفیت های فنی و اجرایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: قرارگاه یک مجموعه سخت افزاری است و تجربه های خوبی در عرصه عمرانی و زیرساختی دارد. موضوع تفاهم نامه میان این دو نهاد با سه سرفصل سرمایه گذاری و توسعه اقتصاد دانش بنیان (با رویکرد مسوولیت اجتماعی)، حمایت از تولید داخل و محرومیت زدایی و توانمندسازی و اشتغال زایی منعقد شده است.