آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۵
ورزش
۱۵

اظهار نظر سلطانی فردر مورد گرایش رنگی اش

چاله ای که وزیر در آن افتاد!

دنیای اقتصاد : فوتبال ایران در کنار مشکلات متعددی که دارد فرهنگ هواداری متفاوتی نیز نسبت به سایر نقاط دنیا دارد. هواداران البته در کنار مربیان، تقریبا پس از هر باختی به دنبال مقصرهای متفاوت هستند تا شاید به این ترتیب ناکامی ها را توجیه کنند. اما شکل دیگری از اعتراض در رفتار هواداران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال دیده شده که در چند سال اخیر به وجود آمده است. هواداران این دو تیم و به خصوص استقلال، بارها بعد از شکست ها و ناکامی های مختلف، پای وزیر ورزش را به ماجرای هوادارای از تیم رقیب باز کرده اند.

هواداران آبی چندین بار مقابل وزارت ورزش و باشگاه محبوب خود اتهام پرسپولیسی بودن را به مسعود سلطانی فر وارد کردند. البته در مقابل هواداران سرخ هم معتقد هستند وزیر ورزش با کمک های بیشتری که به استقلال می کند گرایش خود به این تیم را نشان داده است. شدت این بحث ها به خصوص در شبکه های اجتماعی بسیار بالاتر بوده و هواداران به دنبال اثبات این موضوع هستند. این تقابلی جدید است که فشارهای زیادی را به وزیر وارد کرده است. البته شروع گرایش وزیر به رنگ خاص،  در زمان وزارت محمود گودرزی رخ داد، جایی که هواداران استقلال با بنرهایی به وزارت ورزش رفتند و به عملکرد وزیر وقت انتقاد کردند. آنها آن روزها مدیریت فتح الله زاده را می خواستند پروژه ای که امسال نیزشاهد تکرارآن بودیم. وزیر ورزش فعلی اما در مقابل این اتهام ها بارها از خود دفاع کرده و منکر طرفداری از یکی از این تیم ها شده است؛ اتفاقی که دیروز هم رخ داد و وزیر ناچار به اعلام بی طرفی مجدد شد.

سلطانی فر در این خصوص به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: «فکر می کنم دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بنیان فوتبال ما هستند. می دانیم همیشه وقتی که حال فوتبال در باشگاه ها به ویژه این دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خوب بوده، حال فوتبال تیم ملی ما خوب بوده است. بنده، مسوولیتم، ایده و گرایشم این است که به هر دو تیم کمک و پشتیبانی کنم. به این دلیل احساس دارم کمک به رشد این دو تیم، کمک به رشد و کمک به فوتبال ملی ماست. با توجه به اینکه دو تیم بیشترین هوادار را در سطح کشور دارند، برای من واقعا مهم است که مسائل و مشکلات آنها را ما بتوانیم به گونه ای حل کنیم که همیشه در وضعیت خوبی قرار داشته باشند. بنده نه گرایش خاصی به این رنگ دارم نه گرایش خاصی به آن رنگ دارم، وظیفه و مسوولیتم این است که از هر دو تیم حمایت و برای رشد و ارتقای هر دو تیم تلاش کنم.»