آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۸
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶
خبر

معرفی و شناسایی ظرفیت های فرهنگی و اقلیمی ایران

قائم مقام رئیس رسانه ملی در چهل و پنجمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به ظرفیت شبکه های رادیویی و تلویزیونی برای تولیدات فرهنگی و گردشگری کشور بر آمادگی رسانه ملی در تولیدات رسانه ای در فضای گردشگری و سفر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، قائم مقام رئیس رسانه ملی در چهل و پنجمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که به میزبانی سازمان صداوسیما با حضور ولی تیموری، معاون گردشگری کشور و اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برگزارشد، گفت: تنوعی که در کشور ما در زمینه زبان، فرهنگ، آداب و رسوم و حتی پوشش دیده می شود زمینه مناسبی را برای پرداختن در فضای رسانه ای فراهم کرده است و این فرصت برای ما اهمیت دارد.

وی افزود: خوشبختانه رسانه ملی متناسب با ظرفیت فرهنگی و گردشگری کشور تولیداتی را عرضه کرده است و شبکه های رادیویی و تلویزیونی با تمرکز بر موضوعات گردشگری آثاری را تولید کرده اند که در خدمت معرفی ظرفیت های منطقه بوده اند.

قائم مقام رئیس رسانه ملی اظهار کرد: معرفی و شناسایی ظرفیت های فرهنگی و اقلیمی ایران می تواند به معرفی ویژگی های ناشناخته منطقه و توانمندی های آن برای جذب مسافران داخلی و خارجی منجر شود و تلاش رسانه ملی در این سال ها تولیداتی مبتنی بر معرفی این توانمندی ها بوده است.

موسوی مقدم با تاکید بر ظرفیت برنامه سازی در معاونت استان ها بیان کرد: ماموریت ملی و بین المللی شبکه های استانی، معرفی ظرفیت های گردشگری است. وی افزود: باید درتوزیع و پخش برنامه ها دقت شود تا همه استان ها از مقبولیت یکسان نزد مخاطبان برخوردار باشند و ظرفیت های فرهنگی و بومی آن در سراسرکشور در معرض دید و مسافران قرار بگیرد.

وی با اشاره به ظرفیت موسیقایی رسانه ملی گفت: عمده مراکز مسافرتی می توانند با استفاده از رادیو آوا و نوا که بخشی از فرهنگ ایران را بازنمایی می کند، نیاز موسیقایی مسافران را تامین کنند.

به گفته قائم مقام رئیس رسانه ملی، بسته های تولیدی معاونت امور استان ها بهترین نمونه برای مصرف رسانه ای گردشگران خواهد بود و امیدواریم با همکاری بخش های مرتبط با سفر و گردشگری این بسته های فرهنگی در اختیار مسافران قرار بگیرد.

حجت الاسلام موسوی مقدم، مستند را یکی از بهترین گونه های برنامه سازی برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران دانست و گفت: تولید مستند مهم ترین اولویت ما برای تبلیغ جاذبه های فرهنگی و گردشگری ایران است و رسانه ملی در صورت همکاری دستگاه های مرتبط، آمادگی تولیدات بیشتر در این زمینه دارد.

وی با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری رسانه ای در امر گردشگری بیان کرد: همکاری نهادهای مرتبط با سفر و گردشگری مانند دفاتر گردشگری و بیمه با رسانه ملی، بار آگاهی بخشی در میان مردم را افزایش داده و تجربه ثابت کرده سرمایه گذاری در آموزش و تبلیغات به مراتب موثرتر از پرداختن هزینه های مربوط به تصادفات و بیمه است.